Second Life
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 98

Tema: Second Life

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Podrazumevano Second Life

www.secondlife.com

Virtuelni svet - smatra se novim poredkom u komunikaciji...saznajte vise na sajtu da ne tupim evo jedan tekst za srbiju i second life...:

Virtualna Srbija na SECOND LIFE-u
    Piše: Goran Aničić | 24.09.2007 20:56 | Popularnost: 10%

Priključivanje Srbije novom virtuelnom svetu „Second Life“, i pokretanje novog projekta pod nazivom Second Life, predstavljen je danas pred predstavnicima medija u zgradi Telekom Srbija u Dubrovačkoj ulici. Ujedno je predstavljen i peti broj časopisa MS Marketing, koji je posvećen ovoj temi.

Na konferenciji za novinare prisutnima su se obratili: Igor Jecl, direktor Direkcije za usluge Telekoma Srbija, Ivan Tasovac, direktor Beogradske filharmonije i „star guest” na promociji, dr Zorica Tomić, kulturolog i komunikolog i Anja Petrovski, LPT Publicis.

Naime Second Life je virtuelni 3D digitalni svet, baziran na svim mogućnostima Interneta. Digitalni kontinet na kome žive milioni pojedinaca, na kojima se nalaze predstavništa zemalja ali i velike kompanije koje se bave kupovinom, prodajom, zabavom, promocijama i stičnu razna iskustva.

SL je pokrenut u San Francisku 2003. godine i potpuno je izgrađen od strane onih koji ga naseljavaju. Broj ’’stanovnika’’, koji se nazivaju avatari danas broji preko 8 miliona, a predviđa se da će do marta 2008. godine taj broj narasti na 25 miliona.

Kada putem Interneta pristupite ovom virtualnom svetu, prvo treba da kreirate svog avatara odnosno svoje drugo digitalno ja i onda možete da otpočnete Vaš ‘’drugi život’’.

Mogućnosti koje vam se, u ovom ‘’drugom životu’’ nude, su neograničene: ovde možete pronaći savršeno mesto za izgradnju svoje kuće ili poslovnog prostora, možete da putujete, prikazujete, skladištite virtuelne kreacije, organizujete događaje i poslovne sastanake. SL je postao toliko popularan da se na njemu organizuju ‘’prava’’ predavanja, treninzi i edukacije, sreću se naučnici, profesori i studenti, na njemu se nalaze najpoznatiji svetski univerziteti (Harvard, Ohajo, NY…). Kompanije za proizvodnju zabave su videle odličan način za svoju promociju, pa je SL bogat dešavanjima najrazličitijih sadržaja - od filmskih festivala i premijera filmova (X-man), koncerata (Suzan Vega) koje vode i podrzavaju veliki umetnici, do lokalnih dešavanja koje organizjuju pojedinci. Brojne kompanije, kao što su Coca-Cola, IBM, L’Oreal, DELL, Mercedes, Rolex, Royters i drugi, ispituju beskrajne mogućnosti ovog novog sveta,

Jedinstvena valuta u SL je Linden dolar koja se može razmeniti za prave US dolare na nekoliko online LINDEN $ menjačnica. Poslovanjem u SL i mogucnošću promene Lindena za dolare žive mnogi ljudi u stvarnom svetu., od kojih su neki postali milioneri.

Najpopularniji grad na SL je Amsterdam. To je detaljna reprodukcija nekoliko ulica iz stvarnog sveta u kome se mogu pronaći mnogi vidovi zabave.

Maldivi su prva država koja je otvorila svoju ambasadu na SL a Malta, Makedonija i Filipini se takođe pripremaju da započnu sa uspostavljanjem svojih virtualnih država u ovom 3D svetu za koji stručnjaci predviđaju da je sledeći korak u razvoju interneta.

Igor Jecl, direktor Direkcije za usluge Telekoma Srbije, kompanije koja je jedan od lidera u oblasti novih komunikacija na domaćem tržištu na pitanje novinara „Da li ste zaista svesni promena i posledica koje se dešavaju pojavom novih oblika komunikacije?”, istakao je:

