najtrazenije zanimanje?

Ja sam cuo da ce u buducnosti jedno od najplacenijih zanimanja biti, provaravanje istinitosti podataka na internetu. Ozbiljno! :)

E sad ozbiljno... Zanimanja vezana za tehnicke fakultete. Gradjevinci, masinci, elektrotehnicari. Podvlacim, to je ono sto sam cuo, ne mora biti istinito.
 
U principu elektrotehnichari svih vrsta,naravno oni koji se razumeju u oblast,lekari/hirurzi svih vrsta takodje ,pravnici,mada je tu vec velika konkurencija.Najplacenija zanimanja ce verovatno biti kao do sada direktori,menadzeri,advokati,ali samo oni koji se probiju do vrha...(od 100 najplacenijih ljudi u Srbiji proshle godine maltene svi su iz neke od ove tri grupe,bar tako pisashe Vechernje novosti pre neki mesec)
Ali to shto je danas trazeno ne mora da znachi da ce biti trazeno u buducnosti, tako da sve ovo treba uzimati sa dozom rezerve i po mom mishljenju treba da birash posao u kojem cesh uzivati i koji ce ti donositi profit za normalan i srecan zivota.
A u principu moze se sa 100% tachosti reci da ce najtrazenije zanimanje u buducnosti biti ono za koje ce biti najmanje shkolovanih i raspolozivih kadrova,a za kojim ce biti najveca potraznja na trzishtu rada.A koje ce to biti je nemoguce predvideti tachno i cela ova prica ce se svoditi na rekla kazala.
 
Normalan zivot je pojam koji se moze razlikovati od choveka do choveka,za univerzalno znachenje bi trebalo pogledati mozda neki udzbenik sociologije isl. a evo vidjenja normalnog zivota za mene...
Meni ce zivot biti normalan ako u njemu ne budem morao da menjam svoj nachin zivota, i svoj "zivotni stil" a pri tom ushtekam za svoje naslednike bar za nijansu,dve vishe novca od sume koju su moji roditelji ushtekali za mene do ovoga trenutka njihovih zivota..
 
sistemski programeri..zasto?
uveliko se vrse istrazivanja u sferi nanotehnologije..samo japan izdvaja 100 miliona dolara godisnje na istrazivanja koja bi trebalo da dovedu do stvaranja jednog uredjaja koji je nazvan nanoasembler..sto je taj maleni nanoasembler toliko bitan da ce promeniti planetu iz korena..?

kao prvo to je racunar,,koji je u stanju da obavlja 14 milijardi operacija u sekundi..kao drug..bice sposoban da gradi nesto atom po atom..tj da generise nesto slaganjem atomske strukture..trece bice sposoban da sam sebe umnozi u neophodan broj kopija potreban da se obavi neki programirani posao...

sta to konkretno znaci?

pa recimo da bi bilo moguce npr ..napraviti krompir..slaganjam osnovnoh atoma i molekula..sve sto je potrebn je sagledati atomsku strukturu krompira i replicirati je..tako sto ce se ubaciti nekoliko hiljada ili cak miliona nanoasemblera i potreban materija..odnosno satsojci..uprogramirati atomska struktura u asemblerre i oni ce od materijala sagraditi krompir..uz odredjene modifikacije..pecen..przen..kuvan :lol:

samo jedan primer upotrebe
 
E moja decice, lepi snovi.
Pogledajte sta se nekada trazilo, a sta sada.Uvek jedno te isto.Radnici radnici, radnici...
Najtrazeniji ce biti Varioci, Pekari, Mesari...uglavnom III stepen, kao i sada.
Fakultetlije nece nikome trebati.Potreban je rad.Sto je dalja buducnost, sve ce se vise raditi.
 

Back
Top