Ultras ST.Pauli

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Ne znam da li se neko seca ovog bivseg Bundesligasa-FC ST.Pauli?Taj tim je poznat po kvartu u kome svi navijaju za lokalni klub(tipa Radnicki sa NBG-a),samo sto je mnogo bolje posecen na utakmicama.U pitanju je prosek 10 000-15 000 gledalaca po utakmici.
Ti ljudi su naucili kako je to biti na samom vrhu,a kako na dnu.Od Bundeslige do pre 7-8 godina,spali su na Nemacku Regionalnu(4 liga),da bi se ove sezone plasirali u ll ligu,a mozda sledece godine budu ponovo u Bundesligi.

To je nesto najosnovnije o samom klubu,ali bi se ovde osvrnuo i na navijace,momke radnickih porodica(nemackih industrijalaca).Ovaj klip obavezno pogledajte.Kada vas ovakva snaga nosi sa tribina nije mnogo tesko od prosecnog lokalnog kluba doci do vrha... :wink:

ULTRAS St.Pauli


FRENETICNO!!! :twisted:
 
Dzmrndzavi:
do pre 7-8 godina? cini mi se da su ispali u sezoni 2001/2002 a to je 5;)
Ni to nije vise toliko vazno,jer se ni sam ne secam kada sam ih poslednji put gledao.Evo nekih izvestaja iz ove sezone.

St.Pauli-Koblenz 2007/2008

http://img220.imageshack.us/img220/5572/st1kw6.jpg

http://img174.imageshack.us/img174/693/st2sx9.jpg

my.php


http://img207.imageshack.us/img207/4751/st4pb0.jpg

http://img174.imageshack.us/img174/7590/st5zp2.jpg
 
Navijaci St. Paulija su extremno apoliticni i to uvek isticu. Za njih ne postoji nista dugo osim St. Pauli.
Vrlo simpaticna lokalna ekipa. Domaca atmosfera na stadionu.
:mrgreen:

Navjaci ST.Paulija su extremni levicari!Izgleda da nisi pogledao slike koje sam postavio i parole na nemckom(verovatno zato sto ne znas nemacki).Sa sobom obavezno na utakmicama nose zastavu na dve motke na kojima je srp i cekic,a sama grupa ima logo na kome je lik Che Guevare.

Inace evo jedne njihove ekipe Red Skinsa...

shyj3.jpg
 
Ja znam price ljudi koji su tamo bili. Slike mogu da budu svakojake.To je kao kada kazes da su navijaci Partizana vojna lica JNA,njihova deca,rodbina i sl. i tako ide prica godinama,decenijama (sto nije neistina) i onda vidis na stadionu okacene zastave sa Kokardama i sl.
Napisao sam ono sto sam znao i cuo,sve ostalo prihvatam eto tako...kao ok.
 
Ja znam price ljudi koji su tamo bili.

Pa te price su ocigledno netacne.Ne ulazim u to kakav je stav obicnih ljudi i da li ima apoliticnih vise.Ja ovde govorim o stavu same grupe "Ultras Sankt Pauli".


Slike mogu da budu svakojake.

Ne decko,slike su pravo merilo,ali i video klipovi.Na njima se vidi pravi stav grupe,koreografija i razne poruke.


To je kao kada kazes da su navijaci Partizana vojna lica JNA,njihova deca,rodbina i sl. i tako ide prica godinama,decenijama (sto nije neistina) i onda vidis na stadionu okacene zastave sa Kokardama i sl.

Eto i sam si odgovorio na ovo prethodno.Navijaci Partizana su bili komunisticki nastrojeni osamdesetih i imali su parolu "Tito partija crno bela armija".To moze da se proveri kod starijih ljudi sa njihove tribine.Danas su on desnicari i nacionalisti.


Napisao sam ono sto sam znao i cuo,sve ostalo prihvatam eto tako...kao ok.
Pa ok sad znas vise o tome.Ne bih da ova tema skrene u neku politicku raspravu,iako sam ja levicar izmedju ostalog, ovde treba politika da bude u drugom planu.Vazne su koreografije,rezultati kluba,promovisanje grupe i slicno...

pozz
 
Navijaci Partizana su nacionalsti i desnicari koliko i Slobodan Milosevic,Mirko Marjanovic i sl. :D

Ali necemo o tome. Necu da ti kvarim temu ubacivanjem politike. Kapiram da si fan St. Paulia i da su ti gotivni njihovi navijaci i grupe i to je ok. Poz!
 
Ne znam da li se neko seca ovog bivseg Bundesligasa-FC ST.Pauli?Taj tim je poznat po kvartu u kome svi navijaju za lokalni klub(tipa Radnicki sa NBG-a),samo sto je mnogo bolje posecen na utakmicama.U pitanju je prosek 10 000-15 000 gledalaca po utakmici.
Ti ljudi su naucili kako je to biti na samom vrhu,a kako na dnu.Od Bundeslige do pre 7-8 godina,spali su na Nemacku Regionalnu(4 liga),da bi se ove sezone plasirali u ll ligu,a mozda sledece godine budu ponovo u Bundesligi.

To je nesto najosnovnije o samom klubu,ali bi se ovde osvrnuo i na navijace,momke radnickih porodica(nemackih industrijalaca).Ovaj klip obavezno pogledajte.Kada vas ovakva snaga nosi sa tribina nije mnogo tesko od prosecnog lokalnog kluba doci do vrha... :wink:

ULTRAS St.Pauli


FRENETICNO!!! :twisted:

Imali su najludjeg gosu (pored Piplice iz Energija naravno) u periodu kad su igrali 1. Bundesligu.
 

Back
Top