TRIGON VENERE I NEPTUNA

Da, tačno tako.
Mislim, Venera-Uran kvadrat je tipičan aspekat za tako nešto, a još ako to potvrđuju i ostali pokazatelji ...

Tvoja postavka Venere u I u trigonu sa Neptunom iz 5 je prilično dobra za umetnost, u najmanju ruku verovatno imaš jako izražen osećaj za lepo, kao i potrebu da često (ili uvek ;) ) budeš u vezi ili zaljubljena. Gde je Sunce, kako je aspektovano ?
 
Da, pričala sam uopšteno jer znam osobe sa ovim aspektom kojima je npr. Venera u ovom aspektu a vladar V, VII polja ili u nekoj vezi s njima koje zbog toga grade "kule u vazduhu" kad su s nekim u vezi, jaka je zaljubljivost ali opozicija Neptun je šarena laža ...Partneri lažljivi, prevrtljivi, nepouzdani; oni zaljubljivi, preosetljivi i naivni da poveruju i eto ti za svakoga po malo od Neptuna. Ili obrnuto ;) Znam jednog prevrtljivca sa T-kvadratom Venere, Neptuna i Marsa u ovakvoj kombinaciji - šta reći više :grin:
 
kalimero10:
@elle_77: sunce je u 11. u Blizancima u konjukciji sa Merkurom i Mjesecom

što se umjetnosti tiče u pravu si
mada sam se odlučila za znanost :)
Teško i da nisi, s obzirom na ovako naglašene Blizance ;) Mislim, nije Blizanac tipično naučnički znak ali svakako mu je intelekt neuporedivo bliži od bilo koje umetnosti, osim književnosti i pisanja recimo :grin:

Pretpostavljam da su neke društvene nauke u pitanju, iako bi za obrazovanje trebalo gledati stanje sa 9. kućom (šta osoba studira, koji fakultet).
 
Ja imam veneru u 4 kuci i pravi trigon sa neptunom u 8smoj kuci... Kakav je to aspekt? Venera je u konjukciji sa jupiterom i sam jupiter pravi trigon sa neptunom, a neptun je u konj. sa uranom koji pravi trigon i sa venerom i sa jupiterom... Pre svega me zanima ovaj prvi deo? :D
 
može da znači i odsustvo logike, idealizaciju, pojačanu intuiciju, psihološku i emotivnu dubinu, hipersenzibilnost, razočarenja (?)... neptun i u dobrim i u lošim aspektima daje sličnu simboliku s tim što u neskladnim aspektima dolazi do raskoraka između želja i mogućnosti, tako da ga ne smatram praktičnim niti u jednom slučaju.
i sama imam ovaj aspekt, i uopšte mi je dobro aspektovan neptun, sa dosta planeta i ne vidim ništa pozitivno u tome... još manje mogu da se pohvalim empatijom, ili religioznošću, niti tražim ono dobro u ljudima, naprotiv. :mrgreen:
 

Back
Top