Bez scenarija za nezavisnost

Poruka
8.488
BEOGRAD - Ministar odbrane Dragan Šutanovac rekao je da se u okviru tog ministarstva još ne razmatra scenario u slučaju jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosmeta.

- Nisam to razmatrao. Vojska kao vojska ima razne planove koje razmatra, kao i razne vežbe. Vojne vežbe se izvode da bi vojska bila spremna za razne scenarije. Ali mi ne razmatramo ratne scenarije, u smislu da radimo nešto mimo dogovora sa vladom i predsednikom - rekao je on, prenela Srna.

On je ponovio da Vojska neće ratovati na Kosovu i postavio pitanje onima koji se za to zalažu sa kim bi to ratovala.
 
BUJANOVAC - Kako se približava rešavanje statusa Kosova i kako se tamo diže tenzija, pokušavaju da to urade i ovde. Predizborna groznica trese albanske partije. Stav Muslijua je poznat, tri opštine su istočno Kosovo i treba ih pripojiti nezavisnom Kosovu. Ne iznenađuje i stav Rize Halimija, jer partije pokušavaju da dokažu biračima da nisu oni izdajnici albanskog pitanja - rekao je juče šef odborničke grupe Složno za Bujanovac Stojanča Arsić.

Господине министре, није ли мало неозбиљно од Вас да немате разрађен сценарио за војну акцију имајући у виду овакве ставове...???
 
Ako vojska nece ratovati, sta ce da radi? Da pere pelene u obdanistima i pomaze od 7-3 na gerijatriji?
Koja je svrha vojske? Da dobija pare iz budzeta i da izjavljuje kako nece da radi ono za sta je placamo???
Kad god covek pomisli da ne moze crnje ...
 
nisam pristalica pretnji i izazivanja ali pitam se:

Da li Sutanovac misli da ce Kosovo dobiti ona strana koja se bude vise zaklinjala da nece ratovati?

ne smatram da treba pretiti NATO-u ili nekom intervencijom Vojske na KiM, ali ova izjva mu zaista nije bile potrebna.

Inace, Albanci se ne libe da kazu da im je strpljenje na izmaku (STA TO ZAPRAVO ZNACI NEGO PRETNJU? To znaci da ako se "puno iznerviraju" ima da uzmu oruzje i krenu na preostale Srbe na KiM, a ne da ce uzeti parfeme u ruke i krenuti sa prskanjem po srbima??)... i sto je najgore, USA taj argument "strpljenja na izmaku" koristi kao validan za skracenje procesa pregovora??? a nas ministra se zaklinje da nece ratovati za kosovo? Ko je sad tu lud? ko je zbunjen? a ko vrsi radnju iz izreke?
 
Atreid:
Evo Sutanovac vam postavio pitanje i niko da odgovori, dakle od vas koji ste za ratnu opciju, sa kim bi ratovali?
Da se ja pitam ja bih ratovao SA Rusijom a moze i SA Amerikom...;)
A ako si hteo da pitas PROTIV KOGA bi ratovali..e, to je drugi padez..
Ako gdin Sutanovac ne zna cemu sluzi vojska, zasto prima platu kao ministar odbrane? Ako zna cemu sluzi vojska, zasto se pravi blesav?
Ratna opcija je ruzna, glupa i sve je to tako, nego recite vi sto ste "za mirnu opciju", sta cete kada vam u dvoriste upadne jedan koji nije za mirnu opciju i malko zapuca? Izacicete i objasniti mu da niste za "ratnu opciju"...zelim vam uspeh, zaista.
 
Karlito Brigante:
Ti si baš dosadan!Pre nego što uđeš u razgovor sa nekim,reci mu da te zabole ***** za Srbiju,i da pogleda tvoja pisanija na forumu Beeeee 92...:roll:

Sto bi ja bilo kome ista govorio? Forum B92 nije dostupan, razjurili nas... inace, moje licno osjecanje spram Srbije jeste zaljenje, zao mi je jedne zemlje koja bi mogla biti divna, a koju su svi zivi sjebali, a najvse sam narod koji uvijek glasa za pogresne...

I, sa kim bi ti ratovao?
 
KoscheiBesmertnii:
... са Шиптарима, што питаш?

Nista onda, na autobus fino, pa za Kos. Mitrovicu, kad dodjes tamo javi se u SNV da te rasporede, a ja cu za to vrijeme da vidim dal' mogu da kupim stan u Novom Sadu... ako nadjem bolje placen posao od sadasnjeg...

P.S. Pazi da te KFOR ne ufati, ajd sad i sretno u odbrani otadzbine...
 
Atreid:
Nista onda, na autobus fino, pa za Kos. Mitrovicu, kad dodjes tamo javi se u SNV da te rasporede, a ja cu za to vrijeme da vidim dal' mogu da kupim stan u Novom Sadu... ako nadjem bolje placen posao od sadasnjeg...
Tako su i na Kosovu nekada kupovali stanove pa ih iz tih stanova iselise...mislis da nece doci do NS da iseljavaju?
Zemlja je okrugla, nemas bas puno mogucnosti da begas doveka..;)
 
dmauka:
Tako su i na Kosovu nekada kupovali stanove pa ih iz tih stanova iselise...mislis da nece doci do NS da iseljavaju?
Zemlja je okrugla, nemas bas puno mogucnosti da begas doveka..;)

Nije ih niko iselio nego su se sami iselili prodavsi te stanove po debeloj cijeni, kvadratni metar u centru Pristine ti je skuplji od kvadratnog metra u centru Beograda...
 

Back
Top