5 oktobar i JSO

minos:
Mozda je vojska mogla nesto...samo JSO-nema sanse...

Ni vojska nista nije mogla, jer bi to znacilo pucati u narod, scenario bi bio onda kao u Rumuniji, to su oni i procijenili, pa je zato Legija i prisao Djindjicu, a Djindjicu je bilo vazno da niko ne strada... zato je na kraju on to platio...
 
Atreid:
Ni vojska nista nije mogla, jer bi to znacilo pucati u narod, scenario bi bio onda kao u Rumuniji, to su oni i procijenili, pa je zato Legija i prisao Djindjicu, a Djindjicu je bilo vazno da niko ne strada... zato je na kraju on to platio...
A sta je ono bilo marta '91...ko je rasturio demonstracije?
 
Da, jos nesto, niko i ne razmislja zasto je uopste doslo do 5. oktobra, a doslo je zato sto je Milosevic htjeo da pokrade izbore, da napomenem da su i radikali iznjeli rezultate po kojima je DOS i Kostunica dobio izbore, da Milosevic nije pokusao kradju ne bi ni bilo 5. oktobra...
 
minos:
A sta je ono bilo marta '91...ko je rasturio demonstracije?

SPO je tad imao mozda 50 000 pristalica, a Milosevic je uzivao ogromnu podrsku, 5. oktobra DOS je imao podrsku od 2,5 miliona ljudi...

I, jos nesto, vojska je 9. marta izasla na ulice uvece kad su se vec demonstracije razisle, ona tu objektivno nije ni trebala, vec je to bila demonstracija sile Sloveniji i Hrvatskoj, ako je Milosevic spreman da izvede tenkove u Beogradu sta ce tek njima da radi...

a to sto im je radio vidjeli smo kasnije...
 
Atreid:
SPO je tad imao mozda 50 000 pristalica, a Milosevic je uzivao ogromnu podrsku, 5. oktobra DOS je imao podrsku od 2,5 miliona ljudi...
Pretera ga...ne bi Sloba zvao vojsku da mu pomogne da je SPO imao samo 50.000 ljudi...da ih je bilo toliko,i vatrogasci bi mogli da ih rasteraju... :grin:
 
minos:
Pretera ga...ne bi Sloba zvao vojsku da mu pomogne da je SPO imao samo 50.000 ljudi...da ih je bilo toliko,i vatrogasci bi mogli da ih rasteraju... :grin:

Pa nije mu ni trebala vojska 9. marta, pogledaj sta sam gore napisao...

I, jos nesto, vojska je 9. marta izasla na ulice uvece kad su se vec demonstracije razisle, ona tu objektivno nije ni trebala, vec je to bila demonstracija sile Sloveniji i Hrvatskoj, ako je Milosevic spreman da izvede tenkove u Beogradu sta ce tek njima da radi...

a to sto im je radio vidjeli smo kasnije...

I ne samo Sloveniji, Hrvatskoj i BiH, vec i citavom svijetu, demonstracija sile, najklasicnija...
 
Luciferko:
Sta mislite da li su Legija i JSO imali bilo kakve sanse da uguse 5 oktobar silom. Tj da li je bilo sanse da se ugusi silom uopste.
Poznajem ljude koji su poznavali Legiju.
Kažu za njega da je tip koji je bio toliko fizički jak, utreniran , spretan, a uz to poseduje i kefalo, da je mogao sam da zbritvi 50 specijalaca.
Tako 50 utreniranih mogu čudo da naprave golorukom narodu.
 
sevilja:
Poznajem ljude koji su poznavali Legiju.
Kažu za njega da je tip koji je bio toliko fizički jak, utreniran , spretan, a uz to poseduje i kefalo, da je mogao sam da zbritvi 50 specijalaca.
Tako 50 utreniranih mogu čudo da naprave golorukom narodu.

Neko ko posjeduje kefalo ne zavrsi u zatvoru, pa onda kuka iz njega... cak i najveci zlocinci, pljackasi i sl. ako imaju kefalo onda nisu u zatvoru, ako su u zatvoru onda i nemaju bas neko kefalo...

I sta bi sa 50 momaka? OK, pobio bi koliko 1000 - 2000 ili 10 000 ljudi i sta bi onda naspram 200 000 koliko je bilo ispred skupstine, sta bi bilo u Novom Sadu, Nisu, da je pobio 1000 - 2000 ili 5000 golorukih ljudi... pa visili bi po banderama sve sa Milosevicem... i to ne samo oni, nego bi i sa radikalima zavrsili jednom za svagda...
 
