BALKANSKA UNIJA-STVARNOST ILI FANTAZIJA (Pomalo neozbiljno, al procitajte...)

tacy

Aktivan član
Poruka
1.132
Kad vec nismo u EU, budimo u BU!

Balkanska Unija, pa sta ima veze? Nevezano za sadasnje razne asocijacije, regionalne sastanke, udruzenja, samite...Ne na taj nacin. Za pocetak, clanice Srbija i Republika Srpska. U sastav mogu da udju i Bugarska, Makedonija, Grcka itd. Clanstvo u EU ne iskljucuje clanstvo u BU. Imali bi Savet Balkana, razne instutucije sa sedistem u Beogradu, Atini, Sofiji i sl. Programe prilagodjene nasoj stvarnosti i potrebama.

Stvarnost ili fantazija? Sve je moguce... Valja se pripremiti. Ako je Nostradamus u pravu, Evropi se crno pise! Ne isplati nam se ulaziti, opet ce nas koristiti kao zivi stit kad zagusti...

Stoga, ja sam za BU! Blize, jeftinije, realnije. Samo me muci jedna stvar, koji bi bio osnovni kriterijum za priduzivanje Balkanskoj Uniji? A? Pomagajte...
 
Slažem se za savez (samo u oblasti kulture i ekonomije, nikakva politička tela) sa:
BiH (mislim na entitet RS), Grčkom (najbliži mogući odnosi),Rumunijom F.Y.R.M.(ako hoćeš da si dobar
sa Grcima, moraš ovako da zoveš MK), i Bugarskom.
Poređao sam ih po prioriteteu saradnje.
Nijedna druga zemlja ne sme se naću u još u savezu, inače ga ne bih podržavao.
 
Dikan:
Slažem se za savez (samo u oblasti kulture i ekonomije, nikakva politička tela) sa:
BiH (mislim na entitet RS), Grčkom (najbliži mogući odnosi),Rumunijom F.Y.R.M.(ako hoćeš da si dobar
sa Grcima, moraš ovako da zovep MK), i Bugarskom.
Poređao sam ih po prioriteteu saradnje.
Nijedna druga zemlja ne sme se naću u još u savezu, inače ga ne bih podržavao.


Volim kad je neko ovako konkretan. Hvala Dikane na misljenju, to je to. Slazem se.
 
Kaj:
iz iskustva znamo da od tik konfederacija ima vise steta nego koristi. pogotovo sa istocnom susjedima...
sto se mene tice.. ja bi naradije da ne idemo nigdje ni EU ni u NATO pa ni u BU.

Postujem tvoje misljenje. Opet, istorija i iskustvo pokazuju da uvek negde moramo biti. Ako je vec tako, dobro bi bilo da bar imamo sansu da sami kreiramo integraciju koja nama odgovara:ekonomski, kulturno i sl. Do sada nismo mogli birati. Ko ce ga znati, vidis da ni Istok ni Zapad nisu vise ono sto su bili...
 
tacy:
Postujem tvoje misljenje. Opet, istorija i iskustvo pokazuju da uvek negde moramo biti. Ako je vec tako, dobro bi bilo da bar imamo sansu da sami kreiramo integraciju koja nama odgovara:ekonomski, kulturno i sl. Do sada nismo mogli birati. Ko ce ga znati, vidis da ni Istok ni Zapad nisu vise ono sto su bili...

integracija kkoja nama odgovara kulturno i gospodarski je EU. ako negdje vec moramo bit onda je to EU. BU... ne hvala
 
tacy:
Mi nismo na spisku napadaca.

Pa zato i kažem da nam BU ne treba...Ako je Nostradamus u pravu...Znači, opušteno, opušteno
kolce0uf.gif
 
Архангел:
Da iskoristimo trenutak? Da okupimo "stradalnike" sa nama "preživelima" i tako navučemo gnev osvajača, a pri tome i promenimo Nostradamusova propročanstva????

Pa, 'de će nam duša ako miniramo čoveka... :cool:

Šalimo se, šalimo. Nećemo da menjamo proročanstva, već ćemo da utičemo na sopstvenu sudbinu-konačno. Prestacemo da kukamo i cmizdrimo kako nas niko ne voli, a nećemo nikog moliti. Nismo jaki, pa ne veruješ. Hebi ga, znaš kako kažu-bolje biti prvi u selu, nego poslednji u gradu...Mi smo dobri sa okupljanjima, možda nas krene...pa makar i sa stradalnicima...
 
To je čista fantazija..........

Za 15 godina biče rat izmedju muslimana i hriščana , to je neminovno. U tom ratu će najmanje da učestvuje Srbija, jer neće imati čime, i sa svojim vojnicima. Grci će da da da snose najviše gubitke!

Kalmeria, je sledeća tačka tenzija, gde će Amerika da našuška Albance- a tu su ga popušili....

Čitajte ovo u kratkim crtama . A Amerika "danas te voli, sutra ti *ebe majku". E tu će majku jednom narodu da se na"ebe majke..........

Ja ovako narodski!
 
prof`.G r o f`:
To je čista fantazija..........

Za 15 godina biče rat izmedju muslimana i hriščana , to je neminovno. U tom ratu će najmanje da učestvuje Srbija, jer neće imati čime, i sa svojim vojnicima. Grci će da da da snose najviše gubitke!

Kalmeria, je sledeća tačka tenzija, gde će Amerika da našuška Albance- a tu su ga popušili....

Čitajte ovo u kratkim crtama . A Amerika "danas te voli, sutra ti *ebe majku". E tu će majku jednom narodu da se na"ebe majke..........

Ja ovako narodski!

Slobodno, Grofe. Eto, sam kažeš, ima neko zlo koje će da maši Srbiju. Pa i red bi bio. Ne daj bože nikom. Priznajem, fantazija je u pitanju. Ali nije nemoguće. Ja sam po prirodi sanjalica, al kad bolje razmisliš, i Tesla je kao mali skakao sa plasta sena sa otvorenim kišobranom, pa vidi šta napravi čovek...
 
tacy:
Šalimo se, šalimo. Nećemo da menjamo proročanstva, već ćemo da utičemo na sopstvenu sudbinu-konačno. Prestacemo da kukamo i cmizdrimo kako nas niko ne voli, a nećemo nikog moliti. Nismo jaki, pa ne veruješ. Hebi ga, znaš kako kažu-bolje biti prvi u selu, nego poslednji u gradu...Mi smo dobri sa okupljanjima, možda nas krene...pa makar i sa stradalnicima...

Fala lepa na okupljanjima oko nas...Aj da jednom malo odmorimo od sabornosti, sveslovenske duše i sl. Time-out! Ekonomski moramo ojačati (recimo da je EU okvir za to), vojno ojačavanje dolazi sa ekonomskim, taman za sudar svetova... Ako treba pomoć braći - tu smo, ali da malo za'vatimo i za nas :wink:

Znači, još desetak godinica treba da cooliramo :cool:
 

Back
Top