“Svi mediji koji su do današnjih dana stvoreni samo su pojačavali snagu masovne komunikacije, omogućivši joj neslućeni zamajac kome ni najmudriji od nas ne umeju da izmere značaj. Novi mediji, kao što je Internet, nastavili su ovu tendenciju, ali sa jednom suštinskom razlikom u odnosu na tradicionalne načine komuniciranja; omogućili su interaktivnost i uveli novu dimenziju u dosadašnju percepciju realnosti – virtuelni svet u kome je sve moguće. Ovaj koncept je počeo da urušava sve što smo do tada prepoznavali kao mehanizme masovne komunikacije. Jedan od tih mehanizama je bila i pretpostavka da su mediji vlasništvo pojedinaca koji, imajući u posedu takav izuzetan resurs, poseduju i moć da formiraju naše mišljenje, upravljajući našim potrebama i željama. Da se razumemo – interesi velikih medijskih kuća da dominiraju i cyber prostorom neumitno postoje, te su i njihovi mega portali veoma poznati i posećeni. Ali, danas se mnogo više govori o novim fenomenima kao što su YouTube, MySpace, Facebook ili Second Life. Oni u svom polazištu jesu privatno vlasništvo, ali sadržaj koji ih čini najposećenijim mestima u cyber univerzumu je dobro miliona pojedinaca, koji svakog dana stavljaju na mrežu svoje slike, filmove, tekstove, opisuju svoj život, želje, snove, komuniciraju međusobno i dele svoj život sa drugima u realnom vremenu.

Živimo definitivno u šizofrenom vremenu u kome globalizacija omogućava velikim korporacijama da postanu vlasnici svega što se može kupiti ili zaštititi – od vode za piće, preko energije, pa sve do našeg sopstvenog genetskog koda. Ali u isto vreme, svaka naša ideja u cyber prostoru može postati mandala u kojoj smo mi sâmi protagonisti i režiseri, i koja nosi potencijal za okupljanje hiljada ili miliona znatiželjnika, posetilaca, istomišljenika ili sledbenika. U tom svetu sve zavisi od naše kreativnosti, jer je kreativnost, u svetu u kome je sve moguće, osnovni faktor uspeha. Međutim, uslov za tako veliki skok su hrabrost i radoznalost da zažmurimo i skočimo u prazno, naoružani samo sopstvenim instinktom i idejama. Kreativnost je danas mera i osnova razvoja, a nove komunikacione tehnologije nam pomažu da svoje ideje komuniciramo na najefikasniji i najbrži mogući način.

Novi mediji su uslovili stvaranje stotina novih interesnih mikrogrupa, koje su ljudima omogućile da se brzo i lako povezuju sa svojim istomišljenicima i dele svoje ideje. Umrežavanje je ključna reč modernog marketinškog i političkog jezika. Potencijali koji stoje iza ovog fenomena su neverovatni i veliki marketinški gurui budno prate svaki događaj i promenu, jer novi mediji postaju obećana zemlja u kojoj pravovremeno zauzimanje prostora može doneti ogromne zarade, medijski ili politički uspeh. Virtuelni svet je već odavno postao poprište velikih marketinških i političkih kampanja i ne bi me čudilo da se u budućnosti dobar deo našeg života odigrava upravo u virtuelnom svetu.

Nekoga može užasavati nova slika sveta u kome nema privatnosti, nema tajni, gde je sve dostupno na klik, ali ne zaboravite da su postojali ljudi koji su krajem 19. veka od američkog Senata zahtevali da ukine telefone jer šire nemoral, s obzirom da je tada osnovna funkcija telefoniranja bila zakazivanje sastanaka u javnim kućama. Ali, bilo da nas užasava, zabavlja ili ostavlja ravnodušnim, novi svet novih medija je tu – realnost koja ispunjava našu svakodnevicu i bez koga bismo se osećali kao Robinzoni. Sposobni da preživimo, ali potpuno usamljeni i odvojeni od ostatka sveta”.

Kako se danas u svetu komunikacija medju ljudima sve vise razvija zahvaljujuci novim tehnologijama, Second Life predstavlja najblizi oblik komunikacije medju ljudima, odnosno predstavlja najveci spoj izmedju tehnike i drustva – istakla je Zorica Tomic, kulturolog i kominikolog.

SERBIA NA SECOND LIFE-u

Projekat na Second Life-u „Serbia Under Construction”, koji će biti lansiran na promociji u Beton hali, 25. septembra 2007. godine u 20h.

Kao special star guest ovog eventa, pojaviće se Ivan Tasovac, direktor Beogradske filharmonije, ovoga puta u ulozi pijaniste. Gospodin Tasovac je poslednji put nastupio 2000. godine. Projekat „Serbia Under Construction” biće otvoren uživo iz Second Life-a izvođenjem skerca druge sonate Sergeia Prokofieva Allegro Marcato. To će biti prvi put da neko iz Srbije ima svoj nastup u SL-u, što je bitan podatak kada je u pitanju istorija razvoja upotrebe novih medija na našim prostorima.

