Turska i Irak vs Kurdistan

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.527
Turci su sklopili sporazum sa Irakom,da njihova vojska nesmetano može ući na Iračku teritoriju i pobije Kurde.Turska i Irak ovo objašnjavaju kao borba protiv terorizma,u ovom slučaju "terorističke" kurdske radničke partije.Stvarno žalim ovaj Kurdski narod,koga svi hoće da unište.Taj narod i njegova tragična sudbina me dosta podseća na sudbinu Srba,samo što mi još nismo došli do tog tragičnog nivoa na kome su Kurdi.
 
Turska ima pravo da zastiti svoje teritorije od takvih terorista ,bas suprotno Turska se nalazi u istom stanju kao i Srbija samo za razliku od srbije, Turska ima pravo da udje u teritorije odakle se podstice terorizam tj Irak,sto srbija nije imala prava za Albaniju.
Najveci cinizam je podrzavati secesionisticke pokrete svuda u svetu a vaditi oci svakom ko to pokusa kod nas.
 
Nemaju je zato sto na pogresan nacin pokusavaju da je dobiju ,e sad to sto je Turska u nato i dozvoljeno joj sve to je drugo.
Na isti nacin su pokusavali i albanci ali oni imaju podrsku nato ,ako bi se kojim slucajem Turska odrekla sekularizma i stala na stranu Irana ,da vidite kako bi se sve nevladine oranizacije zabrinule za Kurde i cak bi bombardovali tursku.
Kurdi treba da se pomire sa cinjenicom da zive u jednoj priznatoj drzavi koja ce skoro i u uniju pa ce imati mnogo veca prava nego sada.
Mnogo ce zivota vise sacuvati a svom narodu ce pomoci vise da prihvate cinjenice.
 
Че Гевара:
Pa Srbija i da uđe u NATO,svako bi joj svašta mogo.Na nas se primenjuju dvostruki standardi,bre ko da smo šugavi...
Mi cemo za njih uvek biti mala proruska drzava koju treba svesti na sto manju teritoriju,
jedini spas za srbiju je jacanje Rusije koja na nas gleda kao na najbratskiju drzavu u evropi.
Ulazak u nato nebi nam sada sacuvao kosovo ,a bez kosova nato nam netreba.
Mozda je sada dobro biti u nato ali u buducnosti ce taj savez biti u neprijateljckim odnosima sa kinom a nama to netreba.
 
Че Гевара:
Sudbina svi država zavisi od raspoloženja SAD kao i odnosa snaga i energenata u svetu.Možda donekle zavisi i od Velike Britanije,ali dosta manje.
Ispravka zavisila je sada je Rusija glavni snabdevac energentima a za 18 godina sto je za svetsku politiku kratko vreme Kina ce preteci SAD .
Vreme radi i za Kinu i Rusiju sto za SAD nije slucaj.
 

Back
Top