OD BOGA DO DROGE

i ovim i onim putem, ko me proba otice kod boga, nemoj k'o da me ugrize, imam oshtre zube !!! :smile:


Evo ja preradila onu prichu nije bash dobar prevod, ali trudila sam se da imamo imspiraciju, pa da izmenim samo kljuchne rechi

ZIVELA DROGA..NEMA BOGA, koji ste vi tupavi vernici, u 21vom veku Bog, pa niste iz pecine izashli hahaha

Promenjen život

Odrastao sam u porodici vernika. Jedne godine, u Budvi, otac i ja smo iz čiste radoznalosti kupili veliku porodičnu du.vku, iako je za njega važila ona: ''opijum je za narod''. Povukao sam dva dima i to mi se jako svidelo. Kad smo se vratili u Beograd slučajno smo videli plakat na kojem se reklamira HEROIN u organizaciji jedne mafijashke zajednice. I, tako, krenemo mi na ‘’seanse’’ (imao sam 14-15 godina). ). Otac je na, u najmanju ruku, energičan i ne baš kulturan način, pokušavao da ushmrka sve što su mu tamo nudili međutim posle nekog vremena pod uticajem i/v narkomana (ljudi koji veruju da je to najbolji nachin da se pronadje dostigne nebo), poverovao je njima. Na njega se samo tako i moglo uticati, zato što je bio vatreni pristalica ‘’sportom protiv droge. U njegovom karakteru su se videle značajne promene. Postao je nestrpljiviji, uznemireniji i neljubazniji.
Ja sam takođe, možda i pre njega, probao, počeo da pručavam razne trave i već maltene bio spreman za teshke droge, kad sam odjednom, pod uticajem društva iz kraja i škole, počeo da koketiram sa vernicima i ubrzo postao vernik. Radio sam svašta: krstio se , molio, kajao, istinu govorio, samo da bih došao do Boga. Svakodnevno sam bio na sluzbama, a prisustvo Boga sam osecao svakog trenutka. Nevernici su me prozivali, a jednom sam bio i dobro ismejan zbog svoje vere . Pokušavao sam da istrajem sam, i puno puta greshio, uvek sam se ponovo vrcao Bogu. Uveče nisam smeo da legnem ako se nisam pomolio. Koliku li sam sramotu nanosio porodici i koliko li sam pljuvao Drogi u lice?
Međutim, droga je hteo da me zadobije za Sebe. Jedne večeri mi je otac našao u jakni Bibliju, a moji su mislili da se josh uvek drogiram ( iako sam ih ja ubeđivao da poveruju. Bili su šokirani. Ujutro smo odmah otišli kod narko dilera, i dežuran je bio jedan njegov chovek, koji mi je kasnije i nabavljao doze. Uz njegovu pomoć sam uspeo da uspostavim staru ovisnost, a ubrzo posle toga sam povredio koleno, tako da sam hteo-ne hteo morao da ležim u kući mesec dana. Za to vreme sam intenzivno fiksao.
Međutim, čim sam prohodao nastavio sam da se molim, i bilo je samo pitanje dana kad ću se vratiti Bogu
Tu se opet droga umešala. Jedne večeri sam poshao u Crkvu da se pomolim , ali usred molitve kao da mi je neko prišao i rekao: ''Kome se molish? Nikom nisi potreban.'' Setio sam se citata iz jedne knjige, koji kaže: ‘’Hashish , droga, to je nasha hrana...i mene ce moja mati narkomanom zvati’’. Na um su počele da mi dolaze trenuci koje mi je Droga pruzala. Setio sam se slobode, i pomislio sam : ''Pa, zashto se sad ne uradim''. Borio sam se protiv tih misli o Bogu,jer su mi kvarile provod! Neko me je tad upitao: ''Ej, hoćeš li da udjesh na sluzbu?'' I prvi put posle pet godina robovanja Bogu, ja sam odbio.
I, šta da kažem, počeo sam da se trudim da vodim jedan narkomanski zivot (uz dosta uzivanja), a borim se protiv verovanja u Boga sedam godina. Droga me je iz korena promenila. Droga mi je unishtila divnu ženu. Batalio sam faks. Jednostavno, Droga je pred mene stavio pitanje, koje stavlja pred svakog pobožnog čoveka: da li više volim Nju ili Boga? Trudim se da izabiram ovo prvo.
 
Dragantaur:
a sto bi se drogirali?

Jedno treba da se drogira. Da bi ovo drugo moglo da radi sa njim sta hoce, i onda, po tome ce se videti da li ga voli, i da li ga cuva, tako drogiranog. Lisice i vukodlaci inace ne podnose narkomane jer se kod narkomana ne prepoznaje sistem po kojem lisice i vukodlaci hipnotisu ljude.
 
Gde su ovi vernici, zabushavaju...a bash sam mislila da ce da mi prichaju o Bozidaru...i gde je ona Rajska ptica (crow), fuksa 'rishcanska !!! :smile:

************************************************************************************

...idem da jedem crkoh od gladi...da ponovim pravila

OVDE SU SVE ULOGE OBRNUTE U ODNOSU NA ONU TEMU

*************************************************************************************
 
DJM, trebalo je: Od BogE do droge, ali, nema veze...
Evo mog doprinosa:
Izabrala sam da budem BUDISTA. Pre neki dan doživela sam BUDO-OTKROVENJE. Desilo se to na ovaj način: posle ručka, punog stomaka, zavalila sam se u fotelju u dnevnoj sobi. Popušila sam - ne džoint - već cigaretu i, onda mi se mrak spustio na oči. U snu sam doživela susret sa Budom. Isti je kao što ga prikazuju na slikama: debeo, sa stomačinom (ne znam kako uspeva da se stavi u položaj lotosovog cveta), ćelav, sa dugačkim usnim resama... Vidim da nije statua, već da mrda. Čujem njegov glas: "Životinjo (jedna) za prava borca, daj mi cigaru... " Pruža mi ručerde, i ja pružam njemu. I - klik! - probudim se. Primetim da sam ruke digla u vis, i da sam ispustila punu pepeljaru na pod.
Vrlo sam zbunjena. Šta je Buda hteo da mi kaže? Ja sam mislila da je on nepušač.
Ali, s obzirom na njegovu filozofiju - "Život je bol, rađamo se i umiremo u bolu", možda je hteo nešto da mi poruči? Da prestanem da pušim? Da manje žderem? Da vežbam jogu?
Pomozite mi da odgonetnem misteriju.
Inače, Buda malčice liči na mog muža i vrlo je simpatičan.
 
topmodelsica:
Jedno treba da se drogira. Da bi ovo drugo moglo da radi sa njim sta hoce, i onda, po tome ce se videti da li ga voli, i da li ga cuva, tako drogiranog. Lisice i vukodlaci inace ne podnose narkomane jer se kod narkomana ne prepoznaje sistem po kojem lisice i vukodlaci hipnotisu ljude.
vidim da ti sa narkoticima dobro ide....
 
Gljiva zjalelovka:
Gde su ovi vernici, zabushavaju...a bash sam mislila da ce da mi prichaju o Bozidaru...i gde je ona Rajska ptica (crow), fuksa 'rishcanska !!! :smile:

************************************************************************************

...idem da jedem crkoh od gladi...da ponovim pravila

OVDE SU SVE ULOGE OBRNUTE U ODNOSU NA ONU TEMU

*************************************************************************************
carice pecurkice...10 + za preradu...castim te milkom od pola kile x 2..........
 
Borac za prava zivotinja:
DJM, trebalo je: Od BogE do droge, ali, nema veze...
Evo mog doprinosa:
Izabrala sam da budem BUDISTA. Pre neki dan doživela sam BUDO-OTKROVENJE. Desilo se to na ovaj način: posle ručka, punog stomaka, zavalila sam se u fotelju u dnevnoj sobi. Popušila sam - ne džoint - već cigaretu i, onda mi se mrak spustio na oči. U snu sam doživela susret sa Budom. Isti je kao što ga prikazuju na slikama: debeo, sa stomačinom (ne znam kako uspeva da se stavi u položaj lotosovog cveta), ćelav, sa dugačkim usnim resama... Vidim da nije statua, već da mrda. Čujem njegov glas: "Životinjo (jedna) za prava borca, daj mi cigaru... " Pruža mi ručerde, i ja pružam njemu. I - klik! - probudim se. Primetim da sam ruke digla u vis, i da sam ispustila punu pepeljaru na pod.
Vrlo sam zbunjena. Šta je Buda hteo da mi kaže? Ja sam mislila da je on nepušač.
Ali, s obzirom na njegovu filozofiju - "Život je bol, rađamo se i umiremo u bolu", možda je hteo nešto da mi poruči? Da prestanem da pušim? Da manje žderem? Da vežbam jogu?
Pomozite mi da odgonetnem misteriju.
Inače, Buda malčice liči na mog muža i vrlo je simpatičan.
nije valjda da si udata za lika od 300kg koji se roka hemijom....
 
