DA LI VISE VOLITE RUSKO G...O ILI AMERICKU TORTU?

tacy

Aktivan član
Poruka
1.132
Nisam htela biti nepristojna, setih se malog Malika iz filma (kako se zvase?)
Bas je bio sladak kad je to izjavio. Stvar je jednostavna-sve se na kraju svodi na ove dve opcije. Dajte, recite mi sta mislite o tome. Postoje razni nacini zivota:americki, engleski, irski... Srpski. Takvi smo, kakvi smo. U nekim stvarima bi se mogli korigovati. Malcice.
Sta vam se svidja kod Rusa, a sta kod Amera? Na kraju, koje su najbolje srpske osobine?
 
eremita:
Супер ти је тема, хехехе, али ја да сам на твом месту би кориговао наслов теме. По мени би требало да гласи:

ДА ЛИ ВИШЕ ВОЛИТЕ РУСКО ***** АЛИ АМЕРИЧКУ ТОРТУ ОД ГОВАНА!
Prvi put da se slozim sa Eremitom. Naslov teme nije dobar jer ubija tvoja subjektivnost!!
Bolje nesto na foru, Americko ili Rusko. Pre sam za Ameriku zbog stila zivota, slobode izjasnjavanja, zivotnog standarda...
 
Ja vise volim i Americku tortu od govana nego rusku tortu. Sa ruskom tortom i govnom se nikad ne zna.
Ameriku vise volim zato sto:
Pricaju engleski.
Nemaju 50% smrtnih slucajeva od alkohola kao u rusiji.
Imaju sudove na kojima je moguce odbraniti se od nekog mnogo jaceg od sebe(drzave) i tuziti nekog mnogo jaceg od sebe(drzavu) pa cak i dobiti spor.
Imaju najbolje bolnice i medicinske fakultete na svetu(Mayo, Johns Hopkins, Harvard).
Imaju najbolju informacionu infrastrukturu.
Imaju najveca dostignuca u medicini.
Ohrabruju i potpomazu kreativnost u nauci.
Studenti medicine rade 120h nedeljno u bolnici.
Niko ti ne zabranjuje da radis do smrti...

Zasto mrzim rusiju:
Pricaju ruski.
Kreativnost je zabranjena.
Niko ne potpomaze mlade naucnike.
Pola ispita na medicini su opsti predmeti.
Korumpirana.
Sudovi te osudjuju a ne sude ti.
Uvek gubis spor protiv drzave.
Medicina i bolnice us uzas.
90% alkosi.
 
tacy:
Nisam htela biti nepristojna, setih se malog Malika iz filma (kako se zvase?)
Bas je bio sladak kad je to izjavio. Stvar je jednostavna-sve se na kraju svodi na ove dve opcije. Dajte, recite mi sta mislite o tome. Postoje razni nacini zivota:americki, engleski, irski... Srpski. Takvi smo, kakvi smo. U nekim stvarima bi se mogli korigovati. Malcice.
Sta vam se svidja kod Rusa, a sta kod Amera? Na kraju, koje su najbolje srpske osobine?

e malik malik... na to si sa ovim postom nalik....
 
eremita:
Супер ти је тема, хехехе, али ја да сам на твом месту би кориговао наслов теме. По мени би требало да гласи:

ДА ЛИ ВИШЕ ВОЛИТЕ РУСКО ***** АЛИ АМЕРИЧКУ ТОРТУ ОД ГОВАНА!
Управо тако.

Иначе је наслов теме - бесмислен.


А, искрено,БРИГА МЕ за руске и америчке, и торте, и остало, од чега год.


Волим Србију. Београд. И ту сам. 8-)

И гибаницу, дакако. ;)

Али, не масну.

Научила сам, давно, од маме, да правим посну, а сјајну. 8-)
 
dr.koki:
Ja vise volim i Americku tortu od govana nego rusku tortu. Sa ruskom tortom i govnom se nikad ne zna.
Ameriku vise volim zato sto:
Pricaju engleski.
Nemaju 50% smrtnih slucajeva od alkohola kao u rusiji.
Imaju sudove na kojima je moguce odbraniti se od nekog mnogo jaceg od sebe(drzave) i tuziti nekog mnogo jaceg od sebe(drzavu) pa cak i dobiti spor.
Imaju najbolje bolnice i medicinske fakultete na svetu(Mayo, Johns Hopkins, Harvard).
Imaju najbolju informacionu infrastrukturu.
Imaju najveca dostignuca u medicini.
Ohrabruju i potpomazu kreativnost u nauci.
Studenti medicine rade 120h nedeljno u bolnici.
Niko ti ne zabranjuje da radis do smrti...

