Moj kompjuter je razvio svest 2
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Moj kompjuter je razvio svest 2

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Moj kompjuter je razvio svest,i trebam POMOĆ da mu stanem na put!!

Koristim xp pro sp2,nedavno sam bio primoran da formatiram disk, i tada je poceo sa nerazumnim ponasanjem.
    Naime, po podizanju sistema PF usage je na 200mb,medjutim sa svakim otvorenim programom ona se podize ,jasno.No kada program zatvorim RAM se nespusta,već kao da deo r.memorije koju je pomenuti program koristio ostaje NEGDE.
    Lepi se za nesto. Explorer mozda.Zapravo pojma nemam šta je po sredi, ali prisustvujem konstantnom „bezrezloznom“ podizanju memorije.Uz svaki podignuti program ili otvoreni prozor deo memorije ostaje.
    Kao primer navešću rad od 320mb RAM-a, sa samo podignutim Winamp-om!!!
    Ako mislite na programe koji se dizu pri start up-u, kao o potencijalnom problemu,nemojte-proverio sam.
    Nadam se da postoji neko kome je iskazan problem poznat, ili jos bolje nekom tec-entuzijasti, kome bi pronalazenje resenja predstavilo zabavan izazov.
    Dobar pozdrav

Aktivan član dr_Bora (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Moj kompjuter je razvio svest,i trebam POMOĆ da mu stanem na put!!

Jel' ti govoriš o Paging File-u ili o RAM-u?

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Moj kompjuter je razvio svest,i trebam POMOĆ da mu stanem na put!!

to vidim u pf usage (u task menager-u), mislio sam da je to pokazatelj radne memorijre,zar nije?

Primećen član
    Učlanjen
    01.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Vidi koji su procesi aktivni.

Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio demo
    to vidim u pf usage (u task menager-u), mislio sam da je to pokazatelj radne memorijre,zar nije?
    PF je paging file. RAM je Physical Memory.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

I meni se desava slicno sranje.Otvoren mi je samo IE a u task manageru /performance pise phisical memory 259 MB. U cemu je stvar?

Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Pa u čemu je problem?

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

problem je OČITO u page fale-u

Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Vas dvojica niste izneli nijedan konkretan problem. Videli ste nešto što ne znate šta je i sada mislite da nešto ne valja.

Prosto prestanite gledati u Task Manager... Sve radi onako kako i treba da radi.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio dr_Bora
    Vas dvojica niste izneli nijedan konkretan problem. Videli ste nešto što ne znate šta je i sada mislite da nešto ne valja.

Prosto prestanite gledati u Task Manager... Sve radi onako kako i treba da radi.
    Da neznamo to si sigurno u pravu.Ali stvarno mi guta RAM bez veze.Ionako je mali,ono 200 i nesto.Kako da ga proverim?

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dr_Bora

Dragi dr Boro,problem je svakako prisutan, ja sam gledao u task menager i pre formatiranja diska,tako se ponasao nije.Otud ne radi sve onako kako treba,ili kako bi trebalo,iznosim problem opet:sa otvaranjem pa zatvaranjem bilo kog programa pf usage raste,ne vraća se na prvobitni nivo(što ranije nije bio slučaj).
    I kako ja verujem da je pf usage pokazatelj stanja radne memorije, ako nije ,molim te da mi objasniš šta je.
    hvala

Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Za početak, nema potrebe za takvim komentarom.
    Postavio si pitanje i dobio odgovor.

PF Usage: trenutna iskorišćenost pagingfile-a.

Physical Memory ( K ):
    Total: ukupna količina RAM-a izražena u KB.
    Available: iznos slobodnog/neiskorišćenog RAM-a u KB.
    System Cache: iznos RAM-a iskorišćen za system cache ( deo memorije koji koristi I/O sistem za mapiranje nedavno korišćenih podataka sa hard disk-a - poenta ovoga je povećanje performansi kompjutera na taj način što se često korišćeni podaci čuvaju privremeno u memoriji umesto da se svaki put iznova čitaju sa diska ).

Commit Charge ( K ):
    Total: iznos virtuelne memorije trenutno u upotrebi ( isto što i PF samo izraženo u KB ).
    Limit: predstavlja maksimalnu vrednost koju ''Total'' može imati.
    ( Limit = veličina pagingfile-a + ukupan RAM - non-pageable RAM )
    Peak: vršna vrednost zauzetosti pagingfile-a tokom aktivne sesije.

Toliko o značenju stavki u Task Manager-u. Što se tiče načina na koji Windows upravlja memorijom, ta priča je i preduga i preozbiljna ( a meni nije baš toliko dosadno... ).
    Bitan detalj je da tu ništa ne može da se promeni - kako je zamišljeno, tako i radi.

Evo jedan primer: imaš pokrenute neke programe i oni zauzimaju određenu količinu RAM-a. I onda ti pokreneš još jedan program i primetiš da raste iskorišćenost pagingfile-a.
    Šta je bitno? Do toga nije došlo samo zbog pokretanja tog novog programa, već je Windows ''odlučio'' ( kako bi oslobodio nešto RAM-a za novi program ) da ''prebaci'' iz RAM-a u pagingfile neke već pokrenute programe. Kada ti zatvoriš taj ''novi'' program, oslobađaju se samo resursi koje je on zauzimao a oni ''stari'' programi su i dalje u pagingfile-u.

Da se razumemo: ovo je jedan vrlo prost i neprecizan/netačan primer, no mislim da donekle može da pojasni to što ti je čudno u celoj priči.

Početnik
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

FreeRAM XP Lite 1.03.

Cisti RAM memoriju. Besplatna je ovo verzija, ima i nekih 'naplatnih'.
    Program je 'laksi' od megabajta. Inace, izasla je i nova verzija
    FreeRAM XP Pro 1.52 naravno, program je takodje besplatan.

Link: http://www.yourwaresolutions.com/
    Poslednji put ažurirao/la Gale84 : 14.09.2007. u 20:54

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Pre svega hvala vam svima.Dr.Boro pojasnijo si mi neke stvari,po najvise oko stavki u task menageru.No nemogu se sloziti da je ovakvo ponasanje optimalno, ako nizbočega drugog onda zato što ranije to nije bio slučaj.Nešto je ovo prouzrokovalo,takodje nevidim takvo ponašanje na drugim kompjuterima,da li se tvoj komp ponaša tako?
    Svakako sam zahvalan na posvećenom vremenu
    Dobar pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Moj kompjuter je razvio svest 2

Ja i dalje imam isti problem o kome sam govorio,govorio sam da je takvo ponasanje usledilo nakon formatiranja diska.No pomenuo nisam virus koji je uleteo pri instalaciji "picasa"-e,jer nisam drzao za relevantno.Kontam doslo je sa zvanicnog site-a, pa nemoze biti zlo , verovatno Kaspersky pravi od musice Africhku pchelu.
    No sad vise nisam siguran u pitanju je :trojan.generic(za koji doticni A.V. tvrdi da je neutralizovan)
    Isti virus sam dobio i pri instalaciji "Free RAM xp pro", što je predlozio neko ovde da instaliram.
    Da li su ti virusi benigdni?
    Moguli oni biti razlog sto mi je PF-usage trenutno na 340?
    ZABOGA!!! (radi samo Winamp)
    Apelujem (ponovo), pomozi te mi
    Dobar pozdrav

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Re: Moj kompjuter je razvio svest 2

Reinstalacija na pomolu...