Atreid:
Neko ko posjeduje kefalo ne zavrsi u zatvoru, pa onda kuka iz njega... cak i najveci zlocinci, pljackasi i sl. ako imaju kefalo onda nisu u zatvoru, ako su u zatvoru onda i nemaju bas neko kefalo...

I sta bi sa 50 momaka? OK, pobio bi koliko 1000 - 2000 ili 10 000 ljudi i sta bi onda naspram 200 000 koliko je bilo ispred skupstine, sta bi bilo u Novom Sadu, Nisu, da je pobio 1000 - 2000 ili 5000 golorukih ljudi... pa visili bi po banderama sve sa Milosevicem... i to ne samo oni, nego bi i sa radikalima zavrsili jednom za svagda...

Хајде не лупај, требало је да видиш СТАМПЕДО када је полиција бацала сузавац, а замисли да је неко стварно припуцао и да је пало на асфалт десетак људи... 8-)
 
eremita:
Хајде не лупај, требало је да видиш СТАМПЕДО када је полиција бацала сузавац, а замисли да је неко стварно припуцао и да је пало на асфалт десетак људи... 8-)
Pusti ih Mito, o 5-om oktobru su samo slušali, a Legiju videli samo u novinama i na televiziji kojoj bezgranično veruju. ;)
 
minos:
A sta je ono bilo marta '91...ko je rasturio demonstracije?

91 nisi imao par 10 tina hiljada ljudi sa ratnim iskustvom. Srbija je od 91-99 te prosla kroz niz ratova. Pa se samim tim i broj ratno iskusnih povecavao. 5 oktobra sam ja cuo od nekih ljudi da su procenili da je bilo minimum 5000 boraca iz Vukovara naoruzanih do zuba. A generalno je bilo oruzija masa. Ne je u 2.5 miliona ljudi bilo 20 000 ratno iskusnih. Pa ti vidi.
 
eremita:
Хајде не лупај, требало је да видиш СТАМПЕДО када је полиција бацала сузавац, а замисли да је неко стварно припуцао и да је пало на асфалт десетак људи... 8-)

Koliko se ja sacam stampedo je bio na policiju. Pa su najebali u skupstini.
 
eremita:
Хајде не лупај, требало је да видиш СТАМПЕДО када је полиција бацала сузавац, а замисли да је неко стварно припуцао и да је пало на асфалт десетак људи... 8-)

Jest, a kad je stampedo krenuo u kontranapad, pala skupstina... hehehehehe... :p :lol: 8-)
 
Atreid:
Jest, a kad je stampedo krenuo u kontranapad, pala skupstina... hehehehehe... :p :lol: 8-)

НЕ лупетај! Ниси, за разлику од мене био присутан ни 5. а ни пре петог октобра када су били слични ексцеси....... 5. октобра је полиција имала наредбу и да не пуца и да се повуче - а да је било другачије наређење била би општа бежанија.
 
eremita:
НЕ лупетај! Ниси, за разлику од мене био присутан ни 5. а ни пре петог октобра када су били слични ексцеси....... 5. октобра је полиција имала наредбу и да не пуца и да се повуче - а да је било другачије наређење била би општа бежанија.

5 oktobra si kao prvo imao gomilu par desetina hiljada ratno iskusnih ljudi medju demonstrantima, koji su prosli takve grozote i ratista da im to ne bi bilo nista. Naoruzanih do zuba. Zatim si imao pobunu u nizim slojevima vojske i medju samim vojnicima. Kad ti se pobune potpukovnici i stanu na stranu naroda mozes ti da budes general 100X ne vredi ti nista. Da je bilo ko pripucao. Imali bi gradjanski rat. Koji bi se zavrsio milosevicem na banderi.

Na dalje sa jedne strane imas 300 pripadnika JS0-a i pandure od kojih vecina nije nikad ucestvovala u nekoj borbi. I da je i vojska stala na njihovu stranu imas i golobrade vojnike koji jedva pusku znaju da drze. Protiv par desetina hiljada ratno iskusnih likova, da ne kazem gotovo mesara, koji su takve paklove prosli da im ovo dodje igranje kauboja i indianaca. Sta mislis ko bi izvukao deblji kraj?
 
eremita:
НЕ лупетај! Ниси, за разлику од мене био присутан ни 5. а ни пре петог октобра када су били слични ексцеси....... 5. октобра је полиција имала наредбу и да не пуца и да се повуче - а да је било другачије наређење била би општа бежанија.
Pucali su ispred RTSa. Pa? Jel' tebi jasno da je pala stanica policije u ulici Majke Jevrosime i da je pokupljeno oruzje iz nje ukljucujuci i zolje i snajpere. Da je vojska krenula pocistili bi ih.

