Istina

Dragantaur

Iskusan
Banovan
Poruka
6.984
Pitanje za muskarce:
kada kazemo devojci ili zeni "Volim te",da li to stvarno i mislimo?
Pitanje za zene:
da li verujete muskarcima kada vam kazu "Volim te"
 
Da, verujem mu, naravno, ne bih bila s nekim kome ne verujem, mada ne insistiram da mi to izjavi.



Hehhe, pa zene lakse govore volim te, a da to ne misle, a vi uvek poverujete, jer ste sujetniji pol.

Ne generalizujem, ok.

Da li ga volim ili ne, najsigurnije je da me pita dok me t.uca. Tad ne mogu da lazem... hehhe
A koje pravilo vazi za ostale zene, ako hocete da ih proverite, to vi najbolje znate...
 
Ne volim da mi iko govori te dve reči. To je rečenica koju i ja teško izgovaram i koja mi smeta kad mi je drugi kažu, prosto se upetljam, ne snalazim. Još se može desiti i da me iznervira. :) Čemu reči, zar se njima može iskazati nešto tako posebno, kao što je ljubav?
A osoba sam koja mnogo može da nekog zavoli... i da ćuti... Napisala sam na Svaštari, prećutane stvari imaju težinu... Zasite me priče... govor...
Priklanjam se tišini.
Neka postupci govore o ljubavi...
 
Sokolica_M:
... Napisala sam na Svaštari, prećutane stvari imaju težinu...

Mozda recene stvari imaju jos vecu tezinu! :roll:
Mozda se mi bojimo toga...da nam neko kaze da nas voli :roll:
Jer sta onda? Nema uzmaka. Na nama je velika odgovornost...loptica i vruc krompir su u nasim rukama :p
 
te reci ne treba izgovarati ako ih zaista ne mislis...nekako je neukusno :)
i znam da ne govore svi iskreno...a tim pre bude ruzno i pateticno u isto vreme...jednsotavno,to su reci koje se stede :)
 
jovcke:
dali mu verujem :roll: NE, mada mi je drago kada kaze naravno. :-D
Ponekad pokusavam sebe da ubedim da on misli tako i da pokazuje to ali ne ide. :sad:
ovo generalno i jeste problem....
@ Banshee
te reci ne treba izgovarati ako ih zaista ne mislis...nekako je neukusno
i znam da ne govore svi iskreno...a tim pre bude ruzno i pateticno u isto vreme...jednsotavno,to su reci koje se stede
...slazem se,ali kad to izgovorim-to i mislim,mada znam i da cutim bas zbog onoga sto je
jovcke napisala...
 
Pa zavisi..kako ko.
Ja kazem samo kad iskreno mislim...a veemoa chesto precutim jer nisma ni sam siguran...u stvari osetim tako ali ne znam da li me samo poneo trenutak ili je istinski pa je bolje da precutim.:?
 
BL_Devil:
Mozda recene stvari imaju jos vecu tezinu! :roll:
Mozda se mi bojimo toga...da nam neko kaze da nas voli :roll:
Jer sta onda? Nema uzmaka. Na nama je velika odgovornost...loptica i vruc krompir su u nasim rukama :p

Meni izgovorene emocije gube od onog zlatastog omota, oljustene su mi, kao da mi opada draz naseg naslucivanja... ili duboke uverenosti u to, ali nekim svojim drugim culima, a ne sluhom...

Mozda i ne mislim ispravno, ali to je jedan od mojih najcvrstijih stavova. Mozda zato sto sam odrastala uz neke cudne knjige. Mozda zato sto sam odrasla u porodici gde otac majci nikad nije rekao da je voli za 25 godina braka (to mi je i mama potvrdila), ali gde ima zaista toliko ljubavi i postovanja i razumevanja... Gde su oni skloniji ka tome da ne znam šta sve ne kažu jedan drugom (za neke stvari su dijametralno suprotni), ali onda vidim kako trče jedan za drugog da učine nešto, da se obraduju međusobno (a prethodo se posvađaju zbog para :) ), drze se za ruke i idu u setnju...

