Koliko ste jake?

no imagination

Zainteresovan član
Poruka
351
Imam obichaj da se izbechim na onog ko kaze da su zene slabiji pol, ne mislim na sirovu snagu, vec na onu unutrashnju. Drzim da sam i ja, i zene uopste, psihichki mnogo snaznija nego sto se chini, ali...
Juche mi se cerkica povredi u vrticu, mislila sam da je slomila nogu...ne stoji na njoj, plache kad je obuvam, previja se od bolova... Iz vrtica u taxi, iz njega kod pedijatra...onda na drugi kraj grada do dechjeg hirurga... Nosim je, vuchem torbu, njenu obucu, ranchic... Od skoro smo u ovom gradu, ne poznajem nikog, ne znam ni na koji sprat treba da odem, prvi put se povredjuje ne znam ni koji je doktor nadlezan... Igrom sluchaja, muz je odsutan vec skoro mesec dana, ne postoji mogucnost da dodje... Zbrka, trka...junachim se i borim sa sobom, a plakala bih iz sveg glasa. Kad je doktor pocheo da joj pomera nogu bila je zelena u licu, plache, moli da je vodim kuci...Tu je bio kraj, vishe nisam mogla da izdrzim. U tom trenutku mi je stvarno bio potreban neko, bilo ko. Tako da koliko god sam govorila sebi da su u stvari zene jachi pol, morala sam da priznam da sam bespomocna i da ne postoji nista sto mogu da ucinim sad za nju, da je chak i meni ponekad potrebna pomoc.
Koliko vi mozete da podnesete, padate li duhom brzo ili ste od onih koje sve mogu same? Kako dolazite sebi kad pochnete da ochajavate? Mislite li da se muchkarci lakshe nose sa kriznim situacijama?
 
Ne mislim da se lakse nose sa kriznim situacijama. Mozda su odlucniji, ili lakse kriju nesigurnost, jer su tako nauceni.
Postoji izreka da se zena pod pritiskom savija kao trava, a muskarac puca, kao trska.
Zene su jace, ali pod uslovom da su naucile da veruju u to;)
 
no imagination:
Imam obichaj da se izbechim na onog ko kaze da su zene slabiji pol, ne mislim na sirovu snagu, vec na onu unutrashnju. Drzim da sam i ja, i zene uopste, psihichki mnogo snaznija nego sto se chini, ali...
Juche mi se cerkica povredi u vrticu, mislila sam da je slomila nogu...ne stoji na njoj, plache kad je obuvam, previja se od bolova... Iz vrtica u taxi, iz njega kod pedijatra...onda na drugi kraj grada do dechjeg hirurga... Nosim je, vuchem torbu, njenu obucu, ranchic... Od skoro smo u ovom gradu, ne poznajem nikog, ne znam ni na koji sprat treba da odem, prvi put se povredjuje ne znam ni koji je doktor nadlezan... Igrom sluchaja, muz je odsutan vec skoro mesec dana, ne postoji mogucnost da dodje... Zbrka, trka...junachim se i borim sa sobom, a plakala bih iz sveg glasa. Kad je doktor pocheo da joj pomera nogu bila je zelena u licu, plache, moli da je vodim kuci...Tu je bio kraj, vishe nisam mogla da izdrzim. U tom trenutku mi je stvarno bio potreban neko, bilo ko. Tako da koliko god sam govorila sebi da su u stvari zene jachi pol, morala sam da priznam da sam bespomocna i da ne postoji nista sto mogu da ucinim sad za nju, da je chak i meni ponekad potrebna pomoc.
Koliko vi mozete da podnesete, padate li duhom brzo ili ste od onih koje sve mogu same? Kako dolazite sebi kad pochnete da ochajavate? Mislite li da se muchkarci lakshe nose sa kriznim situacijama?
He! Sve ovo, ali bar 3 puta sam prošla..i, ne hvala, ne treba mi muškarac tada! samo se smota, još treba da pazim i hoce li se on onesvestiti! Ma, u ovim situacijama jaka sam kao stena! (a kad se sve sredi onda plačem celu noc kao malo dete :-? )...
 
Žene su u proseku jače, ali glupo je generalizovati.
Ja sam slaba samo na voljenu osobu, problemi s njim su u stanju iz mesta da me pomeraju, ali i tu u nekom trenutku presudi racionalizacija.
Nemam decu, ne znam kako će biti sa njima.
 