Nisam bio 5. oktobra u Beogradu, bio sam u Novom Sadu, 4 i 6 sam bio u Beogradu, i u jednom malom segmentu ucestvovao u pripremi 5. tako da jako dobro znam sta pricam, 24. septembra sam pratio izbore na Kosovu.
 
Luciferko:
5 oktobra si kao prvo imao gomilu par desetina hiljada ratno iskusnih ljudi medju demonstrantima, koji su prosli takve grozote i ratista da im to ne bi bilo nista. Naoruzanih do zuba. Zatim si imao pobunu u nizim slojevima vojske i medju samim vojnicima. Kad ti se pobune potpukovnici i stanu na stranu naroda mozes ti da budes general 100X ne vredi ti nista. Da je bilo ko pripucao. Imali bi gradjanski rat. Koji bi se zavrsio milosevicem na banderi.

Na dalje sa jedne strane imas 300 pripadnika JS0-a i pandure od kojih vecina nije nikad ucestvovala u nekoj borbi. I da je i vojska stala na njihovu stranu imas i golobrade vojnike koji jedva pusku znaju da drze. Protiv par desetina hiljada ratno iskusnih likova, da ne kazem gotovo mesara, koji su takve paklove prosli da im ovo dodje igranje kauboja i indianaca. Sta mislis ko bi izvukao deblji kraj?

Потпуна је неистина ово да је било "пар десетина хиљада ратно искусних људи" и тотална лаж.
Био сам у првим редовима и могу посведочити како је освојена Скупштина... било је само око 50 ликова у црним кратким кожним јакнама, ћелавих... и то је то... све остало су бајке... сви остали били су спремни за бежанију... јер нису имали појма да је "пад Скупштине" унапред договорен и организован. 8-) и као што можеш да приметиш ДО ДАНАС се нико није усудио па ни ови што серу "ваше право да знате све" ДА ЕМИТУЈЕ СНИМКЕ ПЕТОГ ОКТОБРА... али без сецкања и монтирања кадрова :lol: :lol: :lol:
 
eremita:
Био сам у првим редовима и могу посведочити како је освојена Скупштина... било је само око 50 ликова у црним кратким кожним јакнама, ћелавих... и то је то... све остало су бајке...
Jes' da davno bese, al' ja kano da se secam i nekih Zvezdinih navijaca...
 
Yopa:
Jes' da davno bese, al' ja kano da se secam i nekih Zvezdinih navijaca...

Не вреди да причамо... то ти је као у филму "Рашомон", свако има своју истину, али ИСТИНА ЈЕ ЈЕДНА - даклеМ када би МУП и РТС уступили своје снимке све би било јасно као бели дан, наравно, сирове снимке, без монтаже и накнадног кадрирања... а снимале су и мЛоге стране "службе" тј.ТВ станице... све сам вид'о 8-)
 
RTS nije uopste snimao, oni su to smatrali nebitno, znaci nisu poslali niti jednu ekipu da snima, tako da nepostoje RTSovi snimci 5. oktobra...

5. oktobar jeste prosao lakse od ocekivanog, ali kad radis tako nesto onda ti ne napadas prvi, nego dajes odgovor na njihov napad, daj, pa poslje 13 godina sa Milosevicem i nizom ratova dovoljno je bilo i znanja i iskustva da se to razrijesi.

Ja ti kazem da je tu bilo jos aduta koji bi se ubacivali u igru po potrebu, a jako malo ih je ubaceno do kraja tog dana...

Evo ti jedan tip: - ko se sjeca TV Vracar?
 
Atreid:
RTS nije uopste snimao, oni su to smatrali nebitno, znaci nisu poslali niti jednu ekipu da snima, tako da nepostoje RTSovi snimci 5. oktobra...

5. oktobar jeste prosao lakse od ocekivanog, ali kad radis tako nesto onda ti ne napadas prvi, nego dajes odgovor na njihov napad, daj, pa poslje 13 godina sa Milosevicem i nizom ratova dovoljno je bilo i znanja i iskustva da se to razrijesi.

Ja ti kazem da je tu bilo jos aduta koji bi se ubacivali u igru po potrebu, a jako malo ih je ubaceno do kraja tog dana...

Evo ti jedan tip: - ko se sjeca TV Vracar?

Ово су потпуне НЕИСТИНЕ, снимао је и РТС а постоје и снимци и то веома детаљни МУП-а, јер су једно 6 месеци пре тога на свим местима где се могла
окупљати светина ПОСТАВЉЕНЕ КАМЕРЕ...
 

Back
Top