Iz blagog Agnosticizma ja bih se switchovao na Vitaminizam, žešći politeizam.
----------------------------------------------
Šta vi neverujući znate o Bogu kad' ga još niste spoznali.
Tek kada ga spoznate, možete o tome da pričate sa istom vrednošću argumenata,
do tada svaka priča je bespredmetna jer vi govorite o nečemu za šta ne mislite da
postoji, a miiii o nečemu za šta znaaamo da postoji i što smo spoznali.
Čak i kada bi bile tačne vaše tvrdnje da bogovi plodnosti A i E ne postoje, kako bi živeli
sa orožanim epitelima sluzokože vaših genitalija i potpuno neplodni... Bezbožnici !
A bez boga krutoće D, kosti bi vam bile tako mlitave da bi mogli da vas spakuju u
englesku snek-korpicu... :x
Omalovažavate vi i boga rumenih obraza C, a ni ne znate da bez njega bi vas čekala
večna anemija i skorbut. :x Kazan...
A bez boga domaćih radinosti K, kad' bi se posekli pri seckanju šargarepe i luka
sva bi vam krv istekla...
Kad' smo već kod šargarepe šta bi bilo tek bez boga N - biotina, celim svetom bi harali
dermatitis, anemija, gađenje, zamor i bolovi u mišićima !!!
Lako je neverovati... Ali probajte da verujete u vrhovnog boga Borata, što putešestvije
svoje završi i zamonaši se kod Kid Roka u manastiru, deleći sve blagodeti ovoga sveta
uključujući i ženu mu Melupa, ooo neverujući. Hodočašće se nastavilo par nedelja
kasnije kada je spoznao boga plodnosti E i boginju A... Eeeeeee... :lol:
Zapamtite mudre reči: 'Glorious is the religion of Vitaminism', a svi vi Avitaministi možete
samo da se smejete ali nikada nećete spoznati spoznaju spoznaje boga.

OOPS, previše... (: :lol:
P.S. Svaka sličnost... je Božja volja.
 
Borac za prava zivotinja:
DJM, trebalo je: Od BogE do droge, ali, nema veze...
Evo mog doprinosa:
Izabrala sam da budem BUDISTA. Pre neki dan doživela sam BUDO-OTKROVENJE. Desilo se to na ovaj način: posle ručka, punog stomaka, zavalila sam se u fotelju u dnevnoj sobi. Popušila sam - ne džoint - već cigaretu i, onda mi se mrak spustio na oči. U snu sam doživela susret sa Budom. Isti je kao što ga prikazuju na slikama: debeo, sa stomačinom (ne znam kako uspeva da se stavi u položaj lotosovog cveta), ćelav, sa dugačkim usnim resama... Vidim da nije statua, već da mrda. Čujem njegov glas: "Životinjo (jedna) za prava borca, daj mi cigaru... " Pruža mi ručerde, i ja pružam njemu. I - klik! - probudim se. Primetim da sam ruke digla u vis, i da sam ispustila punu pepeljaru na pod.
Vrlo sam zbunjena. Šta je Buda hteo da mi kaže? Ja sam mislila da je on nepušač.
Ali, s obzirom na njegovu filozofiju - "Život je bol, rađamo se i umiremo u bolu", možda je hteo nešto da mi poruči? Da prestanem da pušim? Da manje žderem? Da vežbam jogu?
Pomozite mi da odgonetnem misteriju.
Inače, Buda malčice liči na mog muža i vrlo je simpatičan.
Pošto je Buda ličio na tvog muža možda je hteo da ga omrzneš iako je simpatičan. Ali ne brini, ako ga ostaviš ja se odmah ženim. Lični opis, ako mi ga ti ne promeniš zbog ovog zaključka, poslaću ti naknadno.
 

Back
Top