BALKANSKA UNIJA-STVARNOST ILI FANTAZIJA (Pomalo neozbiljno, al procitajte...)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 42

Tema: BALKANSKA UNIJA-STVARNOST ILI FANTAZIJA (Pomalo neozbiljno, al procitajte...)

Aktivan član tacy (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano BALKANSKA UNIJA-STVARNOST ILI FANTAZIJA (Pomalo neozbiljno, al procitajte...)

Kad vec nismo u EU, budimo u BU!

Balkanska Unija, pa sta ima veze? Nevezano za sadasnje razne asocijacije, regionalne sastanke, udruzenja, samite...Ne na taj nacin. Za pocetak, clanice Srbija i Republika Srpska. U sastav mogu da udju i Bugarska, Makedonija, Grcka itd. Clanstvo u EU ne iskljucuje clanstvo u BU. Imali bi Savet Balkana, razne instutucije sa sedistem u Beogradu, Atini, Sofiji i sl. Programe prilagodjene nasoj stvarnosti i potrebama.

Stvarnost ili fantazija? Sve je moguce... Valja se pripremiti. Ako je Nostradamus u pravu, Evropi se crno pise! Ne isplati nam se ulaziti, opet ce nas koristiti kao zivi stit kad zagusti...

Stoga, ja sam za BU! Blize, jeftinije, realnije. Samo me muci jedna stvar, koji bi bio osnovni kriterijum za priduzivanje Balkanskoj Uniji? A? Pomagajte...

Primećen član Kaj (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: BALKANSKA UNIJA-STVARNOST ILI FANTAZIJA (Pomalo neozbiljno, al procitajte...)

samo naprijed! ali bez nas 8)

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Re: BALKANSKA UNIJA-STVARNOST ILI FANTAZIJA (Pomalo neozbiljno, al procitajte...)

Slažem se za savez (samo u oblasti kulture i ekonomije, nikakva politička tela) sa:
    BiH (mislim na entitet RS), Grčkom (najbliži mogući odnosi),Rumunijom F.Y.R.M.(ako hoćeš da si dobar
    sa Grcima, moraš ovako da zoveš MK), i Bugarskom.
    Poređao sam ih po prioriteteu saradnje.
    Nijedna druga zemlja ne sme se naću u još u savezu, inače ga ne bih podržavao.
    Poslednji put ažurirao/la Dikan : 26.09.2007. u 21:54

Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Kaj
    A gde bi ste vi? Imate neku dobru shemu?

Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Dikan
    Slažem se za savez (samo u oblasti kulture i ekonomije, nikakva politička tela) sa:
    BiH (mislim na entitet RS), Grčkom (najbliži mogući odnosi),Rumunijom F.Y.R.M.(ako hoćeš da si dobar
    sa Grcima, moraš ovako da zovep MK), i Bugarskom.
    Poređao sam ih po prioriteteu saradnje.
    Nijedna druga zemlja ne sme se naću u još u savezu, inače ga ne bih podržavao.

Volim kad je neko ovako konkretan. Hvala Dikane na misljenju, to je to. Slazem se.

Učlanjen
    06.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio tacy
    A gde bi ste vi? Imate neku dobru shemu?
    iz iskustva znamo da od tik konfederacija ima vise steta nego koristi. pogotovo sa istocnom susjedima...
    sto se mene tice.. ja bi naradije da ne idemo nigdje ni EU ni u NATO pa ni u BU.

Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

iz iskustva znamo da od tik konfederacija ima vise steta nego koristi. pogotovo sa istocnom susjedima...
    sto se mene tice.. ja bi naradije da ne idemo nigdje ni EU ni u NATO pa ni u BU.
    Postujem tvoje misljenje. Opet, istorija i iskustvo pokazuju da uvek negde moramo biti. Ako je vec tako, dobro bi bilo da bar imamo sansu da sami kreiramo integraciju koja nama odgovara:ekonomski, kulturno i sl. Do sada nismo mogli birati. Ko ce ga znati, vidis da ni Istok ni Zapad nisu vise ono sto su bili...

Učlanjen
    06.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Postujem tvoje misljenje. Opet, istorija i iskustvo pokazuju da uvek negde moramo biti. Ako je vec tako, dobro bi bilo da bar imamo sansu da sami kreiramo integraciju koja nama odgovara:ekonomski, kulturno i sl. Do sada nismo mogli birati. Ko ce ga znati, vidis da ni Istok ni Zapad nisu vise ono sto su bili...
    integracija kkoja nama odgovara kulturno i gospodarski je EU. ako negdje vec moramo bit onda je to EU. BU... ne hvala

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Volim kad je neko ovako konkretan. Hvala Dikane na misljenju, to je to. Slazem se.
    Nego Grčka, Rumunija i Bugarska su već u EU.
    Da li će da ih puste da prave sa nama kulturno-ekonoski savez.

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Ja ne znam čemu bi to služilo...Koja je svrha BU, osim da uplaši.

Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Dikan
    Nego Grčka, Rumunija i Bugarska su već u EU.
    Da li će da ih puste da prave sa nama kulturno-ekonoski savez.
    Ja nesto racunam, ako je Nostradamus u pravu, koja EU?

Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Ja nesto racunam, ako je Nostradamus u pravu, koja EU?
    Pa, ako je u pravu, onda koja i BU?

Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Архангел
    Ja ne znam čemu bi to služilo...Koja je svrha BU, osim da uplaši.
    Pa da uplasi, nego sta. Koga se pomalo plasis, toga i postujes. Salu na stranu, hebem li ga, negde moramo obezbediti ulazak...Dok jos karte nisu rasprodate. Dojadilo mi da stalno nesto cekamo u redu, taman dodjes na red, a ono-nema vise bureka!

Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Pa, ako je u pravu, onda koja i BU?
    Mi nismo na spisku napadaca.

Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Mi nismo na spisku napadaca.
    Pa zato i kažem da nam BU ne treba...Ako je Nostradamus u pravu...Znači, opušteno, opušteno

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Neka fala.
    A ne znam shta se ovaj Hrvat nudi kad koliko vidim u taj fiktivni BU niko ih nije ni zvao.

Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Pa zato i kažem da nam BU ne treba...Ako je Nostradamus u pravu...Znači, opušteno, opušteno

Mi cemo biti jedina svetla tacka, za promenu. Pa sto da ne iskoristimo trenutak?

Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Derer
    Neka fala.
    A ne znam shta se ovaj Hrvat nudi kad koliko vidim u taj fiktivni BU niko ih nije ni zvao.
    Ja nisam predlozila Hrvatsku. To smo vec probali, pa ne ide.Nema smisla. Derer, dobro ti je zapazanje.

Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Mi cemo biti jedina svetla tacka, za promenu. Pa sto da ne iskoristimo trenutak?
    Da iskoristimo trenutak? Da okupimo "stradalnike" sa nama "preživelima" i tako navučemo gnev osvajača, a pri tome i promenimo Nostradamusova propročanstva????

Pa, 'de će nam duša ako miniramo čoveka...

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Otkud ti ideja da vas neko poziva u bilo kakvu integraciju?Sve što rade vaš političari svodi se na pokušaje da nekog opljačkate.

Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Da iskoristimo trenutak? Da okupimo "stradalnike" sa nama "preživelima" i tako navučemo gnev osvajača, a pri tome i promenimo Nostradamusova propročanstva????

Pa, 'de će nam duša ako miniramo čoveka...
    Šalimo se, šalimo. Nećemo da menjamo proročanstva, već ćemo da utičemo na sopstvenu sudbinu-konačno. Prestacemo da kukamo i cmizdrimo kako nas niko ne voli, a nećemo nikog moliti. Nismo jaki, pa ne veruješ. Hebi ga, znaš kako kažu-bolje biti prvi u selu, nego poslednji u gradu...Mi smo dobri sa okupljanjima, možda nas krene...pa makar i sa stradalnicima...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

To je čista fantazija..........

Za 15 godina biče rat izmedju muslimana i hriščana , to je neminovno. U tom ratu će najmanje da učestvuje Srbija, jer neće imati čime, i sa svojim vojnicima. Grci će da da da snose najviše gubitke!

Kalmeria, je sledeća tačka tenzija, gde će Amerika da našuška Albance- a tu su ga popušili....

Čitajte ovo u kratkim crtama . A Amerika "danas te voli, sutra ti *ebe majku". E tu će majku jednom narodu da se na"ebe majke..........

Ja ovako narodski!

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Istina.Kad Shipce puste niz vodu nayebace im se keve celo gnevno okruzenje...nismo tu samo mi.

Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio prof`.G r o f`
    To je čista fantazija..........

Za 15 godina biče rat izmedju muslimana i hriščana , to je neminovno. U tom ratu će najmanje da učestvuje Srbija, jer neće imati čime, i sa svojim vojnicima. Grci će da da da snose najviše gubitke!

Kalmeria, je sledeća tačka tenzija, gde će Amerika da našuška Albance- a tu su ga popušili....

Čitajte ovo u kratkim crtama . A Amerika "danas te voli, sutra ti *ebe majku". E tu će majku jednom narodu da se na"ebe majke..........

Ja ovako narodski!
    Slobodno, Grofe. Eto, sam kažeš, ima neko zlo koje će da maši Srbiju. Pa i red bi bio. Ne daj bože nikom. Priznajem, fantazija je u pitanju. Ali nije nemoguće. Ja sam po prirodi sanjalica, al kad bolje razmisliš, i Tesla je kao mali skakao sa plasta sena sa otvorenim kišobranom, pa vidi šta napravi čovek...

Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Šalimo se, šalimo. Nećemo da menjamo proročanstva, već ćemo da utičemo na sopstvenu sudbinu-konačno. Prestacemo da kukamo i cmizdrimo kako nas niko ne voli, a nećemo nikog moliti. Nismo jaki, pa ne veruješ. Hebi ga, znaš kako kažu-bolje biti prvi u selu, nego poslednji u gradu...Mi smo dobri sa okupljanjima, možda nas krene...pa makar i sa stradalnicima...
    Fala lepa na okupljanjima oko nas...Aj da jednom malo odmorimo od sabornosti, sveslovenske duše i sl. Time-out! Ekonomski moramo ojačati (recimo da je EU okvir za to), vojno ojačavanje dolazi sa ekonomskim, taman za sudar svetova... Ako treba pomoć braći - tu smo, ali da malo za'vatimo i za nas :wink:

Znači, još desetak godinica treba da cooliramo

Slične teme

1. TRADICIONALNI WING CHUN BALKANSKA UNIJA GRANDMASTER WILLIAM CHEUNG
    Autor dragan_sm u forumu Borilačke veštine i sportovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.03.2009., 11:43
  2. fantazija/stvarnost
    Autor Sally_Solomon u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 24.12.2008., 11:20
  3. Neozbiljno pitanje...
    Autor njunja u forumu Mobilna telefonija