Koja je ova vrsta stapa i masinice?

bole_ns

Početnik
Poruka
4
Naime ja imam kod sebe shtap i mashinicu koja je samo dva puta bila upotrebljavnja, p[a mislim da sve prodam a neznam kako da postavim oglas jer neznam kakva je ovo vrsta shtapa u pitanju ....inache mashinica je marke VIR SPECIAL S-103 ..... to je valjda bila domaca fabrika u SFRJ, i koliko sam chuo pravili su kopije DAM-a, e sad da li je to tako neznam... inache shtap je marke GERMINA, proizvodnja GDR ... da,da,da GDR .... znachi pre 1991 godine je napravljen, ali dva puta samo upotrebljavan shto se i vidi po njemu .... duzine je 1950 mm, a osim toga ima oznaku : bis 15g i velikim slovima ispisano STANDARD 12_1951_31 ..... na nalepnici gde pishe koja je marka u pitanju na nemachom je ispisano : "VEB Kunststoff verarbeitungs-industrie Sebnitz " .... shto se tiche mashinice, ona je proizvedena u rasponu od 1985 do 1990, ali stvarno neznam kada .... evo i slika pa ako mi mozete pomoci, i ako neko zna koliko bih mogao dobiti para za ove raritete ( nadam se kvalitetne) koji bi i danas nadziveli bilo koji stap i mashinicu sa pijace.... JBG ipak su samo dva puta upotrebljavani, i to pre ihajjjjjjj, negde 1992...nezamerite shto je malo prashnjava mashinica, jer bi mi trebalo dva sata da je ochistim.... evo slika:
prvadv2.jpg

drugact1.jpg

trecatf3.jpg

cetvrtaep7.jpg

petams5.jpg

sestahy2.jpg


...hvala unapred na pomoci!
 
bole_ns:
.... evo i slika pa ako mi mozete pomoci, i ako neko zna koliko bih mogao dobiti para za ove raritete ( nadam se kvalitetne) koji bi i danas nadziveli bilo koji stap i mashinicu sa pijace.... JBG ipak su samo dva puta upotrebljavani...
...hvala unapred na pomoci!
POOOOLAKOOOO sa takvim ocenama i hvalospevima,ajde da je neki Orvis rucno pravljen star 50 i vise godina pa da mozes ovako da hvalis ali ovo je preterivanje,prvo jer je ovo GERMINA tj obican fiberas (koji vaze ionako za izdrzive pa to sto se tvoja nije raspala posle 20 godina nije nista cudno) proizvodjena na milione komada,koji si upario nekada sa nekom kopijom DAM-ovog Quick-a opet masovno proizvodjenim i to u socijalistickim zemljama sa slabom kontrolom kvaliteta izrade a i materijala,tako da o nekoj istorijskoj vrednosti,ili pak upotrebnoj,posto pises da bi nadzivela svaki stap i masinu sa pijace,da ne govorimo (da se razumemo na pijacama ne vidjamo bas samo kineze ŽNj kvaliteta,ja recimo cesto vidjam Colmic-e,DAM-ove i slicne proizvode osrednjeg kvaliteta i cene do 50 eura sto je ogromnoj vecini prihvatljivo i nadzivelo bi to sto nudis a zbog funkcionalnosti i naprednih resenja koje ta cuda imaju smesno je praviti poredjenja)!!
E sad,posto sam te ispravio da ne budem da sam samo to i hteo daj da probam da ti pomognem,a recimo da jedino sto mogu da ti savetujem je da ponudis to na nekom ribolovackom forumu u oglasima (recimo Pecaros,Ribolovacki Magazin i slicni) i da prihvatis svaku ponudu koja prevazilazi 20 eura za komplet,jer stvarno ne postoji nista specijalno u tom sto ti nudis,sem sto je mozda masina i zardjala ako je pecano sa njom pre 15 godina a otada je stojala i skupljala prasinu i rdju,pa ce joj prvo trebati pranje i podmazivanje pre prodaje!!
Pozdrav 8)
 
Thanx na pomoci.....sory, shto ste stekli pogreshan utisak, ali stvarno nisam imao naikavu nameru da se hvalim ..... a kamoli da cu neshto posebno zaraditi,nego ipak sam ostao odushevljen kako je stap i mashinica u extra stanju, tj treba samo nabaciti udicu i na pecanje ..... to je ta cena shto sam kontao .... inache shta je ovo, poshto ja se nerazumem u pecaroski pribor .... dubinka, blinker (teleskop znam da nije) ?
 
