Историјски докази да Банаћани нису Срби, и да ја, Богарт, нисам Србин

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bogart

Poznat
Poruka
9.747
Понукан бриљантном научном методологијом коју су нам понудили мудри Јеврем
untitledea5.gif
и свети Мираш
mirassotonaoy8.gif
која преко свог званичног научно-образовног сајта montenegrina.com нуди најсвежије и најоригиналније погледе на историју, етнологију, етногенезу и лингвистику, схватио сам да сам погрешио када сам се томе подсмевао неразумевајући ниво са којег поменути научно-просветни радници говоре и делују, те овом приликом то званично и признајем, и молим за опроштај.

Такође молим и брата Руфима да опрости свом илирско-словенском брату Банаћанину, који се од овог момента више не сматра Србином, јер сви историјски подаци упућују на то да Срба (себара) у Банату никад није ни било! На моје запрепашћење, али тако је.

Славенски брате Руфиме (јер су и Банаћани говорили Славен, а не "Словен" што су од Срба покупили) молим те опрости, ако икако може! Ако не може, не љутим се, јер сам претерао, и више пута те увредио, али свеједно желим да целом форумском аудиторијуму објавим дубину своје заблуде и трагедију свог пада као Банаћанина, што сам се у иједном моменту сматрао за Србина, и још прихватао да себе, своје знање и своју личност ставим у службу великосрпства, бивајући издајником своје Банатске земље и свог банатског народа.

Оно што следи јесте научна поставка тезе о самобитности банатског словенског народа.
 
Научна поставка тезе да Банаћани нису Срби

1. Историјска подлога. Банаћани су православни Словени несрпског порекла

а) Словени у Банат долазе у 5. и 6. веку, и то: од Западних Словена балтичка племена Бодрића или Ободрита (који су различит народ од Срба из Лужица који су се населили на Балкан) и словенска племена из Украјине.

б) Заједно са Аварима, у Аварско-Словенском племенском савезу, формира се аварско-словенска етничка заједница стапањем Авара у Словене и прихватањем словенског идентитета.

в) Банатом затим завладају прото-Бугари, уносећи га у састав своје Словенско-Бугарске државе, и потомци тих пословењених Бугара се одржавају као господари чак дубоко кроз историју владавине Угара, све до 12. века

д) Угри нису етнички насељавали Банат, већ су само њиме владали. Православни Банаћани били су јужни браник Угарске од Немањићке Србије и Турака, активно учествујући како у угарским међудинастичким сукобима, тако и у угарским походима на Београд, Мачву и целу Србију. Да ли би Срби ратовали против Срба???

ђ) У Великој Сеоби Србаља Банат није био погођен, јер је био у саставу Турске. Чарнојевићеви Срби уопште нису насељавали Банат него друге крајеве Угарске!!!

е) Све до Револуције 1848. у Банату нема Срба, већ се словенско православно становништво назива Илирима и Рацима, а никад Србима. Чак се и "Војводина" називала "Војводство Србија и Тамишки Банат" - ЈАСНО СЕ КАЖЕ ДА БАНАТ НИЈЕ СРБИЈА, И ДА У ЊЕМУ НЕМА СРБА.

ж) Под великосрпским пројектом чији су творци Илија Гарашанин и Вук Стефановић Караџић, а који су све православне Словене прогласили за Србе, исто тако тек у 19. веку почиње пропаганда Српства у Банату. Доситеј Обрадовић никад себе није сматрао Србином, него Славјано-Сербом, што је термин верско-православног афинитета, а не националног. Срби у Банату су измишљени касније.

з) Банаћани увек себе зову Лалама. Да су Срби, звали би се Србима, а не Лалама. Ако је Банаћанин регионална одредница, а "Србин" националност, шта је "Лала"???




2. Лингвистичка подлога. Банаћани не говоре српски, него банатски

а) Банаћани су често предмет поруге и подсмеха због свог матерњег језика, који се проглашава "неправилним" и сељачким. У даљем тексту навешћу неколико примера особености банатског језика у односу на српски.

б) Предлог "СО" и "СУ" уместо српског "СА". Банаћани су увек говорили "со тим", "су чим", а не "са тим" и "са чим".

