Košarkaška reprezentacija Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ни Фил Џексон са оваквим избором играча не би много постигао...Није до Ђорђевића, он је освојио сребро на ЕУ кад смо ишли са другом екипом, ал сад више немамо ни другу.
 
Ни Фил Џексон са оваквим избором играча не би много постигао...Није до Ђорђевића, он је освојио сребро на ЕУ кад смо ишли са другом екипом, ал сад више немамо ни другу.

A ko je kriv za njegov izbor?
Da nisma možda kriv ja?
Koga vodi?
Gagića?
Avramovića?
Na prosečnom basketu pored zgrade naćiće bolje i stabilnije igrače........
Čuj Birčević reprezentativac?
Daj još neki vic da čujemo od njega.

PS: Fil Džekson i nije neki reper.
Da si rekao Maljković ili Pešić..To su treneri koji su pravili pite od gov.ana kad god je to trebalo.......
 
Добро, ни Пешић не би успео ( Маљковића нешто не волим ).
Није крив нико већ околности. Промашен формат такмичења + незаинтересованост српских играча + повреде. Све се скупило. Није да је баш имао неки велики избор. Колико ја пратим звао је оно најбоље што може и жели да игра.
 
Добро, ни Пешић не би успео ( Маљковића нешто не волим ).
Није крив нико већ околности. Промашен формат такмичења + незаинтересованост српских играча + повреде. Све се скупило. Није да је баш имао неки велики избор. Колико ја пратим звао је оно најбоље што може и жели да игра.

Pa evo recimo koliko ja pratim, a to nije nešto posebno...........

Na centrima je mogao da izabere Apića, Lešića,Lukovića ili Pecarskog.....Kada će klinac koji je bio MVP prvenstva za mlade dobiti šansu ako ne baš sada?
Na bekovima je mogao izabrati Radićevića, dati šansu Stefanu Potu.ima tu po Evropi još materijala sigurno kvlaitentijeg od većine "standardnih"....
Što se trenera tiče.....Pogledaj roster s kojim je Maljković posvojio Evroligu sa Limožom.....Kao i Pešić s Nemačkom.........
Pa ne igra on protiv vanzemaljaca, nego protiv ispodprosečne ekipe........Čuj izjavljuje danas po b92 "strašna ekipa nemačke".
Ma nemoj da je tako strašna!

E takav nam trener treba, a ne trener koji ne zna da izabere tim nego mu to radi Muta, i koji sve više postaje očigledno ne zna ni da vodi ekipu kako treba, jer su mu uvek neki drugi krivi.
 
Poslednja izmena:
Изгледа да је мој став био на рационалним основама. Кина је све даље.

Ma jok, sve je pod kontrolom. Imamo jednu pobedu više od Izraela i ako bude poslednja utakmica sa njima odlučivala nekako sam siguran da ćemo biti u ful sastavu, naravno bez NBA igrača, i odvaliti ih 30+ razlike. Šteta je što nismo dobili juče pa da na sledeće utakmice šaljemo KLS reprezentaciju jer FIBA ništa više od toga nije ni zaslužila sa ovakvim sramnim formatom kvalifikacija.

Što se tiče utakmice, ja stvarno više ne mogu da gledam onog imbecila Pena. Njega i Avramovića ne treba zvati makar igrao Gagić na pleju. Toliko.
 
Definitivno nista bez NBA igraca , mi moramo da idemo na SP u najjacem mogucem sastavu i to ne ako zelimo da uzmemo neku od medalja vec kako bi uopste imali cemu da se nadamo (makar plasmanu na OI) , jer realno ima jedno 4,5 ekipa koji su kvalitetom realno ispred nas i jos jedno 4,5 koje su tu negde kao mi , tako da defitivno u Kinu moramo krenuti u najjacem mogucem sastavu i maksimalno spremni.
 
То би било то. Поновила нам се 2012-а и ход по мукама.
Кривице има и до нас, и до бирократа из ФИБА-е који су доказали да су комплетни идиоти. Србија је уз Француску била у далеко најтежој ситуацији (мислим на европску зону наравно), на неким мечевима није могла рачунати чак на 20ак понајбољих који би у нормалним условима били у конкуренцији.
Предеверало се, сада се ваља окренути СП. И играчима се нема шта замјерити на односу рема националној селекцији, сви ту заслужују +, паказало се и да постоји култ репрезентације.

Но шта сад? За Србију је у овим квалификацијама наступило 29 играча. Поред њих би у конкуренцији требали бити и Марко Гудурић и Никола Јокић који нису одиграли нити једну утакмицу. Из разлога знаних. Ту је наравно и Огњен Кузмић који је имао тешку повреду, значи минимално 32 играча конкурише за састав на СП.
Пред Салетом је тежак задатак да одабере који ће на СП, да ли они који су изнијели највећи терет у квалификацијама и тако поставити неки узор за будућност, или гна СП дати предност оним реално бољим, па таман не одиграли нити једну утакмицу квалификација.
Сале је доказао да му морамо вјеровати, и сигурно ће најбоље одабрати. А и неће ту бити, као у фудбалу проблема, и неће се неки понашати попут увријеђене младе, све су то сјајни момци и играчи за које је дрес Србије светиња.

Салету и "орловма" пуно среће на СП.
 
Да се не лажемо, Јокић додаје једно 25% квалитета тиму. Без њега ћемо тешко до медаље. Такође, Тео рече да неће да игра ни за један клуб до СП. То значи да ће 6 месеци бити без клуба. Па шта онда можемо да очекујемо од њега?! Такође, зависи доста и од здравственог стања играча. Пуно би нам користио нпр. Недовић који кубури стално с повредама.
 
Ja se samo nadam da će Tepić,Gagić i Birčević da budu stubovi reprezentacije na tom SP.....
Moji klinci sa 14 i 12 godina i ja sa 50........Pa dobro, bili bi prve rezerve u reprezentaciji moje kuće u basketu.
Na drugoj strani Simanić sa svojim fizičkim predispozicijama, Apić sa svojim mogućnostima ,,Dobrić- podjednako bolji od svih u današnjoj reprezentaciji( da budemo pošteni nije od Milosavljevića) na obe strane parketa., ne igraju......

I onda ovde neko pomenu PODRŠKA Djordjeviću????????
Kome bre?
Spomenik ispred Arene za zasluge u reprezentativnom dresu, i noga u du.pe kao selektoru.
 
Rutinski plasman koji nijednog trenutka nije dolazio u pitanje. Dobro, malo je Estonija začinila ali šta sad bitno je da je zanimljivo i zabavno :mrgreen:

Vidim svi već pričaju o sastavu, ali ja bih sve te priče stavio na standby dok ne saznamo ko hoće definitivno da se odazove. Meni je Jokić jako sumnjiv, a moguće i Milutinov ako pređe u NBA (dečku inače svaka čast što se iscimao bolestan i igrao sad u nedelju). Kvaliteta imamo i stvarno bih želeo da makar jednom nastupimo u full sastavu i odmerimo se sa Amerima kako dolikuje.
 
Ако се у пуном саставу одмеримо са Америма то је неких +15 до + 20 за њих. Једноцифрена разлика би била врхунски успех. Али ако будемо играли без Јокаре биће тежак потоп.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top