Prije nekoliko god.bila sam kod setre 3 nedelje u Londonu.Nije mi bilo lako jer to je bio jedini put da sam otisla bez sina.Tako je suprug morao o svemu da se brine.Snasao se on...ali svaki dan me zvao da me pita kako ovo ili ono.Kad sam se vratila gledao me kao boginju,obasipao me paznjom,poklonima...shvatila sam koliko sam mu nedostajala,ne samo u krevetu :lol: :lol: :lol: .Uvideo je kolike su moje obaveze,i onda razumeo moju povremenu nervozu...cak je uradio neke stvarcice,koje sam ga dugo molila. ;)

Muskarci obicno podcenjuju tezinu nasih obaveza,dok se ne nadju u situaciji,da oni moraju da nas zamjene,a opet mnoge stvari ne stignu ili ne vide sta treba od kucnih poslova....

I onda,kako nismo jake,ma mi smo svemoguce ;)

Njima skidam kapu,jer u vecini slucajeva nisu panicari kao mi zene. :)
 
taman se ja naostrila i pukne mi forum :?
meni je bilo takodje lose kad se mala povredila,nisam mogla to da gledam i prepustila sam muzu to.od pogleda na krv mi stvarno bude lose.
medjutim pitanje je kako bi to izgledalo da on nije bio tu
a ne znam koliko sam jaka,izdrzala sam dosta,i znam da mogu jos.ali ne znam kako se to meri snaga...gde je granica hrabrost-glupost-razmazenost-slepilo-mudrost
 
Uzasno sam slaba na svoje dete i neverovatno jaka kad je ono u pitanju. Kad iskrsne problem bilo da je bolesna, povredjena,reagujem brzo i hladnokrvno ali ... Kad sve prodje cesto znam da placem u jastuk da me ne cuje, valjda se to zove oslobadjanje od stresa
 
Last dance:
He! Sve ovo, ali bar 3 puta sam prošla..i, ne hvala, ne treba mi muškarac tada! samo se smota, još treba da pazim i hoce li se on onesvestiti! Ma, u ovim situacijama jaka sam kao stena! (a kad se sve sredi onda plačem celu noc kao malo dete :-? )...

E, da. Vec vidim sebe u toj situaciji, da je i moj muz bio prisutan. Garantujem da bih opet preuzela inicijativu, ili bih pizdela na njega jer ja to verovatno mogu bolje. A uvek to radim, nekako mi se chini da ja najbolje znam oko svog deteta, tj. nasheg .
Ali opet, doktor nosi malu na snimanje, ja idem za njim...i razmisljam kako je to uloga njenog oca i kako treba da je on umesto tog nepoznatog choveka. I pozelela sam da je tu bar da se izvichem na njega, da se ispraznim, da mi bude lakshe. Ma, kako grozan bio razlog, ipak...nekako je lakshe u dvoje.
 
andja_stay_cool:
cim si osetila da ti je potreban neko, to dokazuje da nisi jaka...a normalno je da sve to uradis za svoje dete pobogu
to nista ne dokazuje.
naravno da se osecas bespomocno kada ti neko blizak pati.samo enko to pokazuje a neko ne...ali bez izuzetaka,sem ako neko nije psihopata naravno da pati,place itd..
jbt ja sam plakala ko kisa kad mi je pas umalo umro,a kad vidis svoje dete u nekoj ruznoj situaciji kada ne mozes nista da uradis naravo da ces se osecati bespomocno i da ce ti trebati podrska...to nema veze sa polom,to je normalno i prirodno...
 
Mislim da to vise zavisi od osobe do osobe, a ne od pola. Jedina je razlika u tome sto vecina muskaraca misli da ne smeju da pokazu da im se place ili da im treba podrska, dok zenama to nije problem.
Svako, ali bas svako, moze i verovatno se nekad nasao u situaciji gde mu/joj je bila potrebna podrska. Uostalom da smo svi tako "jaki" kako bi (mozda) voleli da budemo, onda nam niko ne bi bio potreban i ziveli bi sami kao cukovi, sto je protivno covekovoj drustvenoj prirodi.
Prema tome nema - jaka, ne jaka - nego svako radi i izdrzava koliko moze, kad ne moze tu su drugi da pomognu, i meni je vrlo drago da je tako. ;)
 
Naravno da to sto ti je potreban neko ne znaci da si slaba...Pa svakome treba neko,samo to shvati pre ili kasnije,prizna to ili ne....Ti si se nasla sama,u gradu u kome si jako kratko,tebi najbitnijoj osobi je bilo lose,kada na sve to dodas strah sasvim je normalno osetiti nemoc...i pomoc... Dugo,predugo sam mislila da mogu sve sama...Spoznaj o tome da bas i ne mogu sve sama bila je jako bolna za mene,ali i korisna....
 
