Kako izbrisati fajlove i folder zaostale od propalog download-a?
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Kako izbrisati fajlove i folder zaostale od propalog download-a?

Elita Dakyorlando (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Podrazumevano Kako izbrisati fajlove i folder zaostale od propalog download-a?

Ovako...

Počnem ja da skidam nekoliko fajlova preko torenta ali brzina bude spora, ili ne znam šta je bilo u pitanju, tek - odustanem od tog download-a. Međutim, ostane mi folder s fajlovima koje sam prestao da skidam, i iako je proces bio tek u početku, fajlovi zauzimaju memoriju kao da su već sasvim skinuti. Pošto sam iste takve fajlove skinuo preko drugog torenta, sad hoću da izbrišem ove, ali ne ide. Pojavi se, recimo, poruka "Folder is not empty" ili "Make sure the disk is not write-protected..." itd. Računao sam da će posle restarta ili dva, dana ili dva da to bude sređeno, međutim, ni danima posle baš nikako ne mogu da uklonim nepotrebni folder koji zauzima oko gigabajt memorije. Program Total Commander mi kaže da uklonim "write protection", ali ne znam kako to da učinim. Pomozite!

Aktivan član redsonia (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: Kako izbrisati fajlove i folder zaostale od propalog download-a?

Vidi da li su ti torrenti jos uvek u listi za download (u programu koji koristis za download torrenta). To je obicno problem za brisanje fajlova u ovakvim situacijama... posto ti fajlovi nisu 'write protected'. Treba da ih uklonis sa te liste za download i onda mozes i da ih obrises sa hard-a bez problema.

Inace, da bi skinuo write protection: desni klik na fajl/direktorijum -> odaberi properties -> ukloni cekiranje za "Read Only".
    (Nadam se da razumes sta sam htela reci, jer imam malo problema sa srpskim i 'kompjuterskim' izrazima... ali moze i ovako: right click on file/folder -> properties -> uncheck "Read Only" check box).

Elita Dakyorlando (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Podrazumevano Re: Kako izbrisati fajlove i folder zaostale od propalog download-a?

Ti torenti odavno više nisu na listi za download a nije ni čekirano Read Only. Evo sad sam recimo naprasno uspeo da ih izbrišem, a da ništa prethodno nisam uradio... u čemu li je fazon? Čini mi se, međutim, da ima još takvih foldera, pa ću da potražim... čudno, zar ne? Čim počnu da se skidaju odmah zauzimaju memorije kao da su skinuti do kraja, a ako samo pipnem neki of tih foldera u roku od minut, proces skidanja se prekine. Za razliku od LimeWire gde mogu slobodno da se "igram" sa fajlovima koji još nisu do kraja skinuti...

Slične teme

1. KAKO IZBRISATI WINDOWS XP????????????
    Autor darkocar u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 02.07.2009., 22:20
  2. kako izbrisati istoriju
    Autor na kosovu u forumu Istorija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 05.10.2007., 21:58
  3. Kako izbrisati MS Office 2003?
    Autor okosokolovo u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.01.2006., 11:47

Pravila za slanje poruka