в) Банатски локатив. Попут Црногорског, Банаћани не кажу "у башти", "у кући", "на улици", већ "у башту", "кући", "на улицу". Пример: "Седим на улицу". "Копам у башту". "Налазим се кући".

г) Банатски вокабулар. Котарка, ринглов, шапурина, пинђур, џепница, пинчика, манути, шорати и многе друге речи које су због тога што не постоје међу Србима проглашене за "неправилне".

д) Бројни турцизми и германизми. Сви су замењени србизмима. Шраф (завртањ), шустер (обућар), шлосер (бравар), пенџер (прозор), авлија (двориште), грау (сиво), цурик (уназад), шрех (укосо), сокак (улица) итд.

ђ) Банатско Ш, Ч, Џ, Ж. У питању су специфични гласови који по изговору нису исти као и српско Ш, Ч, Џ, Ж, већ су мекши и изговарају се са потпуно другачијим покретима језика. Српски гласови Ш, Ч, Џ, Ж не постоје у Банату.

е) Попут Словена у Црној Гори, и у Банату се користи глас ДЗ, као у речима дзова, дзиндзов, дзврнов, дзврндати, дзикати се.

ж) Примери учених људи из Баната који током историје нису говорили српски, већ само матерњи банатски и тзв. "славјано-сербски" језик који се ослањао на словенски језик црквеног богослужења.

з) Банаћани говоре "ди", а не "где"; "дигод", а не "гдегод"; "сикира", а не "секира". Остаци икавизма који је унела украјинска словенска компонента.
 
3. Етнолошка подлога. Банаћани и Срби немају исти фолклор, ношњу и обичаје

а) Банатска ношња се разликује од српске, и ту постоје благи варијетети према Румунима (Власима) у прихватању елемената влашке ношње, попут крзених капа. Банатску народну ношњу чине беле хаљине од најфинијег материјала, црни прслук извезен златом и токама, које симболишу материјално стање оног ко га носи, и црни шешир.

б) Банатско коло се разликује од српског и по игрању, и по мелодији. Због тога се традиционално и зове "Банаћанско коло", како би се разликовало од мађарских и румунских игара, а не "српско".

в) Банатски национални инструменти су тамбура и гајде. Тамбура је древни индоевропски жичани инструмент, који се осим Индије, у Европи одржао једино у Панонској низији.

г) Банатски национални празници су црквени православни празници, од којих предњаче Божић, Ускрс, Духови и Богородичини празници. Никада се нису обележавали Савиндан и Видовдан.




4. Методологија наступа

а) Давање сензационалног и провокативног призвука тезама, уз наглашавање да Банаћани нису Срби. Примери: "Банаћани нису Срби - историјски докази"; "Србе у Банату измислио Стеван Шупљикац 1848."; "У Банату се 1.500 година није говорио српски језик"; "У Сеобама Словена Срби нису насељавали Банат"

б) Припрема збирки и текстова, и њихово постављање на један општи сајт о Банату, који ће постати зборник Банатске културе, књижевности и националне самобитности.

в) Ширење и упознавање ширег аудиторијума са најновијим научним сазнањима по што већем броју интернет-форума, уз минимум личног напора и губитка времена, са копирањем и преношењем већ састављених научних радова. Те теме обавезно често посећивати и избијати их на врх.

г) Коришћење цитата, скенираних страница из оригиналних издања књига, наглашавање спомињања банатског идентитета у свакој могућој прилици.

д) Коришћење сликовите методе, попут ове:




Да ли су ово припадници истог народа, исте културе?

lale.jpg


srbisz4.jpg




Да ли су ово припадници истог народа, исте културе?

lalabanatvd2.jpg
180px-Serbian_bagpiper.jpg
 
Pa ti i nisi Srbin iako živiš u Banatu.To ime Bogart,mi malo vuče na Kazakhstan.Ako si ti Kazakhstanac koji se doselio u Banat,ne možeš da generalizuješ da sad Banaćani nisu Srbi.Šta su onda,Kazakhstanci možda? Ne lupetaj molim te.Širiš ovde američku propagandu.Pa i Dalmatinci ne govore kao Hrvati i nemaju istu narodnu nošnju,a ipak su Hrvati,nisu Mongoli.A uostalom,da živiš toliko dugo udaljen od svoje matice,kao Vojvođani,vekovima u mešavini sa drugim narodima,sigurno ćeš poprimiti nešto i od nekog drugog.
 
