Sta su to mrtvi pixeli na TFT monitorima?

Svaki Samsung OBAVEZNO proveri u radnji, neka ga ukljuce i onda izmenjaj crnu, belu, crvenu i zelenu pozadinu na ekranu da vidis ima li mrtgih pixela.Moja preporuka ti je bilo koji Philips monitor, zato sto kao jedina firma na svetu daje Zero Dot garanciju, odnosno menajju ti monitor ako ima 1 mrtav pixel.
 
Ah, to da.Ali ne bi mi palo na pmaet da bacim tolike pare na igrice.Ko voli, svaka cast, ali ja ne.Moja konfa je sledeca:

Intel C2D E6550
Asus P5B
4x1 GB DDR2@1000, Geil
2x250 GB Seagate Barracuda 7200.10, RAID 1
NEC 7173A rezaci
Asus 7600GT 256
Leadtek TV2000XP Global
CoolerMaster Stacker 830+CoolerMaster realpower 620W
Dell pomenuti 24".
 
Svaki Samsung OBAVEZNO proveri u radnji, neka ga ukljuce i onda izmenjaj crnu, belu, crvenu i zelenu pozadinu na ekranu da vidis ima li mrtgih pixela.Moja preporuka ti je bilo koji Philips monitor, zato sto kao jedina firma na svetu daje Zero Dot garanciju, odnosno menajju ti monitor ako ima 1 mrtav pixel.

Izvini GodIsADJ ali ovo sto si napisao za Philips NIJE ISTINA.

Za Philips ekonomske klase, npr 170S7FS, vazi isto ISO 13406-2, sto znaci 3 crna i 3 bela pixela i 7 defektnih subpixela.

Sto se tice Zero Dot garancije i tu si pogresio. Philips daje za skupe modele Zero bright dot garanciju, znaci da nece imati bele mrtve piksele. Za crne pixele i za subpiksele je isto.

Jedini proizvodjac sa postenom i fenomenalnom garancijom na mrtve piksele je EIZO.
 

Back
Top