RF modulator (iliti DVD kupljen, novi problem)
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: RF modulator (iliti DVD kupljen, novi problem)

Obećava IllyriaDuncan (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano RF modulator (iliti DVD kupljen, novi problem)

:mad: :mad: :mad:
    Izvite zbog nepristojnog pocetka teme, ali mislim da cu puci od besa i nerviranja. Ne mogu da verujem sta se radi po nasim radnjama (prvenstveno mislim na one koje prodaju elektro opremu)
    Evo, ovo je prakticno nastavak one teme gde sam pitala koji dvd da kupim. Sada je SkyVision MGX 007 na putu (dolazi sutra, morala sam da cekam, jer ga nije bilo u prodavnici), a prijatelj mi ( u "pet do dvanaest") savetuje da je najbolje da uz njega kupim i RF modulator. Da ponovim neke podatke iz starog posta:imam stari tv, oko 20 god. radi savrseno, ali je skoro portabl model i nema nijedan drugi ulaz osim antenskog. Imam video (takode slicno godiste i isto radi savrseno) i prvo sam mislila da dvd nakacim preko njega. Sada mi je neko rekao da mozda necu moci, jer vecina playera ima zastitu od kopiranja (da neko ne bi presnimavao DVD na VHS), a ta zastita smeta i povezivanju. I eto, opet problem...ljudi su lakse kupovali jahte, nego ja ovaj player .
    Pre kupovine, prodavac mi je pominjao neki kabl, ali on prenosi samo sliku, bez tona (ne zna vise da mi objasni...citiram "misli da je VEROVATNO scart, ali nije siguran", a nema primerak u radnji...mora i njega da naruci, ako hocu da ga kupim! Inace je neverovatno kako neobuceni ljudi rade po nekim prodavnicama. Doticni uopste ne zna na koji nacin kabl radi ni kog je tipa, a nije siguran ni da li moze da se prikljuci na player koji pominjem (iako sam mu nabrojala sve ulaze, koje bi on ionako trebalo da zna...imao je isti taj player u radnji pre mesec dana ) nego mi kaze:"Sacekaj gazdu, on ce verovatno znati!" A njega naravno ni od korova :mad: ). Zato ne bih rizikovala, osim ako neko ovde ne moze da mi objasni o cemu je rec i vredi li cemu. I ako prenosi samo sliku, na koji nacin da povezem ton? Da li vredi na player kaciti zvucnike od kompjutera (druge trenutno nemam)?
    Sledeca opcija koju mi je neko predlozio je i prikljucivanje preko starog Atarija ili Sege (stvarno imaju prikljucke), ali ne znam da li bi to vredelo. Imala sam i Nintendo i PS1 (koji je imao svoj RF modulator), ali su oba vec davno sagorela (nazalost, priznati sam zavisnik od konzola) i od njih nema nikakve vajde. Atari i Sega su jos uvek u "radnom" stanju, mada nisu korisceni godinama...spasila ih je pojava pomenutih konzola gore, pa nisu doziveli "elektrifikaciju od overuse-a" kao ostale. E, sada, da li bi vredelo? Da li i za njih vazi pomenuti problem sa "zastitom od kopiranja"? Ili da se ne bakcem?
    Nekako mi se najbolja cini ta prva opcija (RF modulator), ako stvarno radi, mada ce mi se cini da ce mi isterati jos para iz dzepa (ali makar da radi). Da li neko zna koje su cene RF modulatora kod nas i gde se mogu naci (i da li cu imati koristi od jednog)...potrebni su mi kontakt podaci, ako je ikako moguce.
    Eto, toliko...izvinite na duzini posta i "izduvavanju". Hvala unapred svakom ko proba da pomogne

Ističe se Klothius (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: RF modulator (iliti DVD kupljen, novi problem)

Pa to je stavarno debilizam. Reci gde kupujes, pa da znam da ne idem tamo. RF modulator ce ti dosta unistiti kvalitet slike prvenstveno, jer on prvo pretvara signal u onaj koji tv moze da primi, pa ga onda tv demodulise. Mozes i preko Atarija, ali ce i to biti ocajno. Probaj preko videa, jer ne verujem da je Skyvision stavio zastitu. Dobro da je Sony ili tako nesto, ali Sky ne verujem.

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

I da. RF modulator bi trebalo da kosta oko 1000din, ali nemam pojma gde se oni prodaju. Obidji lokalne radnje, pa se raspitaj malo.

Obećava IllyriaDuncan (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    38

Pozdrav
    Evo, malo izvinjenje sto nisam odmah odgovorila, a onda i veliko hvala na odgovoru...na kraju sam ipak prikacila preko videa, bez problema (nema nikakve zastite) i slika je odlicna! Sve je super
    Jos jednom, mnogo hvala na pomoci, zaista mi je bila veoma korisna

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Drago mi je da radi.

Primećen član zeljkov020 (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Inace ako nekome treba RF modulator moze da nabavi onaj od Playstationa 1

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •