Moja prva rock ploca, kasta, cd ili pesma ako se secate...

Mintaka

Zainteresovan član
Poruka
111
Secanja, secanja.. A kao da je juce bilo. Ulazi calac sa kutijom kaseta, vadi jednu i kaze mi: Mala da cujes sta je zvuk i ostavis se dr. iggija i ostalih olosa (malo sam zacinila, nisu bile bas bile ovakve reci :D .. Ali uglavnom ukljucujem kasetofon i prvi put se susrecem sa super muzikom.. Bili je to neki mix hitova od "Doors", boga pitaj gde je to nasao. Moj zivot se menja i pocinjem da saznajem za prave vrednosti.. Od tada nista vise nije bilo isto... Krenula sam da slusam peperse, depeche mode, pearl jam i tako dalje i tako dalje...
 
Bajaga,Vlada i Gile(Vlada Divljan i Gile iz Orgazma-jos imam tu kasetu negde-decije pesmice u rock fazonu-to sam obozavala!!!) The Beatles,RHCP,James Brown,(moji prvi plesni koraci:),Idoli(Ti si moja cokolada...:),Haustor,EKV,Riblja Corba,Azra,Betovenove simfonije(prvi cd-ovi koje su moi ukucani nabavili),Mocart,Sopen(keva ima gomilu tih ploca) i tada najomiljenije Labudovo jezero(balet snimljen na video kaseti u koji sam ja fascinirano piljila)....da,i Branko Kockica...:)
 
Secanja, secanja.. A kao da je juce bilo. Ulazi calac sa kutijom kaseta, vadi jednu i kaze mi: Mala da cujes sta je zvuk i ostavis se dr. iggija i ostalih olosa (malo sam zacinila, nisu bile bas bile ovakve reci .. Ali uglavnom ukljucujem kasetofon i prvi put se susrecem sa super muzikom.. Bili je to neki mix hitova od "Doors", boga pitaj gde je to nasao. Moj zivot se menja i pocinjem da saznajem za prave vrednosti.. Od tada nista vise nije bilo isto... Krenula sam da slusam peperse, depeche mode, pearl jam i tako dalje i tako dalje...
Хех ,слична прича је и код мене само што су ми први
'The Cult' са албумом 'Sonic Temple' , касета коју сам нашао код стрица у колима ... после ми ћале увалио Хендрикса, Uriah Heep, Lynyrd Skynyrd, Led Zeppelin ... Тако је то почело после сам сам наставио 8)
 
Marge:
Joj, nisam sigurna, mislim da je bio Film... To sam prvi put cula kad sam imala dve godine i bila sam sva srecna :D Tako je pocelo :D
Ja se prije 3-4te godine ničega ne sjećam :lol: :lol:

Inače,kod mene je počelo sa EKV...
Sestra je kupila disk Kao nada,kao govor,kao more...
Meni se naziv svidio,Ekatarina Velika...
I slušao sam po čitav dan pjesme,ne kontajući o čemu pjeva...
Dok mi sestra ne reče Glad mi otima dodir,glad mi uzima dušu,šta misliš da to nije Droga mi otima dodir,a?
I tako počeh slušati pjesme dublje,i tražiti tekst svake da bih lakše pratio pjesmu i shvatio o čemu pjeva...
Poslije je došao i Ex-Yu rock,onda i strani,sve 80ih i 90ih godina muzika,Nirvana i drugo...
I onda počinje detaljnije interesovanje za muziku,pa sad i za sviranje te iste muzikr...
 
slucajno sam maknuo kasetu sa nekom extra divljom muzikom....kasnije se ispostavilo da je tu bilo gbh,offspring i exploited.
kaseta se izlizala od slusanja8-)
posle sam gledao neki film(nesto poput antihrista)
i u filmu su pustali nesto jaaaako brutalno sto mi se svidelo.
i tako poceo moj paganski zivot8-)
i kad je i to dosadilo presao sam na emotivnije textove i pesme gde sam sebe pronalazio..
"i kad vidis da ti se blizi kraj
ti stegni pesnice i udaraj"

"svaki nas udarac cini jos jacim
iza nas ostaje mrak
ti mozes da pljujes i gazis po nama
osecas samo strah"


I boje se
Jer si mnogo drukciji od svih
Jer ti si stalna opasnost za njih
Nesto si novo a ne znaju sta
Drukcije hodas, drukcije mislis
I nisi k'o svi
Njihova slabost samo si ti
U tvojim ocima vidi se pad

U! U! A!
Boje se

Nikad nece razumeti te
Plasice se da ne srusis sve
Sve one njihove virtue
I boje se
Jer si mnogo drukciji od svih
Jer ti si stalna opasnost za njih
Nesto si novo a ne znaju sta

U! U! A!
Boje se
 

Back
Top