Че Гевара:
Pa ti i nisi Srbin iako živiš u Banatu.To ime Bogart,mi malo vuče na Kazakhstan.Ako si ti Kazakhstanac koji se doselio u Banat,ne možeš da generalizuješ da sad Banaćani nisu Srbi.Šta su onda,Kazakhstanci možda? Ne lupetaj molim te.Širiš ovde američku propagandu.Pa i Dalmatinci ne govore kao Hrvati i nemaju istu narodnu nošnju,a ipak su Hrvati,nisu Mongoli.A uostalom,da živiš toliko dugo udaljen od svoje matice,kao Vojvođani,vekovima u mešavini sa drugim narodima,sigurno ćeš poprimiti nešto i od nekog drugog.

Ја сам православни Банаћанин као и сви православни Банаћани који живе овде, а Хемфри Богарт, глумац на мом аватару, је један од најбољих америчких глумаца свих времена, а не Казахтанац. У Банату нема Срба пре 1848. и великосрпског политичког пројекта.

Банаћани нису Војвођани. На чели Војводине је војвода, и по томе носи име, док је на челу Баната бан, и по тој банској титули је добио име. Банат значи исто што и Банија или бановина.

Питање је да ли су Далматинци Хрвати, пошто су и Хрвати, као и Срби, политичка нација груписана око вере, а не нација у објективном смислу.
 
Zaražen si američko-čankovsko-LDP-ovim sindromom,šta drugo da ti kažem.Uzmi kartu južne Ugrarske iz godina posle 1690.pa ćeš videti ko je na tom prostoru živeo.Ti si izgleda mi jedini Banaćanin u Banatu.Kad bude sledeći popis stanovništva i kad te čuju kako se nacionalno opredeljuješ,će se krste ljudi i levom i desnom.Moja ujna je iz Banata i odatle vuče duboke korene,pa se izjašnjava kao srpkinja iako se preziva Milanov (mislim devojačko prezime joj je tako glasilo).Izgleda da je Sloba kriv i za nepostojanje nezavisnog Banata.Do kraja će i selo Mrčajevci da traže da se odvoje jer i oni navodno nisu Srbi,nego su Sloveni koji su se doselili u centrali deo Srbije,a primili pravoslavlje.
 
Че Гевара:
Zaražen si američko-čankovsko-LDP-ovim sindromom,šta drugo da ti kažem.Uzmi kartu južne Ugrarske iz godina posle 1690.pa ćeš videti ko je na tom prostoru živeo.Ti si izgleda mi jedini Banaćanin u Banatu.Kad bude sledeći popis stanovništva i kad te čuju kako se nacionalno opredeljuješ,će se krste ljudi i levom i desnom.Moja ujna je iz Banata i odatle vuče duboke korene,pa se izjašnjava kao srpkinja iako se preziva Milanov (mislim devojačko prezime joj je tako glasilo).Izgleda da je Sloba kriv i za nepostojanje nezavisnog Banata.Do kraja će i selo Mrčajevci da traže da se odvoje jer i oni navodno nisu Srbi,nego su Sloveni koji su se doselili u centrali deo Srbije,a primili pravoslavlje.
Ma čovek se zaje8ava ... parodija na crnogorsku nauku. :wink:
 
Lacibg:
Kad brat Rufim dokaže - on je dokazao. :lol: Lele Crnogorci ... malo im partneri "Bošnjaci" nego sad i "Banaćani". Sve naučno ! :lol:

Срби нису народ, него политичка конструкција од 10 народа. Један од тих народа су Банаћани,
који немају нити везе са Порфирогенитовим сервима, ни Немањићким себрима. Банаћане
су увек звали "Илирима" и "Рацима", а никад Србима. Чак се у прошлости и звао "Рација" или
"Рацка", по Рацима, што се види по старим угарским мапама:

rasciabanat01ho3.jpg


Јасно се види да је уписано пет земаља: РАЦИЈА, СЕРВИЈА, БУЛГАРИЈА, ВАЛАХИЈА и РОМАНИЈА.
Ако су Раци Порфирогенитови Серви, зашто нису уписани заједно? Просто, јер у Банату нема Серва.
 