Ideja je da se u ovaj projekat razvoja Srbije na Second Life-u uključe svi koji žele da doprinesu da se na uzbudljiv i inovativan način komunicira sa svetom, počev od kompanija, preko medija i institucija, do pojedinaca… Zato je i sâm projekat „under construction“, a želja idejnih tvoraca je da se uz pomoć medija uključi kompletna javnost, te da se putem glasanja donose odluke i vrši izbor „upravnog odbora, projekata i izvođača, i svega što će se tamo dešavati…”.

Prva aktivnost je podizanje zgrade Ministarstva dijaspore pod pokroviteljstvom Telekoma Srbije i raspisivanje konkursa na koji svi zainteresovani mogu poslati svoja idejna rešenja i koncepte. Detaljne informacije o konkursu mogu se dobiti na MS sajtu www.mscasopis.com u odeljku Serbia Under Construction-Konkurs.

Ovo je samo jedan u nizu planiranih projekata u SL-u, koji će omogućiti da prezentujemo svetu sve one stvari i ličnosti po kojima želimo da nas prepoznaju, od Guče i Exit-a, preko Beogradske filharmonije, pa sve do nove generacije naših mladih tenisera koji su svojom pozitivnom energijom i umećem već osvojili čitav svet.

Projekat je pokrenula PUBLICIS GRUPA u saradnji sa svojim partnerima. Publicis Grupa je lider na našem tržištu kada je reč o novim medijima i savremenim načinima komunikacije, u čijem sastavu se nalaze agencije LPT Publicis, O.B.I.C.O.M. Saatchi & Saatchi, ZenithOptimedia i Publicis Dialogue.

Ako neko igra ili je igrao neka napise ja idem sad da probam...juce sam donwloadovao...

Iskusan
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Re: Second life!!

jel ima neka vrsta clanarine ... ? kako to sve ide ... moze neki tutorijal

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.03.2007.
    Reputaciona moć
    43

ima ali zelis neki upgrade,za osnovno se ne placa...skinesh 33 mb,registrujesh se i to je to...ja sam uradio ovo samo zbog Srbije ali je nisma nasao

Moderator BigMazi (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

da..a bez da platis nema pola stvari..ma kakvih pola stvari..80%

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Basic acc se ne placa... i sa njim mozes da zaradjujes takodje samo sto ne mozes da posedujes zemljiste...i imas pristup svemu...Evo ja sam usao pre sat vremena i sad sam izasao...stanje je oko 0.80$...neka riba mi poklonila lovu pa sam kampovao za malo love i tako da mogu da pocnem vec nesto ako planiram...imam problem sto ne umem da pravim 3D objekte bas najbolje...a nemam gde da vezbam...

Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

ajde da mi objasnis nekoliko stvari

stvorim se na onom ostrvu..napravim lika, sredim ga..na jednom tabloidu dobijem nekoliko lokacija za nemacku, odem na neku, a ono neko ostrvo..odem na drugo, opet neko malo istrvo...koji je fazon jbt ?

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio BigMazi
    ajde da mi objasnis nekoliko stvari

stvorim se na onom ostrvu..napravim lika, sredim ga..na jednom tabloidu dobijem nekoliko lokacija za nemacku, odem na neku, a ono neko ostrvo..odem na drugo, opet neko malo istrvo...koji je fazon jbt ?
    Pazi, za pocetak ti je najbitnije da dodjes do neke love da bi mogao da funkcionises...Preporucujem ti camp stolice...imas opciju search ukucaj freebie ili nesto slicno camping i sl i onda odes tamo i sednes za stolicu za 2L$/10min npr...[ima i drugih al to obicno te sjebu samo - citaj ja sam visio za 1L$/1min, i cik pogodi za nekih pola sata dobih 5L$ ne da svaki put]... Kad dodjes do neke sumice onda mozes da probas nesto da radis... mozes i da radis kao dj, policajac i sl...ili nesto sasvim trece...nebitno... Kad dodjes do love onda otvoris svoju prodavnicu i prodajes svoje ili tudje stvari... vremenom se specijalizujes za jednu oblast [npr namestaj, automobili i sl] i samo to proizvodis...

280L$=1$

izgleda smesno ono sedenje na stolici? Zapravo nije smesno, jer nemas druge varijante da pocnes... ako ne zelis da uplatis lovu iz rl sto ne verujem da zelis...

Za pocetak ili kampuj [sedis na stolici, pleses i sl] za lovu ili idi na predavanja da naucis da modeliras ili nesto trece i onda pocnes lepo da se razvijas... kasnije mozda zaradis neku ozbiljniju lovu...

Da ne bude da nagovaram nikoga ja sam ovo danas poceo da igram i nabasam na ribu koja pocne da caska samnom i kaze mi da sam sladak i da mi 200L$...tad nisam znao kurs pa sam mislio da sam dobio neku stvarno ozbiljnu sumu [u mozgu mi je ostalo nesto 3l$=1$] i tako se ponadah da sam dobio 70$...hahaha] i zapravo od tada nisam nista konkretno zaradio...a to mi je dovoljno da iznajmim 500m2 na nedelju dana...dovoljno da pocnem nesto da prodajem...

Znaci fora je u lovi...ekonomija...bar meni... :wink:

Evo vec imam skoro dollar...celu noc cu ga ostaviti na stolici sutra cu imati jos 0.5 dollara kada dodjem iz skole...mocicu da otvorim prodavnicu... :wink: tako svaku noc i milina

Iskusan fantom piroman (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio Ivan015
    Pazi, za pocetak ti je najbitnije da dodjes do neke love da bi mogao da funkcionises...Preporucujem ti camp stolice...imas opciju search ukucaj freebie ili nesto slicno camping i sl i onda odes tamo i sednes za stolicu za 2L$/10min npr...[ima i drugih al to obicno te sjebu samo - citaj ja sam visio za 1L$/1min, i cik pogodi za nekih pola sata dobih 5L$ ne da svaki put]... Kad dodjes do neke sumice onda mozes da probas nesto da radis... mozes i da radis kao dj, policajac i sl...ili nesto sasvim trece...nebitno... Kad dodjes do love onda otvoris svoju prodavnicu i prodajes svoje ili tudje stvari... vremenom se specijalizujes za jednu oblast [npr namestaj, automobili i sl] i samo to proizvodis...

280L$=1$

izgleda smesno ono sedenje na stolici? Zapravo nije smesno, jer nemas druge varijante da pocnes... ako ne zelis da uplatis lovu iz rl sto ne verujem da zelis...

Za pocetak ili kampuj [sedis na stolici, pleses i sl] za lovu ili idi na predavanja da naucis da modeliras ili nesto trece i onda pocnes lepo da se razvijas... kasnije mozda zaradis neku ozbiljniju lovu...

Da ne bude da nagovaram nikoga ja sam ovo danas poceo da igram i nabasam na ribu koja pocne da caska samnom i kaze mi da sam sladak i da mi 200L$...tad nisam znao kurs pa sam mislio da sam dobio neku stvarno ozbiljnu sumu [u mozgu mi je ostalo nesto 3l$=1$] i tako se ponadah da sam dobio 70$...hahaha] i zapravo od tada nisam nista konkretno zaradio...a to mi je dovoljno da iznajmim 500m2 na nedelju dana...dovoljno da pocnem nesto da prodajem...

Znaci fora je u lovi...ekonomija...bar meni... :wink:

Evo vec imam skoro dollar...celu noc cu ga ostaviti na stolici sutra cu imati jos 0.5 dollara kada dodjem iz skole...mocicu da otvorim prodavnicu... :wink: tako svaku noc i milina
    Covece, ne mogu da napravim account. Baguje. Napravium account, udjem u igru, ukucam ime i lozinku i kaze da je sifra netacna. A ja sam siguran da je tacna!

Iskusan
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

ovakvu igru sam zamisljao kao mali ...odusevljen sam ... samo jos da pocnem ...

Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio fantom piroman
    Covece, ne mogu da napravim account. Baguje. Napravium account, udjem u igru, ukucam ime i lozinku i kaze da je sifra netacna. A ja sam siguran da je tacna!
    haha, ja sam imao takav problem...ali posle 10min sam se setio da nisam tu sifru stavio koju obicno stavljam... heh

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio /I/I@Ī@
    ovakvu igru sam zamisljao kao mali ...odusevljen sam ... samo jos da pocnem ...
    Moj prvi komentar je bio "daj jbt jer svi moraju da urade ono sto ja zamislim...sta cu ja napraviti kad budem imao 25..." hehe... znaci u poredjenju sa entropia universe grafika je mnogo bolja a i sve ostalo...tako sam i ja zamisljao entropia universi i zakljucio sta su mane...tih mana ovde nema...samo sto treba extra brz net...i nije mi zanimljivo kao wow ali imam sansu da zaradim lovu 8-)

Obećava sekecinho (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

jel mora nesto da se placa tu???