Zasto mrzim rusiju:
Pricaju ruski.
Kreativnost je zabranjena.
Niko ne potpomaze mlade naucnike.
Pola ispita na medicini su opsti predmeti.
Korumpirana.
Sudovi te osudjuju a ne sude ti.
Uvek gubis spor protiv drzave.
Medicina i bolnice us uzas.
90% alkosi.
Amerika
Da imaju mozga imali bi svoj jezik a ne engleski.
Imaju smrtnih slučajeva više nego igde u svetu samo se ne broje oni koje ne računaju za ljude.
Imaju takve sudove da je moguće i najgoreg zločinca osloboditi samo na osnovu toga što dokazi protiv njega nisu uzeti po utvrđenom postupku i slično.
U medicini su slabiji od Rusa.
Koriste se manipulacijama i prevarama da bi se bavili projektima koji donose zaradu a bez rezultata i po 50 godina.
Niko ti ne zabranjuje da radiš do smrti je pogrešna formulacija jer moraš da radiš do smrti ako misliš da živiš.
 
Шон:
norma..nemo da merachish sa gibanicom u kasne sati....please... ops...пожалуйста :)
Значи, да не помињем ни мусаку од плавих патлиџана, коју смо имали овог викенда. 8-) ?

После мнооого времена, најзад, поново. :grin:

(Иначе, одавно били одустали, због дугог "бактања" са спремањем, и недостатка времена).

Али, овај пут, решисмо, и, заједничким породичним снагама - супруг, син и ја, уз поменуту маму као "саветника", направисмо...

И, испало.... 8) :D :D

Извините на зазубицама, али, морала сам.. :)
 
drvasic:
Amerika
Da imaju mozga imali bi svoj jezik a ne engleski.
Imaju smrtnih slučajeva više nego igde u svetu samo se ne broje oni koje ne računaju za ljude.
Imaju takve sudove da je moguće i najgoreg zločinca osloboditi samo na osnovu toga što dokazi protiv njega nisu uzeti po utvrđenom postupku i slično.
U medicini su slabiji od Rusa.
Koriste se manipulacijama i prevarama da bi se bavili projektima koji donose zaradu a bez rezultata i po 50 godina.
Niko ti ne zabranjuje da radiš do smrti je pogrešna formulacija jer moraš da radiš do smrti ako misliš da živiš.

Opet teorija zavere kako se u Americi ne broje smrtni slucajevi.
Ajde molim te kazi mi po cemu su u medicini rusi bolji. Ajde da vidim. CT, MRI, PET, gene therapy, immunology, neurosurgery, gamma knife, AIDS research, cancer research.
Ajde kazi mi u cemu a nemoj samo da kazes da su bolji.
A u Rusiji samo kriminalci uspevaju da se izvucu iz zatvora dok posteni ljudi moraju u zatvor ako su optuzeni. Tamo ti je optuzba=osuda osim ako nemas dovoljno para da potplatis sudiju ili prijatelje na visokom polozaju.
Ponekad je bolje da se oslobadjaju ljudi ako su sumnjivi dokazi. Eto na primer kod nas mogu da te osude za posedovanje pistolja iako nema nikakvog pistolja nego samo postoji izvestaj. Ili da te osude za ubistvo iako nema nikakvih dokaza na telu niti slika na sudjenju vec samo izvestaj u kome bez objasnjenja stoji da je ubijen a ne poginuo ili umro prirodnom smrcu. Kod nas nemas prava ni na nezavisne strucnjake na sudovima a i u rusiji je isto.
 
sceliano:
ne znam ja sam na srpski burek naucio... svako jutro sedamnaest punih godina kod mog burekdzije "bambija"... Onda sam se usrecio u ovaj Beograd i od tada ne mugu da nadjem ljudski burek... ma ni peciva ... cista sintetika... kao gumu da jedes... De da nadjem dobar SRPSKI BUREK?