vala jest
bogi alal vera
**** vas misch...vi bre srbiniste bre ni narod..nemoz ni da se okupite oko jedne drzave...ustvari vi ste ko ona kompilacija raznih pesama od raznih izvodjaca na onim mp3ovima
c c c a cek tek dok sremci i bacvani dokazu ko su
pa ercovi moj bato
a u onoj pripovedci ero sa onog svijeta...pominju srbina koji je zajebo kadiju ili eru
eru...a zasto nekazu srbin...pa jer era nije srbin...eto zato:):)
znaci sve od ivanjice,arilja,pozege,uzica,cacka do lucana i milanovca nije srbija vec ercovija
sumadinci...ljudi iz sume...sumadinci...ne srbi...srbi su stocarski narod...sta ce u sumi...ko jos vodi krave u sumu na pasu??znaci sumadija,nije srbija
juznjaci....to su bugari....i avari i ostali tako ti divlji i pro tursko-bugarski narodi...a evo i zasto
razume li ko osim njih sta oni govore??
niko brate.......jel bi sapcanin razumeo nekog leskovcanina...pa nikad,kad je tolika razlika u jeziku i izgovoru...to je logicno neki drugi jezik....nije srpski...jer ih srbi ne razumeju
samim tim,ko u onom crtanom,kad petao sofronije treba da sekirom podeli crva na pola...zakljuci da crva nema...jer nema obe polovine...tako nema i srba
evo dajem,tj otvaram konkurs ko su srbi??/ i gde zive...u kom gradu i kako im izgleda jezik???
ja licno pricam beogradskim jezikom,sa novobeogradskim akcentom
mojne batice....cune tebra...aj se zakuni ****** da si divio...zipa onu chku kakve sesi ima....jel to srpski????
nije
tako da meni nje jasno gde su srbi...i molim da mi se pojasni...pokaze na karti gde oni zive
(ko kad su crnogorci objavili rat kini)

eto ja sam nemac naprimer...i znam gde je moj narod...otvorim atlas i pise nemacka...i znam gde oni zive........odem i predjem granicu u ono vreme dok je jos bilo.....i znam gde sam usao
ovde to nije slucaj....nema zemlje,nema ni naroda
 
...bravo bogarte majstore...i meni je slicna ideja pala na pamet...ali to nebih uradio bas tako studiozno...svaka cast...

...posto ocigledno ljudi ne kontaju da se zajebavas...reci cu samo ovo...
Vece dokaze je izneo Bogart o postojanju Banacana nego sto ce ikad izneti Rufim o postojanju Crnogoraca kao naroda
 
Bogart:
Понукан бриљантном научном методологијом коју су нам понудили мудри Јеврем
untitledea5.gif
и свети Мираш
mirassotonaoy8.gif
која преко свог званичног научно-образовног сајта montenegrina.com нуди најсвежије и најоригиналније погледе на историју, етнологију, етногенезу и лингвистику, схватио сам да сам погрешио када сам се томе подсмевао неразумевајући ниво са којег поменути научно-просветни радници говоре и делују, те овом приликом то званично и признајем, и молим за опроштај.

Такође молим и брата Руфима да опрости свом илирско-словенском брату Банаћанину, који се од овог момента више не сматра Србином, јер сви историјски подаци упућују на то да Срба (себара) у Банату никад није ни било! На моје запрепашћење, али тако је.

Славенски брате Руфиме (јер су и Банаћани говорили Славен, а не "Словен" што су од Срба покупили) молим те опрости, ако икако може! Ако не може, не љутим се, јер сам претерао, и више пута те увредио, али свеједно желим да целом форумском аудиторијуму објавим дубину своје заблуде и трагедију свог пада као Банаћанина, што сам се у иједном моменту сматрао за Србина, и још прихватао да себе, своје знање и своју личност ставим у службу великосрпства, бивајући издајником своје Банатске земље и свог банатског народа.

Оно што следи јесте научна поставка тезе о самобитности банатског словенског народа.

