Konvertovanje slike u reci

grki

Obećava
Poruka
81
Potreban mi je program koji skeniran dokument(sa tekstom), moze da konvertuje iz jpg u odredjeni font koji cu kasnije da uvezem u word. Cuo sam da tako nesto postoji kako bi se izgbeglo mukotrpno prepisivanje tekstova. Zna li neko nesto vise o ovome?
Hvala
 
Postoji, a najbolji OCR program je ABBYY FineReader http://www.abbyy.com/finereader_ocr/. Pošto pretpostavljam da ti treba i za naša slova (čćšđž), ako je latinica, ili za ćirilicu, onda je ABBYY FineReader najbolje rešenje. Ono što predstavlja problem je što program nije besplatan. Mada nekima to ništa ne znači. :-D
Za druge OCR programe čak i ne znam da li čitaju naša latinična slova ili ćirilicu.
 
snejks:
a i Nijedan OCR nije 100% -tan :(
I ovo je tacno, ali ako se uzme u obzir da recimo mnogo recenica koje se nalaze u odredjenom tekstu treba prekucati, zar nije lakse sve to provjeriti i popraviti koje nedostajuce ili lose prepoznato slovo nego sve prekucavati, pa ponovo isto to provjeravati..

U svakom slucaju gore navedeni program ce pristojno zavrsiti posao...
Kao sto je vec receno, steta sto je komercijalan..
 
grki:
Potreban mi je program koji skeniran dokument(sa tekstom), moze da konvertuje iz jpg u odredjeni font koji cu kasnije da uvezem u word. Cuo sam da tako nesto postoji kako bi se izgbeglo mukotrpno prepisivanje tekstova. Zna li neko nesto vise o ovome?
Hvala

Radila sam skoro 2 godine na AbbyyFineReader 7.0 Pro. i izucila sam ga i uzduz i popreko tako da mogu da pretpostavim sta hoces da uradis i teeesko da ces to moci (da sa slike dobijes "ziv" tekst koji ce ti vise koristiti od otkucanog teksta), posebno sto nemas iskustva u radu sa programom i svakako ce ti faliti cake i vestine da to izvedes.

Po uspesnosti prepoznavanja teksta (slova) FineReader je po mom misljenju daleko ispred ostalih OCR programa, ali....@$%^*(*)

Inace upravo tekst sa slika se i najteze prepoznaje. Procenat uspesnosti prepoznavanja teksta zavisi od kvaliteta skenera kojim raspolazes, kvaliteta slike koju skeniras i optimalnih podesavanja u samom OCR programu, a opet i da je sve najnaj uvek ces imati posla oko ispravki.
Ako posao nije isuvise obiman moj ti je savet da jednostavno u Word-u otkucas sta ti je od texta potrebno.
 
GZ:
I ovo je tacno, ali ako se uzme u obzir da recimo mnogo recenica koje se nalaze u odredjenom tekstu treba prekucati, zar nije lakse sve to provjeriti i popraviti koje nedostajuce ili lose prepoznato slovo nego sve prekucavati, pa ponovo isto to provjeravati..

U svakom slucaju gore navedeni program ce pristojno zavrsiti posao...
Kao sto je vec receno, steta sto je komercijalan..
GZ problem je ako je mnogo stranica , sa mnogo teksta , pa tri slova prepozna a od četvrtog napravi hijeroglifu , pa posle moraš ići reč po reč , tj. slovo po slovo i proveravati , to ti je nekada mnogo gore nego da si uzeo sam da ga prekucaš , inače ponekada potrošiš mnogo mnogo višee vremena od potrebnog za kucanje.
 
....a zamisli snejks da ti treba knjiga od 1000 ili par hiljada strana u elektronskom formatu :) ....uostalom kad duze radis sa nekim OCR-om vremenom naucis koje su njegove "logicne greske" u iscitavanju pa ih vecinu regulises u Word-u sa find-replace(rn-m, c-e itd), mada kako god da okrenes ubitacan je posao.
 
Nasla sam na netu nesto
Ali ja stvarno ne razumem.
A nemam komp..vec samo telefon.
Nasla sam konvert
Jar u jad.
Nigde nema jar u txt
Pa nisam ti odgovarao bas zato sto je to malo teze uraditi na telefonu,jer su sami programi za to veliki.Probaj kod nekoga da uradis na kompu,ili lapu.Pa omda konvertuj JAD u IAR,pa onda onaj postupak,koji sam ti napisao.Kad odradis to onda prebaci sa kompa na telefon kao Word txt. na telefon.
 

Back
Top