Web design savet
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Web design savet

Početnik
    Učlanjen
    23.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Web design savet

Potreban mi je neko ko ce da formira jedan sajt, ne previse komplikovan.
    Kakva je procedura? Koliko vremena treba za to? Da li je sve jedno gde bi ga "otvorio"?
    Koliko to kosta, itd....znaci trebaju mi osnovne informacije ili link ka temi gde je to vec objasnjeno.
    Hvala na informacijama
    LAIK

Zainteresovan član artisti (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2007.
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: Web design savet

Citat Original postavio zigzagger
    Kakva je procedura? Koliko vremena treba za to? Da li je sve jedno gde bi ga "otvorio"?
    Koliko to kosta, itd....znaci trebaju mi osnovne informacije ili link ka temi gde je to vec objasnjeno.
    Hvala na informacijama
    LAIK
    Pozdrav!

Ja bih na tvoja pitanja odgovorio ovako:

* kod mene je procedura da se dogovorimo kakav ti sajt treba i na osnovu toga oko cene, koja se kod mene dogovara za svaki pojedinacni sajt, a vrlo je cesta i pojava da se nude paketi razlicitih nivoa zahtevnosti sa razlicitim cenama (kao paketi opreme kod automobila)

* vreme izrade takodje zavisi od zahtevnosti zadatka - kod mene minimum 9 dana, a kod ostalih...nek se izjasne...

* nije svejedno gde postavljas sajt - sajt je skup fajlova, i postavlja se na server (racunar), a bolji i brzi server znacice i bolji i brzi pristup tvom sajtu...ali ne moras mnogo da razmisljas ni o tome, obicno onaj ko ti radi sajt ima nacin da se pobrine i za to...

Thumbs up Re: Web design savet

Citat Original postavio zigzagger
    Hvala na informacijama
    LAIK
    Нема потребе да ти било ко прави сајт. Сваки озбиљан провајдер оваквих услуга нуди "скриптове" - шаблоне, као куварски рецепти , уз чију помоћ га можеш лако направити . Треба само "висити" неколико дана на "control panel-u" и барем мало познавати енеглески језик . Наравно, немој очекивати да ти сајт изгледа тако да људи остану без даха , али ако се мало потрудиш твој сајт ће имати пристојан изглед. :-)
    Препоручујем да прво пробаш неки бесплатни хост - неколико дана , да схватиш како то ради , а онда закупиш простор и домен код неког провајдера по избору.
    Бесплатни хост можеш пробати на :http://my-php.net/
    А , када испечеш занат погледај следећи списак :
    http://www.elitesecurity.org/t62165-0#1706488
    Пре него се одлучиш за провајдера , гуглај мало по интернету да би сазнао искуства људи о неком продавцу оваквих услуга.

Zainteresovan član qwertynis (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Smile Re: Web design savet

Prvo je pitanje kakav ti sajt treba. Tj da li je poslovni ili zabavni.
    Drugo dali zelis da placas hosting ili da na netu pronadjes gomilu free hostinga
    Trece hoces li i izradu sajta da placas ili ces sam poceti malo da kopas po programiranju.
    Ja ti od sveg srca predlazem da nadjes neki web designer u kome ces za kratko vreme napraviti svoj sajt, a ako zelis i flesh animacije onda je tu po mom predlogu nezaboravni SWISH.
    Sve zavisi kako zelis, pa cak i blogove i forume imas free pa si napravis i linkove do njih.
    Ne kazem da ne treba placati ove iskusne web designere ali ako zelis nesto kao portal i informativno onda to mozes i sam uz malo muke uraditi.
    Ako te zainteresuje moje izlaganje poslacu ti neke linkove ka hostingu i nekim templateima...

Početnik
    Učlanjen
    23.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Hvala na savetu...ipak u nedostatku vremena, mislim da cu to da prepustim nekom drugom.
    Ali u svakom slucaju cu se raspitati oko onih sablona...
    Thanks

Početnik
    Učlanjen
    23.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio qwertynis
    Prvo je pitanje kakav ti sajt treba. Tj da li je poslovni ili zabavni.
    Drugo dali zelis da placas hosting ili da na netu pronadjes gomilu free hostinga
    Trece hoces li i izradu sajta da placas ili ces sam poceti malo da kopas po programiranju.
    Ja ti od sveg srca predlazem da nadjes neki web designer u kome ces za kratko vreme napraviti svoj sajt, a ako zelis i flesh animacije onda je tu po mom predlogu nezaboravni SWISH.
    Sve zavisi kako zelis, pa cak i blogove i forume imas free pa si napravis i linkove do njih.
    Ne kazem da ne treba placati ove iskusne web designere ali ako zelis nesto kao portal i informativno onda to mozes i sam uz malo muke uraditi.
    Ako te zainteresuje moje izlaganje poslacu ti neke linkove ka hostingu i nekim templateima...

Da, to je resenje u slucaju da mi je potreban licni, "neozbiljan" sajt, na kom cu moci da eksperimentisem.
    Ipak, u pitanju je poslovni sajt, hosting bi se placao, tako da nema razloga da ne platim i designera. Zanimale su me samo osnovne informacije koje ja kao poslodavac treba da znam.
    Hvala jos jednom

Zainteresovan član qwertynis (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

NEMA NA CEMU

Slične teme

1. Web-Design