..u vojvodini svasta mozes da vidis....mesane brakove , slovakinja-madjar, madjarica-srbin, slovak-srpkinja, rumun-srpkinja...i mali milion raznih kombinacija ukljucujuci i nemce i austrougare.....dosta matorih fosila i dan danas zna dobro nemacki u vojvodini jer su im roditelji govorili nemacki kao maternji. najvise se mesalo u vojvodini......ima uslova da se odvoje jer im je sve manje zajednicko sa srbima osim naduvane omladine koja ustavljena od vutre spava na ulici i cita trac novine.........
 
ljuta_mamba:
vala jest
(ko kad su crnogorci objavili rat kini)

Crnogorci su valjda objavili 1905 rat Japanu, kao ruski saveznici.
Još uvek su u ratnom stanju sa Japanom, jer nikada nije došlo do primirija.
Probleme pravi Japanu, što ne može da ih nađe na mapi.

Mi politički Srbi imamo veoma srdačne veze sa Japanom (znaš oni žuti autobusi koji su uvek čisti)

Znači nemoguće je da su Srbi i Crnogorci isti narod, jer kako je moguće kad oni ratuju
sa Japanom, a mi smo najbolji prijatelji :idea:

Ja mislim da je to konačno rešenje. Rufim je u pravu.
Na ovoj dedukciji bi mi i sam Aristotel pozavideo.

Bogart, nek potraži u kakvim odnosima je Banat sa Japanom pa nek javi.
Mada sam čitao da su bili protiv nas političkih Srba za vreme WW1.kao deo Austro-Ugarske.
Mislim, ako su bili na suprotnoj strani u ratu od nas kako mogu biti isti narod sa nama. :idea:
Posle su nekim čudom u Versaju pripali Kraljevini Jugoslaviji.
Verovatno je tamo Mihajlo Pupin izmišljao Srbe, kao Njegoš pre njega u Crnoj Gori, po
programu Vuka Karadžića i Ilije Garašanina da se posrbi ceo svet
Dobro se zna da kod nas nema prezimena Pupin.
Imamo samo fabriku Ei Pupin.
Što je još jedan dokaz Bogartovih teza,
 
Банатска република је настала пре Краљевине СХС!!!

Старији је политички субјект од Републике Србије, јер је република Србија настала тек 1945, а 1918 је била краљевине. Слике саме све говоре:

Banat_republic.png


Банатска република
 
ma neee Dikane...ovo je vic...
objave crnogorci rat kini
i sad kinezi gledaju,traze...nemogu nikako da nadju crnu goru na karti...neznaju ni odakle da ocekuju napad ni od kolike sile
kad dolazi neki atase odnekud i saopstava...crna gora ima oko 500.000 stanovnika...to sam uspeo da saznam
aaaahaaa pa bre nadjite u kojoj to oni ulici zive

eto,znam za crnu goru i japan
a bre Dikane onaj pdf politika napravi od tebe preozbiljnog coveka:):):0
di je osecaj za humor

eeej,bogi,da te pitam,a jel mozemo mi vojvodjanske svabe,da se vratimo tu kod vas u banat?
jel nas primate....cisto da imate i neku "jacu" etnicku manjinu...valjacemo, da poguramo oko prijema nezavisne republike Banat u EU
 
Čuo sam za vic.
Ja sma mislio da pričaš o istorijskim faktima.
Ipak je Bogart potegao jednu ozbiljnu temu.
Zasad ima mnogo jače argumente od Rufima.

a oko Republike Banat, morate se dogovorite vi Banćani slovenskog i germanskog porekla.
Sad što vas dunavskih Švaba je malo, nisam ja kriv. To pitaj Tita.

Inače ne ljuti se za ovo Švabe.
Mi Šumadinci sve germanske narode tako zovemo.
Nemce, Holanđane, Flamance....
Norvežani, Danci, Šveđani su Švabe sa rogovima ili Vikinzi
a, Englezi iliti Anglosaksomci morske Švabe.
 
...ima neka emisija na tvns...."petkazanje"...i ladno je bila reportaza o nekom svabi sto se vratio u rodno selo posle 50god (u banatu)...i uziva...malo brka padeze i sl ali super prica srpski...kaze kao da je otisao sa 8-9god... i da je ceo zivot sanjao da se vrati...bla bla...i kupio valjda kucu u kojoj se rodio...
...super prica...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top