zimska tradicija, dogadjaji i atrakcije Srbije

app

Početnik
Poruka
18
Kontaktirao me je jedan ceski novinar koji radi reportazu o zimskim tradicijama, dogadjajima i atrakcijama Balkana i zamolio da mu predlozim na sta da obrati paznju u vezi sa srpskim dogadjanjima. Ne mogu da se setim nicega vise osim Bozica, svetog Trifuna i poklada uoci uskrsnjeg posta. Ima li jos neceg interesantnog? Postoje li neki zanimljivi festivali, karnevali, skijaska takmicenja i slicno?
 
Srpska nova godina, Svetosavski bal.
Pa ono kad glumci u BG (samo ne znam gde) sluze goste posle Nove godine, i dogadjanje u ulici Lole Ribara tj. Svetogorskoj ili kako već (atelje 212) - mislim da se zove ulica otvorenog srca ili sl.
No ako sam i pobrkala loncice nekog ce asocirati na ono sto jeste.

Pa ima i neka kobasicijada ili slaninijada u nekom selu mozda u Banatu, cini mi se da se odrzava u februaru. Bio je i neki spor sa crkvom jer su im jedne godine uleteli u post.
Eto za sad mogu samo tog da se setim
 
Taj 'dogadjaj' u bivsoj ulici Lole Ribara, a sadasnjoj Svetogorskoj, zove se 'Ulica otvorenog srca" i zaista je nesto sto se treba uvrstiti u nasu turisticku ponudu.
Takodje ne treba zaboraviti docek Nove godine koji se organizuje na nekoliko pozornica u centru Beograda, kao i razne programe predvidjene za osnovce za vreme trajanja zimskog raspusta.
To je ono cega ovako na precac mogu da se setim, ali najbolje bi bilo da kontaktiras TOB - Turusticku organizaciju Beograda.
 

Back
Top