Volim svoj grad Leskovac

dajanijegara

Zainteresovan član
Poruka
320
Znam da cete me odmah napasti zbog ovoga sto pisem, ali ja stvarno volim ovaj grad. Nije najveci, niti je najlepsi, a daleko je i od najcistijeg. Ali je meni najprijatniji. Ima toliko lepih mesta za sedenje (ne mislim na kafice). Imamo jedan lepi parkic u centru i jos jedan mozda jos lepsi na Hisaru. A u sred centra imamo jednu ultralepu zgradu. Zgradu sajma. Znam da se matorci vise ne penju tamo, ali mislim da ne postoji osoba koja bar jednom nije isla gore. Prelepo je. U sred centra, a tako mirno i tiho. Vidi se celo nebo odatle.
Iako znam da ce me Miodrag odmah napasti, moram da kazem da je meni Leskovac najlepsi i najbolji grad na svetu. I mnogo mi je zao sto cu od nedelje ziveti u Nisu zbog faxa
 
Na sajmu je stvarno extra bio sam milion puta,ali i on je zapostavljen kao i vecina stvari u ovom gradu.Pocecemo da propadamo kroz onaj krov!nisu loshe sredili ovaj park ali opet ce se naci neko ko ce ga unakaziti kao i ranije.Ovde vecina ljudi ne postuje svoj grad i ono u njemu.Mozda ovaj grad krene na bolje,ali zasad je uzas!!Jedna ulica i to je to!!Nemas gde da prosetas.Za 5 min vidis sve u Leskovcu.A ovo Leskovacko leto nije lose,trebalo bi malo cesce.npr da naprave leskovacku zimu.:-)Ali uprkos svemu tome meni je ovaj grad najbolji jer sam u njemu rodjen i jednostavno mi je uvek u srcu!:-)
 
Znam da cete me odmah napasti zbog ovoga sto pisem, ali ja stvarno volim ovaj grad. Nije najveci, niti je najlepsi, a daleko je i od najcistijeg. Ali je meni najprijatniji. Ima toliko lepih mesta za sedenje (ne mislim na kafice). Imamo jedan lepi parkic u centru i jos jedan mozda jos lepsi na Hisaru. A u sred centra imamo jednu ultralepu zgradu. Zgradu sajma. Znam da se matorci vise ne penju tamo, ali mislim da ne postoji osoba koja bar jednom nije isla gore. Prelepo je. U sred centra, a tako mirno i tiho. Vidi se celo nebo odatle.
Iako znam da ce me Miodrag odmah napasti, moram da kazem da je meni Leskovac najlepsi i najbolji grad na svetu. I mnogo mi je zao sto cu od nedelje ziveti u Nisu zbog faxa

Pa dobro ali Leskovac nije grad.

P.S Pise se USRED.
 
Eto i ja volim svoj grad, ali ljudiod ljubavi se nemože živeti, za život treba imati para i polsa da zaradiš novac, a ovde u leskovcu ćete teško zaraditi bio kakav posao, sem onog posla : rada u trafikama za bednih 7.000-10.000 24 sata na dan! Đžabe nama ljubav kada nemamo prosperiteta za neku bolju budućnost u tom našem voljenom gradu!
 
Dobro bre ljudi pa zasto mi unistavate mastarije? :)
Ja na Leskovac gledam kao na grad i volim ga. U Nisu je mnooogo dobro ali LE je zakon. Danas sam dosla kuci posle mesec dana i jedva sam docekala da vidim onu jednu jedinu ulicu u kojoj se sve nalazi.
 
Hahaha... Ma znam, samo mi ponekad dodju trenuci kad mi je i mastanje dozvoljeno :)

dajo saljem ti veliki pozdrav iz Austrije! Najlepsi je bec u zimskim danima, kada ga prekrije sneg, imam sjajno drustvo u wien-i. Stigao sam pre dva dana i dolazim nadam se za srpsku novu godinu ili eventualno za ovu novu godinu! Sta da ti kupim? Moze neka milka cokolada, ili ako si kafedjija onda kilo svabske kafe?
pozz
 
JA znam da je deja privilegovana a mi ostali... pa i mi volimo cokolade... Lep Provod i bas mi drago sto si otisao negde van naseg divnog grada... POZDRAV i nemoj tamo vecno da nam ostajes... a ako pitaju shvabe i shvabkinje za nas slobodno ih pozdravi...
 
