Do kraja zivota...

Sehnsucht

Domaćin
Poruka
3.663
Jel' verujete da cete naci osobu sa kojom cete provesti ostatak zivota i koju cete voleti ceo zivot? Ja, iskreno, ne mogu sebe da zamislim sa jednim muskarcem toliko dugo.
Mada, gledam danas moju baku i deku. Ljudi se neverovatno vole, ali nisu birali jedno drugo. Roditelji ih "spojili".
Baka prica price kako su se zavoleli odmah (a inace, bila je zaljubljena u nekog sirotana, pa su je njeni naterali da se uda za dedu, jer nisu mogli da dozvole da se uda za nekog manje imucnog), dok deda kaze da ga je veoma postovala i da ga se "plasila k'o Boga". Kaze da, da bi te zena volela, samo ti treba cvrsta ruka. Naravno, on to ne prica meni, vec daje savete mom bratu.
Pa?
 
naravno - no za tako nesto treba biti dovoljno uman i znati sta zelis u zivotu
ljubav = poshtovanje


deda je u pravu - samo sto vecina nakon izvesnog vremena izgubi u ocima zena poziciju za poshtovanje (svojim glupostima) i onda veza puca... borba je to velika ... ali ne zene i muskarca vec muskarca da ostane muskarac i time zasluzi dugorocno poshtovanje

i mali recimo recept:
treba biti musko u svakom pozitivnom smislu te reci a zene to znaju da cene -
 
ne znam da li verujem ali se nadam...i gledam moje roditelje,babe i dede itd...
i definitivno ne volim ceste promene na emotivnom planu...radije bih bila sama nego da svaki cas menjam tipove a posebno kada omatorim...ne treba mi to...ako bi volela da imam nesto stabilno to je emotivni zivot jer to utice i na sve ostalo...
 
Verujem. Samo što je teško naći.
Ja svoje kućne ljubimce volim bez rezerve i zauvek,
mada se te dve vrste ljubavi puno razlikuju pa nisu baš za
poređenje. Samo ne treba idealizovati osobe i treba što pre
pronaći njihove mane i stvari koje vams e ne sviđaju, i navići
se na njih tj. prihvatiti ih. Ljubav bez razumevanja ne znači ništa.
 
Banshee:
ne znam da li verujem ali se nadam...i gledam moje roditelje,babe i dede itd...
i definitivno ne volim ceste promene na emotivnom planu...radije bih bila sama nego da svaki cas menjam tipove a posebno kada omatorim...ne treba mi to...ako bi volela da imam nesto stabilno to je emotivni zivot jer to utice i na sve ostalo...
Slažem se...samo, nije mala stavka to što ti za stabilan emotivni život treba jednaka želja i onog s kim si u vezi...e, tu ne možeš uvek da utičeš...jednostavno, imaš sreće ili ne...
 
Last dance:
Slažem se...samo, nije mala stavka to što ti za stabilan emotivni život treba jednaka želja i onog s kim si u vezi...e, tu ne možeš uvek da utičeš...jednostavno, imaš sreće ili ne...
naravno.ali od 6 milijardi ljudi valjda ce se naci neko i za mene :)
ja sam takva osoba da kada volim ( prijatelje,porodicu,partnera sta god) da onda volim do kraja..samo takvih ljudi je malo jer naravno nije ni ljubav za svakoga :)
zato i kazem da ne volim to stalno menjanje partnera,setanje od jedne do druge osobe - jer mene ne ispunjava a oduzima mi previse energije.
i veruejm da ima jos ljudi koji ovako razmisljaju.i jednog takvog cu naci.i tacka :lol:
 
Banshee:
naravno.ali od 6 milijardi ljudi valjda ce se naci neko i za mene :)
ja sam takva osoba da kada volim ( prijatelje,porodicu,partnera sta god) da onda volim do kraja..samo takvih ljudi je malo jer naravno nije ni ljubav za svakoga :)
zato i kazem da ne volim to stalno menjanje partnera,setanje od jedne do druge osobe - jer mene ne ispunjava a oduzima mi previse energije.
i veruejm da ima jos ljudi koji ovako razmisljaju.i jednog takvog cu naci.i tacka :lol:
Hmmmm...vidi ovako...kad te život malo duže i češće iznenadi onda shvatiš da NIKAD ne možeš garantovati ni za svoje emocije, a kamoli za tuđe...da, ostaje da se nadaš da ćeš voleti i biti voljena od iste osobe ceo život, ali...ko zna, kroz nekoliko godina možda TVOJE emocije nestanu?
Mislim da je užasno ružno, detinjasto i neodgovorno nekom se zaklinjati na večnu ljubav....dug je život...a emocije podložne promenama.
U svakom slučaju, da, postoje sretnici koji vole i voljeni su od strane iste osobe ceo život...ali malo ih je...nadam se da ćeš ti biti član tog kluba! ;)
 
