Epitelne celije

Gost
Jos jedno pitanje za Dr.
Redovno radim rutinski pregled urina, i ovog puta su rezultati sledeci:
Izgled - mutan,
Boja - bledozuta,
Ostalo je u normalnim vrednostima, izuzev
Epitelne celije (plocaste) 8-10 (norm.vred.0-5).
Bakterije malo,
Sluz dosta.
Sta to moze da znaci?
Hvala unapred.[/u]
 
Pa u principu to nije nalaz koji bi zahtevao uvodjenje antibiotika,pogotovo ako nema simptoma ali ne bi bilo lose da se uradi urinokultura.Cisto da se vidi koliki je to broj bakterija.
Ne znam da je u pitanju zensko ili musko,sluz moze biti povezan sa dobom ciklusa.
 
dr:
Pa u principu to nije nalaz koji bi zahtevao uvodjenje antibiotika,pogotovo ako nema simptoma ali ne bi bilo lose da se uradi urinokultura.Cisto da se vidi koliki je to broj bakterija.
Ne znam da je u pitanju zensko ili musko,sluz moze biti povezan sa dobom ciklusa.
Hvala za tako brz odgovor.
Zensko je u pitanju. Analiza mi je radjena 21-og dana ciklusa, ali moram da pomenem da pijem Diana 35 tablete.
I samo, molim vas, nesto vise o tim epitelnim celijama. Zasto su one povecane (skoro duplo)?
Urinukulturu cu svakako uraditi.
Hvala.
 
Epitelne celije nisu nesto na sta se mnogo obraca paznja u urinu,ako ima bakterija,ima i iritacije.
Ono sto je bitno,mnogo bitnije od epitelnih celija su leukociti ,eritrociti,proteini,aceton,sever,naravno bakterije...i jos neke stvari vezane ipak za neke malo slozenije stvari.Ako je to mirno nema razloga za zabrinutost.
 
Nalaz urina mi je sledeći: izgled slabije zamućen, boja žuta, leukociti 10-15,eritrociti 2-3, epitelne ćelije 2-3 pločaste i okrugle i nešto bakterija.
Ako neko zna neka mi rastumači ovaj nalaz.
 
Повишени су ти леукоцити у урину и то одмах упућује на неко запаљење.
Потребно је урадити уринокултуру како би се детектовао узрочник.
Ако имаш и неке тегобе везане за уринарни тракт, онда је потребан и антибиотик.

Како било, посети уролога. :)
 
jos jedno pitanje za doktora, nalaz glasi:

izgled,boja: zamucen, zut
reakcija: kisela
relativna gustina: 1,012
leukociti: 2-3
epitelne celije: 5-6 PLOCASTIH
bakterije: malo
ostalo: dosta sluzi i urata

urinokultira: patogene bakt. i gljivice nisu izolovane

pregled sam uradila zbog stalnog jutarnjeg bola u desnom bubregu
da li je to pesak?p.s. imam 21. godinu

unapred zahvalna!
 
Mozete li mi, molim Vas, pomoci? Danas sam dobila rezultate analize urina, imam zakazanu operaciju, nevezano za urinarni trakt, a ako nije sve ok morace je odloziti. Ako mozete da mi objaznite rezultate:
Izgled: 1.zamucen
Boja: Zuta
Relativna gustina: 1,030
Reakcija pH : 5,0
Proteini: 0
Glukoza: 0
Metilketoni: 0
Urobilinogen: 1,0
Bilirubin: 0
Hemoglobin: 0
Nitriti: 0
Lkci: 1-3
Prisutna vlakna sluzi i epitelne celije.
Hvala Vam unapred
 
Da li neko moze da mi rastumaci rezultate?
Izgled: zamucen
Proteini: s.trag
Eritrocite svezi: 1-2
Leukociti: dosta
Epitalne celije: malo
Bakterija: dosta
Po nekoj mojoj proceni ovo je zestoka upala!:D
 
Чим су леукоцити повишени изнад 5 леукоцита у видном пољу, то је знак да постоји макар неко запаљенце.

Код тебе су нађене и бактерије.

Да, неко запаљење је у питање.
Кад ти одраде микробиолошку идентификацију бактерије и антибиограм, др ће ти преписати антибиотску терапију.;)
 
Molim Vas da mi pomognete . Imam vec dva meseca temperaturu do 37,5 radila sam analizu krvi i urina rezultati su sledeci. Izgled zamucen, boja zuta, relativna gustina 1,028, leukocita retko , epitelne celije 6-8 plocaste , bakterija malo, masa sluzi. Unapred hvala
 
Zbog bola sa desne strane, dosta ljudi mi je reklo da je bubreg u pitanju, otisla sam kod dr i naravno uputila me da dam mokracu na analizu, ne mogu da docekam da odem sa rezultatima kod dr, a rez. je sledeci:
izgled, boja: zamucen, zut
reakcija: kisela
relativna gustina: 1.020
leukociti: 10-12
eritrociti: 1-2 sveža i bleda
epitelne ćelije: dosta okruglih, 2-3 okrugle
bakterije: dosta
ostalo: dosta sluzi, malo urata

Nikad nisam imala nikakve probleme sa bešikom, niti bilo kakve upale, bakterije sam takođe retko imala, ali sam ih uglavnom, na preporuku lekara "lecila" cajevima, nikad nisam morala da pijem antibiotike.
 

Back
Top