Jel ima nekoga iz leoben-a ili graca? I drejko moram te razocarati, bar do nove godine neplaniram da dolazim, a i posao mi nedozvoljava da idem kada ja hocu, ipak je ovo zapad a ne leskovac ili srbija, ovde te nemogu isterati ili dati otkaz na poslu, ovde si zasticen kao kao radnik, a i vecina poslova su drzavni, pa tako drzava brine za svoje radnike a i narod, nisu kao nasi na vlasti pa da zatvaraju fabrike i isteruju radnike sa posla, ovde je drzava duzna da ti u slucaju zatvaranja firme najde prikladan posao, a ne da te vraca na zavod! A sto se tice kafica i izlazaka ovde, to je sasvim u drugom planu, a i nema gd sa se izadje posle pet sati kada pada sumrak i mrak, ako u to vreme izadjes na ulici, videces samo sablasan pusti grad, pa me bas zanima da mi neko od nasih kazu gde se to izlazi, ili gde to bar nasi izlaze ovde! Kod nas u Leskovcu je bar lepo kada izadjes u grad (pod grad mislim na setnju ulicom i parkom a ne zavlacenjem u kaficima i diskotekama), ima ljudi, i odmah se oseca zivost, a ovde retko da vidis coveka na ulici, jer svi idu kolima. Uskoro se ukida granica sa slovenijom i madjarskom. Nemojte misliti ako je slovenija i madjarska u EU da nepostoje granice sa ostalim susedima koji su u EU. Uskoro toga nece biti, a i bolje, lakse cu prelaziti i stici na posao, kao i obratno lakse cu na odmoru stici kuci u moj Leskovac! A do tada vas sve Leskovcane pozdravljam iz tudjine!
 
Ma znam ja kakav je crnacki rad u tudjini i znam da ljudi zivnu samo petkom i subotom jer se ostalih dana radi od 8-8 i znam da oni nemaju vremena za zivot...! Taj zapad je donekle stigao i do nas-takav je rad u pojedinim privatnim firmama! Jeste da radis i zaradis a sta ce ti lova kad nemas kad da je potrosis.. a porodica..imaju li vremena za porodicu koja je stub drustva!! ZAto je super da odes i zaradis pa kad se vratis na odmor u Leskovac onda si glavni dasa... Ti tamo radi i skupljaj energiju da je iskoristis kad dodjes jer bre nema boljeg zivota nego kod nas... Neznam dal znas da svi stranci komentarisu kako je u BGD-u najbolji nocni zivot... pa i jeste najbolji kad ga oni i nemaju... ajde tamo budi dobar radnik i kupi nam cokoladu kad dodjes a dok se nevratis slobodno pisi a ja cu da ti pricam sta ima novo po leskovcu... POZDRAV
 
Ma znam ja kakav je crnacki rad u tudjini i znam da ljudi zivnu samo petkom i subotom jer se ostalih dana radi od 8-8 i znam da oni nemaju vremena za zivot...! Taj zapad je donekle stigao i do nas-takav je rad u pojedinim privatnim firmama! Jeste da radis i zaradis a sta ce ti lova kad nemas kad da je potrosis.. a porodica..imaju li vremena za porodicu koja je stub drustva!! ZAto je super da odes i zaradis pa kad se vratis na odmor u Leskovac onda si glavni dasa... Ti tamo radi i skupljaj energiju da je iskoristis kad dodjes jer bre nema boljeg zivota nego kod nas... Neznam dal znas da svi stranci komentarisu kako je u BGD-u najbolji nocni zivot... pa i jeste najbolji kad ga oni i nemaju... ajde tamo budi dobar radnik i kupi nam cokoladu kad dodjes a dok se nevratis slobodno pisi a ja cu da ti pricam sta ima novo po leskovcu... POZDRAV