Ne, nisam jaka, ali u teskim situacijama sam morala da budem, bez obzira da li sam to psihicki ili fizicki mogla da uradim. Tesko mi je da pisem o takvim situacijama, bilo ih je puno...
Ali, uspevala sam. A cenu svega toga samo ja znam.
 
Užasno sam jaka...Fizički ne izgledam tako ali preživela sam neke stvari koje su teške i psihički i fizički, da mi je moj muž rekao da se pitao kako mi je u datim trenucima, jer je siguran da on to ne bi mogao da izdrži. U iznenadnim situacijama racionalno odreagujem i kad shvatim da sam ispravno postupila tek tad me uhvati strah. Imala sam npr.situaciju kada mi je sin bio kod doktorke i trebala je da mu da injekciju - pošto sam ga čvrsto stegla ( jer mu nikakva objašnjenja ne pomažu ) moj muž je polako padao u nesvest...E onda sam držala i njega pa kad su obojica došla sebi propisno sam ih izgrdila. Bila sam besna u tom trenutku na njih,a sada kad se setimo tog događaja slatko se ismejemo. Pitala sam ih - a šta da sam i ja pala u nesvest, doktorka ne bi znala kome prvom da ukaže pomoć - detetu sa temperaturom +40 koje beži po ordinaciji spuštenih pantalona i gaća ili roditeljima koji leže u nesvesti? ;)
 
Pfuf, kanda nisam ali se vrlo lako prilagodim :lol:
Bombardovanje, primer jedan... prvu noć sam tripovala od vetra da su avioni, al' nisam znala šta da očeqjem. Sutradan sam počela da se smaram.
Ustvari sam fizički jaka, definitivno ne izgledam tako ali jbi ga :) i trpim mnogo. Ondak sam takođe mislila da nisam paničar, ali kad mi se baba zadavila salatom... primer 2:
Yesam ja prva izvallila da se guši i jesam prva shvatila da je poplavela i onesvestila se :) i jesam jedina svojevremeno pročitala gomile priručnika za prvu pomoć... al' sam trčala unaokolo i vikala JAOOOOO ŠTA DA RAAADIMOOOOO :lol: :lol: :lol:
Dok je muški deo zab'o ruq u grkljan i izvukao impozantnu količinu hrane iz njega..... da, baba je još živa i povremeno se opet zadavi, al' sad više nije tako strašno :)
Mada, obzirom da sam emotivna nakaza, dobro se ja držim... divim se sebi ponekad..... koliko sam u stanju da podnesem.
 
E al' imam taj trip da uvek sve prvo dobro odmerim i brojim do deset... ne stvarno, naravno :?
Pa onda odlučim da li je situacija opasna ili ne, i ako jeste mnogo je racionalnije doživim. Ne paničim više za gluposti ali se nerviram za medalju.
 
Mislim da to zavisi od osobe do osobe."snaga" se stice godinama i iskustvom,niko se ne radja jak ili slab.naravno,neko manje,a neko vise sranja moze da podnese,neko je mnogo toga podneo pa mu je sada i svejedno da li ce da bude i smak sveta,neko nije preziveo nista pa mu i nestanak struje usled oluje moze predstavljati traumu.Licno mislim da to nema veze sa polom.Upoznala sam mnogo muskaraca koji mogu da se snadju u svim mogucim situacijama,isto toliko njih koji panice i zbog najmanjih sitnica,takodje i puno zena koje mogu sa svim i svacim da se nose.smatram sebe jakom osobom,na srecu ili nesrecu mnogo toga sam stigla da dozivim(i sto je najbitnije da prezivim)tako da sve ove svakodnevne stvari podnosim sa lakocom.
 

Back
Top