Nemas nigde na svetu bolji burek nego u Nis. Veruj mi probao sam. Dodji u Nis i pravo u Micko.
 
dr.koki:
Opet teorija zavere kako se u Americi ne broje smrtni slucajevi.
Ajde molim te kazi mi po cemu su u medicini rusi bolji. Ajde da vidim. CT, MRI, PET, gene therapy, immunology, neurosurgery, gamma knife, AIDS research, cancer research.
Ajde kazi mi u cemu a nemoj samo da kazes da su bolji.
A u Rusiji samo kriminalci uspevaju da se izvucu iz zatvora dok posteni ljudi moraju u zatvor ako su optuzeni. Tamo ti je optuzba=osuda osim ako nemas dovoljno para da potplatis sudiju ili prijatelje na visokom polozaju.
Ponekad je bolje da se oslobadjaju ljudi ako su sumnjivi dokazi. Eto na primer kod nas mogu da te osude za posedovanje pistolja iako nema nikakvog pistolja nego samo postoji izvestaj. Ili da te osude za ubistvo iako nema nikakvih dokaza na telu niti slika na sudjenju vec samo izvestaj u kome bez objasnjenja stoji da je ubijen a ne poginuo ili umro prirodnom smrcu. Kod nas nemas prava ni na nezavisne strucnjake na sudovima a i u rusiji je isto.


kakvo crno brojanje smrtnih slucajeva u americi.... skoro sam gledao Mura stopa smrtnosti vatrenim oruzjem veca u americi 50 i kusur puta od drugoplasirane ....
Paranoicna, ruzna i degenericna nacija ....
 
sceliano:
kakvo crno brojanje smrtnih slucajeva u americi.... skoro sam gledao Mura stopa smrtnosti vatrenim oruzjem veca u americi 50 i kusur puta od drugoplasirane ....
Paranoicna, ruzna i degenericna nacija ....

Moore je legenda ali ponekad malo preteruje. Jeste tamo ogromna stopa smrtnosti vatrenim oruzjem ali tamo je dozvoljeno i braniti se a ne kao kod nas da moras da pustis da te ubije. A nemoj molim te da pricamo o stopi smrtnosti oruzijem u rusiji jer kod njih po pravilu mora sve da se zataskava.
 
drvasic:
Amerika
Da imaju mozga imali bi svoj jezik a ne engleski.
Imaju smrtnih slučajeva više nego igde u svetu samo se ne broje oni koje ne računaju za ljude.
Imaju takve sudove da je moguće i najgoreg zločinca osloboditi samo na osnovu toga što dokazi protiv njega nisu uzeti po utvrđenom postupku i slično.
U medicini su slabiji od Rusa.
Koriste se manipulacijama i prevarama da bi se bavili projektima koji donose zaradu a bez rezultata i po 50 godina.
Niko ti ne zabranjuje da radiš do smrti je pogrešna formulacija jer moraš da radiš do smrti ako misliš da živiš.

:lol: :lol: :lol:
 
dr.koki:
Opet teorija zavere kako se u Americi ne broje smrtni slucajevi.
Ajde molim te kazi mi po cemu su u medicini rusi bolji. Ajde da vidim. CT, MRI, PET, gene therapy, immunology, neurosurgery, gamma knife, AIDS research, cancer research.
Ajde kazi mi u cemu a nemoj samo da kazes da su bolji.
A u Rusiji samo kriminalci uspevaju da se izvucu iz zatvora dok posteni ljudi moraju u zatvor ako su optuzeni. Tamo ti je optuzba=osuda osim ako nemas dovoljno para da potplatis sudiju ili prijatelje na visokom polozaju.
Ponekad je bolje da se oslobadjaju ljudi ako su sumnjivi dokazi. Eto na primer kod nas mogu da te osude za posedovanje pistolja iako nema nikakvog pistolja nego samo postoji izvestaj. Ili da te osude za ubistvo iako nema nikakvih dokaza na telu niti slika na sudjenju vec samo izvestaj u kome bez objasnjenja stoji da je ubijen a ne poginuo ili umro prirodnom smrcu. Kod nas nemas prava ni na nezavisne strucnjake na sudovima a i u rusiji je isto.

Doktore, malo si se zajebo !
Napisao si jednom "Rusija" velikim slovom.
 

Back
Top