odlicna ideja, cokoladu dobijate sigurno, jer su ovde cokolade veoma jeftine, pa procitajte na originalnim milkinim cokoladama sta pise ko je proizvodjac!! AUSTRIA! ovde je milka od 400 gr 0,99 eu
kafa 1 kg je 3 eu
gorivo je 1,21 eu -bezolovni
sve cene su manje nego kod nas a neke su poput nasih, samo je ovde standard visok za razliku od standarda u srbiji, jedino mi se nesvidja sto ima dosta pandura u civilu, i koji te zaustavljaju na svakom cosku da te legitimisu, a ni sam neznas jesu li stvarno to panduri ili su mozda kriminalci, ovde dosta ima terorizma, skoro je pre dva dana u vozu iz leobena za bec postavljena bomba, uhvatili su neke turke i rumune za to postavljanje! nije bas bezbedno u at. Plate i posao su ovde dosta sigurni, tako da nemoras se brinuti za posao da li ce te otpustiti i kolika ce ti biti plata da platis sve globe i namete, ovde je jedino luksuz imati kucu, jer je previse veliki porez na to, eto ja zivim ovde u dvosobnom stanu sa parnim centralnim grejanjem 24 sata na dan, sve je skoro dzabe sem poreza na imovinu koju placa vlasnik svakog meseca a ne kao mi na kraju godine i to u iznosu od 700 eura za ovaj stan! sto je mnogo, mnogo je! Pa razmislja da proda ovaj stan i uzme neku kucu i to manju kako ne bi placao ovoliku globu! gradic je sasvim miran , nema buke, svako te propusta na pesackom iako jos nisi ni krocio na njemu, obavezno staju i pokazuju da smes preci iako oni imaju prednost, veoma kulturan narod, a ne ko nasi u leskovcu, pre ce da te zgaze na pesackom nego da stanu i propuste te iako si vec krocio na taj prelaz! ovde su kazne drasticne ako nestanes na pesackom, a jos ako nedaj boze udaris nekoga, duzan si onog kog si udario da ga izdrzavas do potpunog oporavka, u slucaju da je teza povreda negine ti prodaja kola, zabrana upravljan jem istog, kao i velika kazna i placanje povredjenom pesaku. zato svi staju, lakse im je da stanu i puste te nego da placaju! Sve u svemu nije lose, sem sto sam reko provoda, ai nisam zato ovde dosao da se provodim vec da radim i zaradim, pa kad dodjem dole da se vidi da sam radio i zaradio, nije sve u razbacivanju novca po kaficima i diskotekama, mora se ulagati u kucu, jer kad tad moram se vratiti u leskovac, a naravno moram i imati gde da se vratim tj. kucu koju pravim sopstvenim rukama! Do skorog vidjenja i veliki pozdrav svim dobrim ljudima u leskovcu iz Leobena!
 
Ma znam ja kakav je crnacki rad u tudjini i znam da ljudi zivnu samo petkom i subotom jer se ostalih dana radi od 8-8 i znam da oni nemaju vremena za zivot...! Taj zapad je donekle stigao i do nas-takav je rad u pojedinim privatnim firmama! Jeste da radis i zaradis a sta ce ti lova kad nemas kad da je potrosis.. a porodica..imaju li vremena za porodicu koja je stub drustva!! ZAto je super da odes i zaradis pa kad se vratis na odmor u Leskovac onda si glavni dasa... Ti tamo radi i skupljaj energiju da je iskoristis kad dodjes jer bre nema boljeg zivota nego kod nas... Neznam dal znas da svi stranci komentarisu kako je u BGD-u najbolji nocni zivot... pa i jeste najbolji kad ga oni i nemaju... ajde tamo budi dobar radnik i kupi nam cokoladu kad dodjes a dok se nevratis slobodno pisi a ja cu da ti pricam sta ima novo po leskovcu... POZDRAV

