MOLIM VAS POMOZITE MI!

  • Začetnik teme Tuzna devojcica
  • Datum pokretanja
T

Tuzna devojcica

Gost
Ako vam nije problem volela bih da pokusate da mi pomognete...Sinoc sam se smuvala sa deckom,koji mi se vec duze vreme svidja,i jako sam bila srecna.Danas me je mama pitala da li sam nasla decka,i da je ne bih lagala i nervirala,sve sam joj priznala.Medjutim da ona normalno poprica samnom nije mogla,vec mi je sve zivo zabranila i nemogu ni da izlazim nigde,moram da sedim u kuci za kaznu.I to sve zato sto sam ja navodno mala za takve svtvari,a nisam jer sve koje su moje godiste imaju decka a njihovi roditelji im ne zameraju.Za dva meseca cu napuniti 15 godina.Molim vas pomozite mi!
 
Tuzna devojcica:
Ako vam nije problem volela bih da pokusate da mi pomognete...Sinoc sam se smuvala sa deckom,koji mi se vec duze vreme svidja,i jako sam bila srecna.Danas me je mama pitala da li sam nasla decka,i da je ne bih lagala i nervirala,sve sam joj priznala.Medjutim da ona normalno poprica samnom nije mogla,vec mi je sve zivo zabranila i nemogu ni da izlazim nigde,moram da sedim u kuci za kaznu.I to sve zato sto sam ja navodno mala za takve svtvari,a nisam jer sve koje su moje godiste imaju decka a njihovi roditelji im ne zameraju.Za dva meseca cu napuniti 15 godina.Molim vas pomozite mi!

Hej, pa ja sam ti odgovorila u Zenskom kutku!!!
 
draga "devojcice",
znam da tvoj problem u tvojim godinama deluje nepremostivo. sto kazu, bila sam tamo :) i zaista ne znam odakle i kako bih ti pomogla posto pomoci nema, jer roditelji iz najbolje namere ponekad ostvare suprotan efekat.
ako imas snage i mnogo volje i zivaca moj ti je savet da pokusas da popricas sa mamom i da joj objasnis da ovakva njena reakcija moze da dovede samo do vaseg udaljenja i do toga da ti izgubis prevashodno dobrog prijatelja i sagovornika a ona uvid u tvoj zivot. dovesces sebe u situaciju da moras da slazes, da kazes da si bila negde drugde, sa nekim drugim.... a veruj mi da majke (a pogotovo takve) uvek "nanjuse" gde si bila i sta si radila. naravno cela prica mora da pocne sa tim da si ti svesna da ona zeli da te zastiti i td. ali da ovo nije najbolji nacin. najbolja zastita je ako ste na istoj strani i ako uspete da izgradite prijateljski odnos a ne odnos gde ti ne mozes da se pozalis kad imas problem, ili da podelis sa njom neki srecni trenutak.
ja sam imala isti problem sa mojim roditeljima (sad imam 29 god) i moram ti reci da sam prosla kroz mnoge mukotrpne razgovore koji se ponekad i danas desavaju. mislim da nisam imala dovoljno snage t.j. mozda jacine da zastupam neki svoj stav ali kroz prizmu - pa mi bismo trebale da budemo na istoj strani, da ja u njoj vidim prijatelja a nen nekog ko mmi stalno nesto brani i kontrolise... sad ti je pravi trenutak da pokusas da izgradis sa svojom mamom jedan lep odnos i od toga ce ti zavisiti na neki nacin i tvoja buducnost.
nije ni malo lako, jer ti si ta koja pati (mada veruj mi da je i ona u slicnom problemu - kako da zastiti cerku? sve sto radi, radi samo za tebe....)
nisam ti bas pomogla... jer pravi recept ne postoji... zelela sam samo da ti kazem da ima mnogo devojaka koje su prosle, prolaze i prolazice kroz iste probleme.
a sto se decka tice... uzivaj a on ako je pravi i ako mu se stvarno dopadas, razumece, pa cete pokusati zajedno da resite problem vidjenja.
nimalo ti ne zavidim, a pogotovo u ovom "vremenu" kada su devojcice tvog godista malo "podivljale" i kada su se neke granice odnosa musko - zensko neprirodno pomerile.
zato cu i ja da ti dam jedan savet:
za sve ce doci svoje vreme i zato polako - vise ces uzivati u svakom periodu svog zivota a najbotnije ti je da imas dobar odnos sa svojom mamom jer ce ona uvek biti tu dok se prijateljstva i momci menjaju (mozda ti zvuci surovo ali i zivot je takav).
pozdrav
ivi
 
draga moja i ja imam isti taj roblem, 90 sam god i imam decka za kojeg mi roditelji neznaju. moras da se boris sa njima jer samo tako ces biti srecna. ako ti je stalo do njega, predji preko svega. ja se zabavljam sa NEBOJSOM vec 1,5 godinu. i uspelo nam je zato sto nemarimo sta drugi kazu, pa cak ni roditelji, vazno je da se ti osecas dobro, da si srecna. probaj da mu objasnis kako stvari stoje, jer najvaznije je biti iskren sa osobom do koje ti je stalo. znaci nema lazi, priznaj mu sve, i odmah ce on biti drugaciji prema tebi, kad vidi da si ti hrabra i odlucna. proces kroz razne muke, ali na kraju ce sve biti OK. puno te pozdravljam. P.S. uz puno srece, i malo pameti sve se postize. neobracaj paznju na druge, i prati svoje srce
 

Back
Top