Primećen član MasinacCcC (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Kako i kolko se zaradjuje?I koliko brz net je potreban?

Aktivan član djuramc (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    55

Moze li neko da mi objasni kako se uopste krece u ovoj igri? Neke osnovne komande? Kakav je internet potreban za ovu igru? Imam ADSL 512/64. more li na to
    Poslednji put ažurirao/la djuramc : 29.09.2007. u 01:01

Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

ja igram na 256kbps i radi kako treba (imam sbb lokal, pa uzimam manju brzinu hehe). Osnovne komande su ti ako se ne varam A,S,D,F...ili se lepo kreces strelicama. Meni ti je kad kliknes na tvoj lika pa desni odnosno levi klik. Kako da izadjes sa tog ostrva, meni uopste nije jasno..

Učlanjen
    23.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    55

Ja sa 512 ne mogu da igram kako treba. Kada pritisnem W lik soji jedno 5 sekundi pa se tek onda pomeri napred, zato sam i pitao za komande. Ovaj telekom je tesko gov*o...

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Djuramc meni je tako i sa wireless doduse 256...mislim da je do njih a ne do mene...posto sa wowom nisam nikada imao problema...

Sa ostrva se krece teleportom...imate search opciju dole i nadjite nesto za pocetak sto moze biti interesantno i prvih par dana istrazujte....

Potrazite na netu bio je neki Ivan [hehe ko ja] sto je napravio blog o tome...tamo saznajte vise...

Ja imam oko 1$ trenutno... ali opet preporucujem da se pogleda na netu posto igram tek 1 dan...

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Da odgovorim na jos neka pitanja:

- Basic acc se ne placa, i tu mozes sve sem posedovanja zemlje [cak mislim sem posedovanja zemlje na glavnom ostrvu] ali vi necete ni imati para za to na pocetku... a uvek mozete da iznajmite...
    - Premium acc se placa [pogledajte na njihovom sajtu] i daje neke pogodnosti ali ne verujem da cete to hteti da koristite u prvih par meseci dok ne raskrstite sta cete i da li cete uopste igrati...

- Krece se kao u GTA i malo su sjebane neke stvari ali navicete se vremenom...meni je trebao dan da se naviknem na to usporeno "poletanje" kada se pomerite... i na jos neke stvari...

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Cuo sam da ima knjiga za savladavanje osnova od 300 strana...

Ističe se Bllade (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

ama sve kreiram...i ne moze....cak stavim i na validan e mail i ne dobijem prijavu za unlcock ( ako se uopste treba i dobiti) 100% sam siguran da unesem pravi pass....ajmo ljudi pomoc...

Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

jbm li ga..ja sam obrisao igricu, ali cu sad opet da instaliram...
    kazes teleportom ? ja se teleportujem, i opet stignem na neko ostrvo gde ima recimo zurka, i to negde u nemacku..zanima me jer se sve desava na takvim istim malim ostrvima ? Ima isto jedna virtualna igrica na istom fazonu, samo sto moras da platis odmah, ali se sve svodi na jednu veliku mapu, gde se ucitava sledeci deo kada stignes do kraja, a sve realno. Ako je sve tako po malim ostrvima onda je beda..

Učlanjen
    23.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    55

Ima li neko ovde da igra preko telekomovog adsl-a?

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Nije sve na malim ostrvima ali je vecina...kao sto rekoh igra nema svoju radnju...samo virtuelni svet...

Ima jedan malo veci deo kopna i mala ostrva...za mene je ovo nacin da MOZDA zaradim nesto parica...ali podvlacim mozda jer svakako nije lako...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

E prvo to nije igra! To je virtuani svet! Pruza zabavu, ali nema neki jedinstven cilj kao sto imaju igre!
    Drugo bez 1mb nemojte ni da download!

Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

igram sa 256, ponavljam da sve dobro radi, mozda po nekad malo zalaguje, sto je normalno, ali je ok.

Slične teme

1. ABC of life
    Autor drunk_punk_girl u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 25.05.2008., 11:46
  2. Still Life
    Autor Ja sam taj u forumu Video igre
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 20.08.2005., 02:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor