Sprecavanje nasilja na stadionima..

Child of the Sky

Zainteresovan član
Poruka
268
Juce u skupstini Srbije izglasan zakon o sprecavanju nasilja na stadionima koji podrazumeva radikalizaciju mera protiv eventualnih izgrednika u smislu uvodjenja zatvorskih kazni od 1 do 5 godina, i do 10 godina za vodje navijaca.
Protiv zakona su glasali samo radikali, ali je to razumljivo S obzirom da navijaci predstavljaju uglavnom njihovo glasacko telo...
 
IgorPop:
Juce u skupstini Srbije izglasan zakon o sprecavanju nasilja na stadionima koji podrazumeva radikalizaciju mera protiv eventualnih izgrednika u smislu uvodjenja zatvorskih kazni od 1 do 5 godina, i do 10 godina za vodje navijaca.
Protiv zakona su glasali samo radikali, ali je to razumljivo S obzirom da navijaci predstavljaju uglavnom njihovo glasacko telo...


Pa kad pogledam tu i nema neke pravde,...

Sa silovanje se dobija 2 god.
Za ubistvo do 5 god.

Dok ne srede ostale kaznene mere nemaju prava da prichaju o navijachima i neredima,a da nam silovatelji,i ubice slobodno shetaju po ulicama!
 
Овако ја би урадио:

- места ан стадиону и карте се прдају искључиво преко Спортског Савеза
- Карту може да купи искључиво члан Спортског савеза (значи учлани се)
- Члан спортског савеза може да буде искључиво запослено пунолетно лице. (да материјално може да одговара)
- Малолетна лица искључиво уз пратњу родитеља.

Када сам био клинац није било теорије да уђеш као малолетан на стадион, већина карти се пордавала преко синдикада и спортског савеза, а да дођеш до карте за дерби није било шансе једино ако твојћале не набави преко савеза или има неког френда.
А неије било ни најмање шансе да одеш као малолетан без ћалета на утакмицу, или ујака или стрица.

Значи Ако си запослен и пунолетан имаш привилегију да одеш уживо на утакмицу, ако си малолетан и без посла, седи кући и гледај пренос ако има.
Одлазак на утакмице треба да буде привилегија а не право.
 
Trebalo je da izbace Partizan iz Evrope a da Zvezda i repka dobiju opomenu pred isključenje da bi se političari pokrenuli.Pre nekoliko godina dečak je ubijen na stadionu,skoro svake godine ima nekoliko mrtvih u raznoraznim obračunima navijača van stadiona.Povređene niko i ne broji.Ali sve to nije bilo dovoljno nego kad su počeli da udaraju po džepu(jer je suština tih evrokupova upravo u zaradi) državne klubove(jer Partizan i Zvezda to još uvek jesu),a samim tim i političare koji se u njih montiraju tek onda su reagovali.Malo mi je muka od cele te priče.
Uostalom ni prošli zakon nije bio baš blag ali ga niko nije primenjivao tako da nešto ne verujem da će i sa ovim biti bolje.A tih takozvanih ˝profesionalnih˝ navijača mi nikako nije žao,tu stoku i treba tući i zatvarati.Ovde ne mislim na napaljane klince jer je to na neki način deo odrastanja nego na razne vođe u svojim kasnim tridesetim i četrdesetim.
 
fortes:
Trebalo je da izbace Partizan iz Evrope a da Zvezda i repka dobiju opomenu pred isključenje da bi se političari pokrenuli.Pre nekoliko godina dečak je ubijen na stadionu,skoro svake godine ima nekoliko mrtvih u raznoraznim obračunima navijača van stadiona.Povređene niko i ne broji.Ali sve to nije bilo dovoljno nego kad su počeli da udaraju po džepu(jer je suština tih evrokupova upravo u zaradi) državne klubove(jer Partizan i Zvezda to još uvek jesu),a samim tim i političare koji se u njih montiraju tek onda su reagovali.Malo mi je muka od cele te priče.
Uostalom ni prošli zakon nije bio baš blag ali ga niko nije primenjivao tako da nešto ne verujem da će i sa ovim biti bolje.A tih takozvanih ˝profesionalnih˝ navijača mi nikako nije žao,tu stoku i treba tući i zatvarati.Ovde ne mislim na napaljane klince jer je to na neki način deo odrastanja nego na razne vođe u svojim kasnim tridesetim i četrdesetim.


Slazem se.

Dechku je jedne godine raznesen obraz,nepaznjom policajca!!!

I pored tolike bezbednosti pa uspeju da provuku baklje i nozeve.


Ja sam vishe za posle jedne kazne ,potpuna zabrana prisustvovanju bilo kakvih utakmica.
Npr,....nadju ti neshto nezakonito novchana kazna i automatska zabrana.
Mislim da bi ih to vishe zabolelo nego zatvor.
Kakvi su bolidi ti navijachi zatvor bi im sluzio za pohvalu kao "pozrtvovanost" svom timu.
 