vd:
ne moraš naravno
samo od tebe zavisi
ali čemu život u kojem ne veruješ u ljubav?
a kakva je to tzv prava ljubav za koju ne veruješ da će trajati?
lepo nama lepo vama lepo svima
ko kaze da ne verujem u ljubav?verujem u ljubav,imas 1000 vrsta ljubavi,samo mi ta vecna ljubav zvuci malo neverovatno...ne kazem da je nema...da se ne desava...ali cenim da je vrrrrlo retka....
 
Pa ja zelim da verujem da cu naci takvu osobu i da ce biti forever :D Ali u u real world-u nije sve uvek kao na filmu i u bajkama. Lako je baki da najvise na svetu voli deku kad ne zna za boljeg. A da je bila s jos nekim frajerima pre deke... razmisljala bi - ma kom je deblji, kom je duzi, ko je bolji, ko je pametniji, ko me vise zasmeje, ko ce vise da me mazi i pazi... To mi je nekako logicno. Al baka ne zna i onda joj je deka, naravno, najbolji i najvoljeniji :) A ja verujem u pravu osobu. I mislim da je to jaaaako tesko naci, prepoznati, spojiti. I verujem da kad se te dve polovine spoje moze da postoji ljubav do kraja zivota. S tim sto je na pocetku prisutna zaljubljenost, strast, onda mirna luka, topli zagrljaj voljenog bica, a u starosti tolerancija, briga i razgovori.... Mislim da postoji to "do kraja zivota" ako se ljudi stvarno mnogo vole, postuju, razumeju i spremni su da zajedno grade ostatak zivota.
 
Liv Tyler:
Pa ja zelim da verujem da cu naci takvu osobu i da ce biti forever :D Ali u u real world-u nije sve uvek kao na filmu i u bajkama. Lako je baki da najvise na svetu voli deku kad ne zna za boljeg. A da je bila s jos nekim frajerima pre deke... razmisljala bi - ma kom je deblji, kom je duzi, ko je bolji, ko je pametniji, ko me vise zasmeje, ko ce vise da me mazi i pazi... To mi je nekako logicno. Al baka ne zna i onda joj je deka, naravno, najbolji i najvoljeniji :) A ja verujem u pravu osobu. I mislim da je to jaaaako tesko naci, prepoznati, spojiti. I verujem da kad se te dve polovine spoje moze da postoji ljubav do kraja zivota. S tim sto je na pocetku prisutna zaljubljenost, strast, onda mirna luka, topli zagrljaj voljenog bica, a u starosti tolerancija, briga i razgovori.... Mislim da postoji to "do kraja zivota" ako se ljudi stvarno mnogo vole, postuju, razumeju i spremni su da zajedno grade ostatak zivota.

nesto sumnjam da sa ovim stavom mislis da postoji za tebe JEDNA ali prava osoba jel dok ih ti sve isprobas debele,tanke,dugacke,kratke nezne, vickaste ..... pa tome nikad kraja - ne znas bre sta hoces ustvari koga hoces kraj sebe ( ne postoje idelni partneri vec samo manje ili vise prihvatljivi )
...i dok tim svojim probanjem dodjes do zakljucka prodje zivot i onda i cak i da nadjes odgovarajuceg suvise malo vremena ti ostaje da uzivas u tome
 
Sehnsucht:
Pa niko ne kaze da ne veruje u ljubav, vec samo da prava ljubav uopste ne mora da traje dugo.
gle mozes to tako da posmatras,a mozes da posmatras i na taj nacin da ljubav kroz godine jednostavno menja oblike- i da je najnormalnije da neces uvek osecati istu strast ili sta ti ja znam sta...da se to mozda podize na neki drugi nivo kada je jedino bitno da se ti o druga osoba razumete,da znate da gradite zivot,da znate da idete kroz njega,i da imate zajednicke planove i zelje...
mislim da ljudi nekako fatalisticki shvataju ljubav - samo kao onu pocetnu fazu kada cvetaju sve ruze...ali ljubav je po meni i zrtva,i znati prihvatiti drugu osobu kao takvu,praviti kompromise itd...jeste tesko,ali mislim da moze da bude vredno truda...ako se jednostavno shvati ljubav kao mnogo sira dimenzija koja ukljucuje i prijateljstvo,i partnerstvo itd...
 

Back
Top