Najbolji pistolji na svetu?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470
Smucile su mi se vise teme o homicima..Hajde jednu musku temu...


Zanima me koji su najbolji pistolji na Planeti.
Magnum 45..luger..Glocki, CZ 999 itd..Znam da znate sve o pistoljima, revolverima,puskama. Koji su najbolji ..gledala sam razne.evo nekih koji mi se svidjaju na primer ali..sta ja znam kao zensko.Necemo o tome treba li imati oruzje ili ne..Nego koji je ili su najbolji od najboljih i sta je to sto ih cini takvim..

amtautomagii1ls6.jpg


glock17yp1.jpg

hkmk231nw7.jpg

abb21267ny5.jpg
 
enfpubl.jpg


I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk? (Dirty Harry)

629.jpg


Ovo je najmocniji pistolj na svetu, Smith & Wesson Model 29.
 
Ovako... najsazetije...
Kao prvo, svako oruzije je isto... ako ne isto, ima isti cilj...
Sto se tice pistolja, bitna je preciznost i snaga...
6 metaka je sasvim dovoljno, za onog ko zna sta radi...
Nekom ko ne zna, ne moze da pomogne ni 300.
I jos jedna stvar... bitna je i estetika... jbs najsnasniji pistolj na svetu ako je ruzan ko djavo...
 
DJM:
Ovako... najsazetije...
Kao prvo, svako oruzije je isto... ako ne isto, ima isti cilj...
Sto se tice pistolja, bitna je preciznost i snaga...
6 metaka je sasvim dovoljno, za onog ko zna sta radi...
Nekom ko ne zna, ne moze da pomogne ni 300.
I jos jedna stvar... bitna je i estetika... jbs najsnasniji pistolj na svetu ako je ruzan ko djavo...

Jooj..nemas pojma koliko si u pravu..ja to cisto sa moje tacke gledista ..kada bi birala pistolj gledala bi cisto zenski..koji je najlepsi..estetski..a znam da je to glupo..zato i pitam..Koji su najbolji..
 
Ne postoji dobro oružje, pa ni najbolji pištolj.

Kolt su nekada, u vremenima Divljeg Zapada, opisivali kao "pouzdano i efikasno oružje koje malima omogućava da se uspešno odbrane od velikih". A u stvarnosti je taj isti revolver mnogo češće pomagao velikima da se što brže rotosiljaju malih.
 
Jesi na ovo mislio Dis....glupača sam pa ne razumem..osim da ti zaista imas problem..negde..a gde je to.?koga zabole .najiskrenije..
Nikada mi nece biti jasna potreba pojedinih ljudi da vredjaju i karakterisu bilo koga..Imam svoj stav po pitanju oruzja..informisana sam ..mislila sam da je ovo zaista jedna muska tema na kojoj bi se moglo dosta kazati kao sto su neki vec i rekli..Oni sto nemaju sta da kazu ..rade to na ovakav nacin..Ne smeta mi DIS sto si me nazvao glupačom..to je odraz tvoga vaspitanja i inteligencije..
coltdetectivespl1ro0.jpg

revolveriq9.jpg
 
kučka:
Jesi na ovo mislio Dis....glupača sam pa ne razumem..osim da ti zaista imas problem..negde..a gde je to.?koga zabole .najiskrenije..
Nikada mi nece biti jasna potreba pojedinih ljudi da vredjaju i karakterisu bilo koga..Imam svoj stav po pitanju oruzja..informisana sam ..mislila sam da je ovo zaista jedna muska tema na kojoj bi se moglo dosta kazati kao sto su neki vec i rekli..Oni sto nemaju sta da kazu ..rade to na ovakav nacin..Ne smeta mi DIS sto si me nazvao glupačom..to je odraz tvoga vaspitanja i inteligencije..
Da, imam problem. Sa ljudima koji se lože na oružje, između ostalog. Jer čemu ono služi, osim za povređivanje drugih ljudi? I smatrati te ljude glupim jeste odraz mog vaspitanja i inteligencije (na stranu što su ti i ostali interesi koje postavljaš po ovom forumu jednako debilni). Ovo nije tema za muškarce. Ovo je tema za nezrelu decu i napaljene glupačice, koji nisu ni svesni o čemu govore. Znam da ovaj svet nije lepo mesto za život, i upoznat sam sa tim kako je kad neko mora da čini stvari u koje ne veruje, i da se protiv onog što smatra pogrešnim bori istim oružjem... I dalje prezirem one koji veličaju sve to što donosi patnju. A ovakve teme to čine. Sa svim tim metalom, fiktivnim replikama nastalim u glavama neiživljenih scenarista, ložačinama za malu decu... Sa pitanjem koji je brži, bolji, ima veću vatrenu moć - jer oružje služi za ubijanje. Makar ga dizajnirali D&G, i dalje ostaje bitno samo koliko uspešno ono doprinosi nanošenju bola drugom biću, protiv koga je usmereno.
 
Oruzje postoji odvajkada i sluzilo je oduvek za ubijanje.I onda kad ga je covek koristio za ubijanje zivotinje zarad svoga prezivljavanja..To je u konacnosti opet ubijanje. Zatim je sluzilo za odbranu sto je opet ubiti onog ko te napadne..Ili u osvajanjima.Znaci opet ubiti onog naspram tebe..hladnim ili vatrenim..svejedno.Oruzjem se ubija i to je onaj najcrnji i nastrasniji njegov deo...Vremenom je evoluiralo do najsavremenijih oruzja za pojedinacna i masovna unistenja. Koliko god pripadali onom delu covecanstva koje je pacifisticki opredeljeno kao sto sam Ja ..oruzje je realnost koja nas okruzuje i jedna od tema o kojoj je potrebno razgovarati. Namerno sam preskocila lajtmotiv .opravdanosti imati i koristiti oruzje..to je stvar licnog opredeljenja.Ja ga nemam i ne volim ga ali volim da sam informisana....Ovo je tema o tehnickim stranama i modelima pistolja i revolvera prvenstveno..
 
E, da..sada sam videla tvoj post..Ovo je delimicno i odgovor..cime zavrsavamo ti i ja..catovanje na temi..

"Makar ga dizajnirali D&G, i dalje ostaje bitno samo koliko uspešno ono doprinosi nanošenju bola drugom biću, protiv koga je usmereno."

Tako je Dis..vidis da ima i po nesto u cemu smo saglasni ..nas dvoje..bez obzira na inteligenciju ..moju kao glupace..naravno..i ne zaboravi..neodmerene RECI posebno usmerene prema nekome koga ne poznajes..znaju biti ubitacnije od bilo kog oruzja ...i da zabole..sto te moze svrstati u one koji su sklonu "ubijanju"..Pri tom ne vidim zasto je tema debilna..kao sto se ne mogu setiti da si za bilo koju temu koja je postavljena od bilo koga na Forumu rekao da je ok..i da te ne razocaram..postavicu jednu skaradnu temu na Zenskom kutku..svrati..mozda ti se i svidi..:wink:
 
Tako je Juliane..Hvala za lepsu stranu ove teme.. Imam svoje tumacenje ove slike: Volim te i zelim da te ovim ruzama "ubijem" za uvek.( ne mene , naravnoooo :-D ).: .to je romanticna strana.. pitanje je samo jedno..Zasto je vazna dizajnirana u obliku pistolja ili revolvera..? Sta je to u ljudskom mozgu kada je oruzje u pitanju..zar je covek toliko destruktivan i sklon ubijanju i nasilju..Zivotinje ubijaju samo kada se brane i kada su gladne..Covek to radi i kada je sit..zar ne?
 

Back
Top