Када је играо Хаепол тел Авив против Широког Бријега, Усташе су вређале Јевреје и викале "Убиј Жидова" и поздрављале нацистичким поздравом, у знак одмазде Јевреји су им спалили део стадиона, и навалили да млате усташе да су по два пандура износили једног Јевреја напоље.
И Хаепол је кажњен са 150,000 Евра.
Што? Ако те вређају није разлог да ти правиш серанија, бар не на утакмици. Можеш наравно да убијеш 10-20 Палестинаца и боли те дупе.

АЛИ!
када одеш на стадион представљаш твој клуб и твоју земљу, и тако треба да се понашаш.
Овамо се пљују са усташама и балијама кад дођу кући трче у меркатор да купе "Ева" сардине...

Мислим...

Понављам, Фудбал више није само спорт, давно је прошло. На стадион би требнало да оду само они који заслужују. Можда делујем социјалистички, али стадион је част за човека да одсуствује рецимо један дан са посла да оде да гледа дерби или да поподне, када се врати са посла оде на стадион.

"Ја имам 17 година и одувек сам био Звездаш/Партизановац"
ма ти седи кући код маме и гледај на ТВ а тата нека иде на стадион. Клада се запослиш и схватиш да је добра утакмица награда а не обавеза, онда можеш на стадион.
 
Poštovani gledaoci, dobar vam dan
Ovo su centralne vesti televizije U-92
I svim manjinama se ispričavam
Što ćemo par puta reći reč „Srbija“
Vesti dana idu posle e-pe-pea
Onda ćemo slušati tribinu el-de-pea
I malog Čedu kako kritikuje Vladu
Te ćemo najaviti novu gej-paradu
Čućemo i šta sad radi drug Milo
I da li je predsednik Boris masturbiro
One noći kada je gostovao kod Nataše
Zatim će vam se obratiti vojni ataše
Američke hrabre vojske koja gazi po Iraku
I reći kako Srbija još živi u strahu
Da ne ustane Slobo iz groba pod lipom
I sećaćemo se kako je bilo super pod Titom
Zatim će Finac kog niko baš ne šljivi
Ponoviti kako su svi Srbi kao narod krivi
Pridružiće mu se i božanstvena Karla
S njom iz Haga stiže poruka stara
Hoćete li jednom predati tog Mladića?
Konferenciju za štampu održala Kandićka
Žalila se da godinama nije svršila
I dodala da je Srbija genocid izvršila
Malo ćemo se potom šlihtati Hrvatima
O Srebrenici zatim pričaćemo satima
Citiraćemo ideje genijalnog Žare Koraća
Od kojih se svim izbeglicama povraća .

A ako još uvek niste promenili stanicu
Znači da ste naši, ili ste prešli granicu
Jer ne možete da gledate ovdašnju anarhiju
Stoga ćemo popljuvati srpsku patrijaršiju
Naši reperi će da skidaju barjake po ulicama
Dok budu šetali ****** sa golim guzicama
Naše slavne ličnosti će preko našeg bloga
Vređati i zemlju i zastavu i Boga
Dvoglavog orla će kokoškom nazivati
A ljude da glasaju za Mićićku pozivati
Jer pobogu ona je srpska Nikol Kidmen
Važnija je za Srbiju od grba i himne
Ima dobro telo, facu, pogotovo noge
Kresno bi je i Čeda da mu nije droge
Obaveštavamo sve zapadnjačke pione
Da su svi bosanski Srbi išli u „škorpione“
Tražićemo od agencije da ukine Grand paradu
Jer predstavlja konkurenciju Velikome smradu
Gde sve uvek ključa ko u bosanskom loncu
I tako privodimo domaće vesti koncu
A vesti iz sveta ... pardon, idu mi sline
Video sam na ekranu sliku Džoli Anđeline
Koja je usvojila svoje četrdesetšesto dete
Šestogodišnju devojčicu sa himalajske gore klete
A evo i šta je rekla ta mala Nepalka:
Biću kao moja nova mama – biseksualka
Vesti iz kulture – naše književne nade
Pišu nova dela, dok se sa narkotika vade
A što se sporta tiče, naši dragi „crveni“
Igraju taj fudbal kao da su drveni
Ne daj Bože da ih zovemo „orlovi beli“
Jer niko sa Mesićem da se zameri ne želi
Vreme: biće oblačno, bez sunčevog zraka
A večeras gledajte: Ljubav Ene i Marka
Sva proročanstva našeg profeta Marčela
I Bebe Popovića sva neobjavljena dela
Zatim filmove sa Rupertom Everetom
Jer nećemo ratovati sa celim svetom
Mi smo demokratska tv, druge sram bilo
Mi bi pojeli i *****, ako je sa zapada stiglo
Dragi gledaoci, hvala vam na pažnji
Javićemo se ako se desi nešto strašno
Naprimer, ako je opet Bagzi na slobodi
Ili ako Srpsku od Bosne otcepi Mile Dodik ...
_________________
Only God Can Judge Me
 

Back
Top