U nekim slucajevima ima i bojazni, u to sam se takodje uverila. Licno, na razlicite nacine.
 
Procitah negde - Ne mogu muskarci biti toliko prepredeni, koliko devojke mogu da se prave glupe. I totalno se slazem!
X puta sam rekla to samo zato sto je i on meni rekao, glupo mi da samo cutim.
 
Ne znam zasto bi neko to rekao ako ne misli. Nikada ne bih nekoga pitala da li me voli. Sto tara kaze oseti se to. Ne mora da mi kaze, mada je lepo cuti. Ako znam da me voli, na osnovu svakodnevnog ponasanja, onda je i ta izjava dobrodosla, ali ako nemam taj utisak onda time moze samo da me odbije, pa makar me zaista i voleo. Vise cenim dela nego reci.
 
nikad mi to nisu rekli,tj jeste jednom ali je bio pijan tako da mu i nisam bas poverovala...a i nisam to nikada rekla,i ako sam osecala...mada to moze da se dokaze i na neke drugacije nacine osim recima!
 
Sokolica_M:
Ne volim da mi iko govori te dve reči. To je rečenica koju i ja teško izgovaram i koja mi smeta kad mi je drugi kažu, prosto se upetljam, ne snalazim. Još se može desiti i da me iznervira. :) Čemu reči, zar se njima može iskazati nešto tako posebno, kao što je ljubav?
A osoba sam koja mnogo može da nekog zavoli... i da ćuti... Napisala sam na Svaštari, prećutane stvari imaju težinu... Zasite me priče... govor...
Priklanjam se tišini.
Neka postupci govore o ljubavi...

Ti si Ovnica u horoskopu, garantujem. Skoro svaki tvoj post te odaje na svakom koraku.

Ja to u svakom detalju poimam identicno.

Kod mene, jos, ako nekog ne volim ja ne mogu ni da se druzim s tom osobom. Prosto i jednostavno. Ako se aktivno druzim s tobom to znaci da mi odgovaras, ako si moja ribica to znaci da te volim. Jer kada sam siguran da te ne volim ne bih mogao ni sekund da provedem sa tobom.

A to da te precutane stvari imaju tezinu, to stoji. Steta, cesto je to bukagija koju nosis do kraja zivota.
 
Lusy Lusy:
nikad mi to nisu rekli,tj jeste jednom ali je bio pijan tako da mu i nisam bas poverovala...a i nisam to nikada rekla,i ako sam osecala...mada to moze da se dokaze i na neke drugacije nacine osim recima!


Možes to da posmatraš i kao ''Sto trezan misli, pijan govori''...
 
Dragantaur:
Pitanje za muskarce:
kada kazemo devojci ili zeni "Volim te",da li to stvarno i mislimo?
Pitanje za zene:
da li verujete muskarcima kada vam kazu "Volim te"
Ne! Reči su samo ukrasni papir...šarena kutija koja ne znači ništa ako unutra nema ničega.... Neka me vole delima a ne rečima....
 
Meda Božanin:
Ti si Ovnica u horoskopu, garantujem. Skoro svaki tvoj post te odaje na svakom koraku.

Ja to u svakom detalju poimam identicno.

Kod mene, jos, ako nekog ne volim ja ne mogu ni da se druzim s tom osobom. Prosto i jednostavno. Ako se aktivno druzim s tobom to znaci da mi odgovaras, ako si moja ribica to znaci da te volim. Jer kada sam siguran da te ne volim ne bih mogao ni sekund da provedem sa tobom.

A to da te precutane stvari imaju tezinu, to stoji. Steta, cesto je to bukagija koju nosis do kraja zivota.