Stap je za lako varalicarenje (blinkerisanje), masina za srednje (stuka, smudj...). To bas i nije najsjajnija kombimnacija posto je ta masina preglomazna za taj stap. Slicnu kombinaciju je koristio i moj deda samo sto je on imao Fivu iste tezine bacanja kao tvoja Germina, i neku japansku masinu slicnih gabarita ko ova tvoja. Nekada se takvim stapovima i masinam lovilo sve na varlicu. Taj stap ako nije previse tezak moze da se koristi za varalicarenje klena ili pastrmke tj. grabljivica do 3-4 kg. Ja dedinom Fivom pecam klenove i obozavam je. Masina "ako nije zardjala" moze da posluzi kao "all around" masina za dubinku za belu ribu mozda cak i neke sitnije grabljivice
A u oglasu nemoj da pises blinker ili tako nesto, napisi da prodajes Germinu od 1,95m t.b. 15g i masinu Vir i napisi kapacitet masine i ono sto si napisao da je kopij DAM-a i da nije puno koriscena!
Pozdrav
 
Tako je,to je kapacitet najlona,dovoljno ce biti da postavis po jednu sliku stapa i masinice (onu prvu gde je masinica u krupnom planu) i ljudi ce i sami videti kapacitet,i skini ovaj najlon kad budes podmazivao masinicu,jako je star i nije vise nizasta,a podmazivanje masinice vrsi SAMO posebnim uljima i mastima za masinice (ja sam za oko 1k dinarcica kupio Mitchell-ovo ulje i mast za masinice i parafinski stapic kojim"podmazujem"spojeve stapa kod karbonskih stapova,ali ti mozes da pozajmis malo ulja i masti ako znas ko to ima,parafin ti ne treba) a ako nemas od kog da pozajmis a nemas kao ja desetak stapova i masinica da bi ti se isplatila kupovina tih preparata onda moze i ulje za sivace masine!!
E da,kod podmazivanja postoji pravilo,lageri se podmazuju uljem,zupcanici mastima i to u maloj kolicini jer se to posle razmaze,nemoj da preteras!!Izvini ako sam bio malo grub oko onog opisa,shvatam sad da si samo odusevljen ocuvanoscu tvoje robe,ali to bi bilo isto kao da hvalis Yuga kao odlicno vozilo koje ce da nadzivi vecinu danasnjih manjih auta samo zato sto je stajao u garazi godinama i jos ima dobru farbu i gume,razumes!! ;)
Nekad su Germine bile jako popularne,da si prodao to u vreme sankcija kad i nije postojalo nesto bolje mogao si ladno od tih para DA ZIVIS MESECIMA,ovako ces imati za kesu mesa,par gajbi piva i slicno,MOZDA,u slucaju da ti ne treba novac,mozes da podmazes to,ocistis od prasine i ostavis negde za uspomenu,ne vredi to poklanjati za takvu sicu,ako ti nije bas potreban svaki dinar POSLUSAJ ME!! ;)
Pozdrav 8)
 
bole_ns:
Thanx na pomoci.....sory, shto ste stekli pogreshan utisak, ali stvarno nisam imao naikavu nameru da se hvalim ..... a kamoli da cu neshto posebno zaraditi,nego ipak sam ostao odushevljen kako je stap i mashinica u extra stanju, tj treba samo nabaciti udicu i na pecanje ..... to je ta cena shto sam kontao .... inache shta je ovo, poshto ja se nerazumem u pecaroski pribor .... dubinka, blinker (teleskop znam da nije) ?
I ja se slazem da ne treba da je prodajes, nekad ti na kraju krajeva moze lepo posluziti za ribolov, iako je sve to odavno izaslo iz mode, a i prevazidjeno je. Taj stap mozes koristiti jos godinama, a mozes cak i da experimentises, pa da mu stavis kvalitetne provodnike. Iako mu je tezina bacanja mala, stap moze savladati i dosta krupnu ribu. Masinicu servisiraj, zameni strunu i to je to, mozes da zadjes u ribolovacke vode slobodno
 

Back
Top