posledica overklokovanja?

sto.milan

Početnik
Poruka
9
Overklokovao sam Pentium D805 na 3,3 GHz. Sve radi dobro ali kad pokrenem Microsoft Flight Simulator x sve se zamrzne. Sta god sam pukusao da pritisnem ne radi, nista. To ranije, kada sam overklokovao nije se desavalo. Zna li neko objasniti u cemu je problem?

Hvala najlepse.
 
NICS:
jednostavno resenje sto vecina ne prihvata. NE igraj se sa kompjuterom

:lol: :lol: Kupish overclockersku plochu i overclockerski CPU imash dobro hladjenje i imash dobro napajanje i drzacesh procesor na defaultu ??? Ma daj uozbilji se..... Evo i clan Klothius gura u svoj A64 1.72 V sa stock coolerom i klokovao ga je na 2.6 GHz ( ili 2.7 nisam siguran ) i radi mu vec vishe od 2 godine..... kuc, kuc, kuc :D Ako ne daj Boze crkne posle vishe od 2 godine nije ni velika shteta poshto je jako jeftin i odradio je puno vishe nego shto je bio deklasiran.... Evo i ASUS je za svoje Overclockerske ploche koje podrzavaju FSB 1066 izbacio BIOS-e nek se moze na plochu ubosti C2D iz serije E6x50 koji imaju FSB od 1333 bez toga da izgubish garanciju !!!!

@ sto.milan
Koju memoriju imash ( na koliko MHz je deklasirana i na koliko radi kad overclockujesh procesor )??
Koju grafichku imash, koje napajanje i koju plochu to morash da navedesh poshto ovako mozemo samo da gledamo u pasulj....
 
Evo i mene. Famoznog Klothius-a koji gura 1.72v u A64 3000+ na 2.6 vec 2 godine. To je istina. Svako slabije jezgro ima nizu frekvenciju samo zbog cene. Svako jezgro bilo ono u low-end ili high-end procesoru je isto(ako imaju isti codename) samo sto mozda oni iz low-end proca nije mogao da radi na max kloku, pa ga stavili u jeftiniji proc. Naravno postoje polu defektivna jezgra kojima overklokovanje dosta vise smanjuje vek trajanja i moze da se desi da se to tebi i dogodilo. Inace moze i da bude da ti napajanje slabi, pa ne moze vise da isporuci onoliko struje koliko treba.
 
*P*A*B*L*O*:
:lol: :lol: Kupish overclockersku plochu i overclockerski CPU imash dobro hladjenje i imash dobro napajanje i drzacesh procesor na defaultu ??? Ma daj uozbilji se..... Evo i clan Klothius gura u svoj A64 1.72 V sa stock coolerom i klokovao ga je na 2.6 GHz ( ili 2.7 nisam siguran ) i radi mu vec vishe od 2 godine..... kuc, kuc, kuc :D Ako ne daj Boze crkne posle vishe od 2 godine nije ni velika shteta poshto je jako jeftin i odradio je puno vishe nego shto je bio deklasiran.... Evo i ASUS je za svoje Overclockerske ploche koje podrzavaju FSB 1066 izbacio BIOS-e nek se moze na plochu ubosti C2D iz serije E6x50 koji imaju FSB od 1333 bez toga da izgubish garanciju !!!!

@ sto.milan
Koju memoriju imash ( na koliko MHz je deklasirana i na koliko radi kad overclockujesh procesor )??
Koju grafichku imash, koje napajanje i koju plochu to morash da navedesh poshto ovako mozemo samo da gledamo u pasulj....

Imam Pentium D805 2,66GHz, pa... deklarisan je na 533MHz, kao i memorija,
Napajanje 350W,
graficka MSI Radeon x1600pro 256MB
DDR2 memorija PQI 1GB+1GB na 533 Mhz
Maticna: ASUS P5ND2-SLI


To kocenje mi se ranije nije desavalo... sumnjam da je zbog pregrevanja, klokujem ga na 3,20GHz, preko ASUS AI Booster-a.
 
sto.milan:
Imam Pentium D805 2,66GHz, pa... deklarisan je na 533MHz, kao i memorija,
Napajanje 350W,
graficka MSI Radeon x1600pro 256MB
DDR2 memorija PQI 1GB+1GB na 533 Mhz
Maticna: ASUS P5ND2-SLI


To kocenje mi se ranije nije desavalo... sumnjam da je zbog pregrevanja, klokujem ga na 3,20GHz, preko ASUS AI Booster-a.

Klokuje se preko programa koji se zove BIOS ( nebrini besplatan je i dobio si ga sa plochom ) :) a ne preko tih programa..... Moracesh u BIOS-u da malo podignesh voltazu memorije sa 1.8 V na koliko radi na 1.9 V ili 2.0 V..... Ako nece da radi nemoj da dizesh vishe osim ako neusmerish neku osmicu da duva preko memorije odnosno da je hladi ili da kupish ovakav hladnjak:
hladnjaklx7.jpg


Koshta oko 400 dinara.....
 
Ne treba ti to dokle god ti je temp kucista ok. Ja svoje najjeftinije DDR module(NCP) drzim na 2.9v. Dakle probaj ono sto je PABLO rekao, pa ako ne pomogne, podigni malo latencije memorije, pa ako to ne pomogne, podigni vcore za najminimalniju vrednost. Ako i dalje ne radi, nesto se pokvarilo, al o tom kasnije.
 

Back
Top