Ja sam isto u tudjini i nije bas tako sto si napisao.Do skoro sam ziveo u Srbiju ili tacnije Leskovcu ili jos tacnije Bojniku ili naj naj tacnije sl.Donje Konjevce.Ovde ljudi rade i znaju za sta rade, a znaju i gde ce da potrose zaradjeni novac.Ovde ima i gde da se izadje da se lepo provedes, ako hoces sa porodicom ili bez nje.Dobro ja znam kako je kad ides da zaradis pa kada se vratis ti si dasa samo za 10 dana i posle opet idemo iz pocetka, sve potrosis i posle si niko i nista.A ovde 8 sati spavas 8 sati radis i 8 sati se zezas (radis sta hoces). Na kraju sta ima novo u Leskovcu osim poplave u okolini.Sada idem da spavam, jer idem da radim danas popodne od 12h00 do 18h00 i posle sam na vikend.Pozdrav svima Leskovcanima.
 
leskovac i nije nesto bas lep grad :D Ja sam rodnjen u BG ali leskovac vise volim zato sto vec 9godina zivim u ovom gradu :D kada postanem punoletan planiram da idem iz Le :D najvise bih voleo da odem u USA u gradove kao sto su(nyc,miami,atl,orlando,la...........)
ja imam bracu od tetke koja zive na floridi u gradu Tampa bilzu Majamija otisli su tamo pre 7godina ,ali ja jos nisam imao priliku da odem kod njih u USA.Ali oni govore kako je tamo mnogo bolje nego u srbiji.sledece godine kada bude letnji raspust idem kod njih u posetu. :D
 
Ja sam iz bgd-a. Jako volim Leskovac. Tu sam i vojsku služio. Bilo mi je super. Super grad. Sportski centar i bazen su fenomenalni. Setnja po gradu je super mislim stvarno se lepo osećaš. Mnogo je prijatno. Jedva čekam da ponovo dodjem!!!! Pozdrav svim Leskovčanima!!11
 
Jeste lep nash Leskovac. Eto, ja ga toliko volim da sam reshila da se vratim i zivim tamo posle 3 godine provedene u Australiji.

Uostalom...

Nasa carsija neje shala.
Narod kiti, narod razgradjuje.
Tura slunce na glavu,
kapu ne nosi.
Imanje i nemanje
s jednu vrcu vrzuje.

S jedan merak zivi.
S jednu tugu umira.


Turena takoj pored Moravu...
... itd... itd...

Pozdrav svim mojim Leskovcanima!
 
odavno sam se odselio, zaboravio prvo imena pa i lica, ali nije dzabe ono receno "samo jedno mesto na svetu se zove dom". Gledao sam na youtubu pre neko vece snimak izlaska sunca u leskovcu (snimak dibidus nikakav) ali u jednom trenutku cujem gugutke i setim se kako ih nisam cuo ujutru godinama. Ma gde se rodis, gde prohodas, naucis da vozis biciklu, tu si srce ostaje zauvek. Nisam mogao da izdrzim da ne napisem neku rec kad ste pomenuli sajam. Jednom smo za opkladu ja i drug isli u krug sve dok jedan ne odustane. Ne secam se ko je pobedio ali kad sam se vratio kuci djon mi je bio oguljen potpuno (jer je strmo i na dole i na gore).
A u Devetki sam odrastao... Jurio nas onaj radnik svaki dan da ne igramo fudbal na travi... A sad sam cuo da je pionirski dom steciste narkomana...

Da, sve je to lepo, da se covek seti sta je nekad bilo, ali su u pravu oni koji kazu da zivot u leskovcu nije bas lak. Mislim finansijski, nije lako izdrzavati porodicu.

Ali kom se zuri da odraste. Uzivajte ako umete, ali ne radite nesto za sta cete posle da se kajete..

Mnogo sam mudrosti prosuo za prvi post :lol:

pozdrav leskovac! ajvarju :)
stari paprikar
 

Back
Top