Ja volim puno, volim duboko, volim mnoge stvari, mnoga bića. Čak nekada mi se čini da ljude prepadnem svom tom ljubavlju, koja je oslobođena tih dveju reči, ''volim te''. Valjda zato što mi je teško da to prevalim preko usana, sva moja ljubav ide ka tome da bude iskazana, kroz sitnice ili neke veće gestove, pa na kraju to bude zaista kao eksplozija.
Postanem kod krpelj kad nekog volim. Ušla bih mu pod svaku poru. Po vatri zbog njega hodala. Suprotstavila se olujama. (Mislim na sve vrste ljubavi kad ovo pišem, a posebno na partnerski odnos.)
Ali trudim se, s godinama sve više, da ipak tu ljubav malo kontrolišem, ukoliko je to moguće. Da baš ne stežem čeličnim okovima one koje volim, nego da ih pustim da su slobodni, a istovremeno sigurni u mene, moju ljubav, moje postojanje za njih.

I ja razmišljam slično tebi. Malo mi više vremena treba za zaljubljivanje i opuštanje u vezi, ali kratko mi vremena treba da osetim da li mi ta osoba odgovara i u skladu sa tim ja i gradim naše buduće odnose, vidim da li to može da se razvija ili ne.
Ali nije uvek to tako, ne rade svi to tako. Jedan moj bivši momak mi je posle skoro godinu i po dana veze lagano rekao kako me ne voli. Ne ni da je prestao (što bi bilo sasvim logično, jer ljubav, pogotove te vrste i u tim godinama zna da bude potrošna), već da me nikad nije ni voleo! To je nešto što apsolutno odudara od mog shvatanja ljubavi, od ovoga o čemu si ti pisao, a sa čime se ja slažem...
Ni ja sekund ne bih mogla da provedem sa osobom do koje mi nije stalo da to posle tri meseca preraste u ljubav.
Za prećutane stvari što si rekao, može biti... Ali ako je to nešto suštinsko biću, to se ne može ispraviti, sa tim valja naučiti živeti, sa svim posledicama, lepim ili tegobnim.

BTW, nisam Ovan (Ovnica). Ali si bio blizu. Jarac sam. :)
 
Tema je odlicna, odlicna, odlicna.... ;)
Sve zavisi.
Prvo zavisi od toga shta ko podrazumeva pod tim "volim te".... Postoje oni ljudi koji su i posle male zaljubljenosti spremni da kazu "volim te". Meni moj decko gotovo svaki dan govori da me voli najvishe na svetu. E sad...znam ja da on mene voli (na ovaj ili onaj nacin ;) ), al nisam sigurna da je tako "najvishe na svetu"...to znaci da te voli vishe od bilo koga drugog, od brata, sestre, majke...! :evil: Ma daaaaaaaaaaj.....ali on mozda stvarno misli da me voli najvishe na svetu i nesvesno lupa gluposti... :)
E onda zavisi puno i od te osobe, shta meni znaci njegovo "volim te", ako su iz njegovih usta to cule josh njih 10?!!! :evil: ako je neki zanskarosh koj ce mi *****!!!!!???
e sad.....ja sam njemu rekla da ga volim. Ja sam zaljubljena u njega mnogo, i par puta sam osetila neku vrstu potrebe da mu to kazem...i to kad sam mu rekla, stvarno sam to i osecala....ima trenutaka...kad volish nekoga (po mom mishljenju) to znaci da bi mogla sve da ostavish zbog njega, i da bi mogla da zivish s njim i sve s njim da delish...ali TO JE ONO PRAVO "VOLIM TE"... e sad....mozesh ti nekoga voleti na drugi nacin... tako da bi ti bez njega bilo mnogo glupo, dosadno, da ti ulepshava zivot, da ti je lepo s njim, ali ne sad da bi s njim mogla ne znam shta.....
e al sam se iskenjala svetski :)
al nadam se da ste me razumeli shta sam htela da kazem...
 

Back
Top