Najbolji pistolji na svetu?

DisMisaL:
Da, imam problem. Sa ljudima koji se lože na oružje, između ostalog. Jer čemu ono služi, osim za povređivanje drugih ljudi? I smatrati te ljude glupim jeste odraz mog vaspitanja i inteligencije (na stranu što su ti i ostali interesi koje postavljaš po ovom forumu jednako debilni). Ovo nije tema za muškarce. Ovo je tema za nezrelu decu i napaljene glupačice, koji nisu ni svesni o čemu govore. Znam da ovaj svet nije lepo mesto za život, i upoznat sam sa tim kako je kad neko mora da čini stvari u koje ne veruje, i da se protiv onog što smatra pogrešnim bori istim oružjem... I dalje prezirem one koji veličaju sve to što donosi patnju. A ovakve teme to čine. Sa svim tim metalom, fiktivnim replikama nastalim u glavama neiživljenih scenarista, ložačinama za malu decu... Sa pitanjem koji je brži, bolji, ima veću vatrenu moć - jer oružje služi za ubijanje. Makar ga dizajnirali D&G, i dalje ostaje bitno samo koliko uspešno ono doprinosi nanošenju bola drugom biću, protiv koga je usmereno.

Nezrela deca, napaljene glupace... hahahaha...

Oruzije je neophodno, od nastanka ljudi do nihovog totalnog unistenja...

“I don't have to be careful, I've got a gun” - Matt Groening (Autor serije Simpsonovi)
 
dismisal, a sta ako me neko napadne? a jaci je od mene? kako da ga ubijem tita ti? ja i sestra smo dobili prvi pistolj sa 16 godina....prije toga, otac je cijelu porodicu vodio na poligon da vjezbamo gadjanje..nakon nekoliko termina dobio sam pistolj..i odobrenje od oca da prvo ranim a ako protivnik krene i dalje i da mu pucam u srce...kao pravi dzentlmen...joj jes gotiva bila.... :D :D :D
 
Cekaj DisMisaL prijatelju, ti ako mrzis oruzje onda idi na temu o lutkama i igrackicama. Al da se vratimo na temu. Danas najbolje pistolje po meni pravi SIG. Tu marku kopiraju mnoge fabrike sirom sveta. Cak i nas CZ99 je zasnovan na SIG-u P226. Prosle godine SIG Pro 2009 je bio najprodavaniji sluzbeni pistolj na svetu. Ja ne kazem da ostale marke ne valjaju al je to moj favorit. Nasa Zastava je ove godine izbacila na trziste novi pistolj CZ 05. Ima isti kalibar kao i CZ 99 i CZ 999. Plus ima i Pikatini sinu za prihvat laserskih obelezivaca cilja i taktickih svetala.
 
Oruzje kao oruzje napravljeno da se ubija i brani ... ali to nije tema nase teme.
Prvo sto trebamo razgraniciti jeste razlika izmedju revolvera i pistolja, neko pravilo kaze pistoljem napadaj a revolverom se brani :lol:

Ako cemo o revolverima svoj glas dajem neprevazidjenom modelu colt 38 special, a sto se tice pistolja mislim da je TT-33 originalni prvobitni ruski jedan pravi muski pistolj :D :twisted:
 
I ja sam video da ovde neki ne prave razliku izmedju pistolja i revolvera. To su dve potpuno razlicite stvari. Neki pistolji kao recimo nas CZ 999 imaju mogucnost odabira nacina paljbe SA/DA/ Revolver. Inace revolver je zbog svoje jednostavne konstrukcije veoma pouzdan ali mana mu je sto se na njega mnogo tesko montira kocnica. Na nekima je cak i nemoguce pa zbog toga mora s njim da se rukuje veoma pazljivo. Pistolj je sto se tice bezbednosti bolji ali je komplikovaniji i cesce dolazi do zastoja u radu.
 
O cemu vi?? :roll: ,,ja bih svima zabranila nosenje pistolja ( sem osobama koje su na duznosti - vojnici... )..u Srbiji ga nosi ko zeli..i jos se setaju u sred belog dana sa pistoljem....oooo zemljoooo.....
a116.gif


P.s. banshee....tvoj je najbolji... :D ;) :p
 
O svemu mozes da me ucis samo ne mozes o oruzju. Oni svi imaju dozvolu za posedovanje a ne za nosenje. I kad nose o oruzje sa dozvolom za posedovanje je kaznjivo. Nemoj da te lazu da imaju dozvolu za nosenje jer je nemoguce da se dobije.
 
Ma ne lazu oni mene nista...posto me uopste ne interesuje sta neko radi...pogotovo u Srbiji....al me malo strah kad dodjem u Srbiju pa vidim....ne osecam se bezbedno.... ;) ...

P.s. ne ucim ja tebe nista....nit se razumem u dozvole te vrste i sl. sranja...zalite se drzavi sto ne reaguje... ;) ...ja samo kazem sta sam videla..
 
Pa lepo si ti videla al kazem ti problem je sto nose bez dozvole. A i oni sto eventualno imaju dozvolu za nosenje ne bi smeli tako da pucaju nikako. Jer su oni dobili dozvolu za nosenje oruzja za licnu bezbednost a ne za senlucenje
 
Zanima me koji su najbolji pistolji na Planeti.
Magnum 45..luger..Glocki, CZ 999 itd..Znam da znate sve o pistoljima, revolverima,puskama. Koji su najbolji ..gledala sam razne.evo nekih koji mi se svidjaju na primer ali..sta ja znam kao zensko.Necemo o tome treba li imati oruzje ili ne..Nego koji je ili su najbolji od najboljih i sta je to sto ih cini takvim..
Добро је што ниси отворила тему на авијацији и војсци јер би се у року од 2 дана претворила у још један од топика за међусобно препуцавањ ... Есад одговор,
По мени Хеклер Мк.23 (трећи одозго од слика које си поставила) дефинитивно има све преспозиције да се назове најбољим пиштољем а у ранг му улази и домаћи ТОП 20 (баш се тако зова пиштољ). Што се тиче ЦЗ99 он је идентична копија сиг сауера док је ЦЗ 999 мало 'набуџен' па може да се користи и као револвер (да му не испада чаура после опаљеног метка)
Иначе за револвере ти треба посебна дозвола (значи прво извадиш за пиштољ па тек за револвер) зато што не испада чаура и колико сам чуо јако ју је тешко добити ... Е сад ови наведени с ти онако за разарање и малосу већи , ако хоћеш за скривено ношење онда валтер ал њим не мож' да убијеш ни какву кућну штеточину камо ли човека ...
 
ne znam da li je najbolji, ali svakako je jedan od naljepsih, a i prilicno je precizan glok. Obzirom na velicinu hekler skoro uopste nema trzaj, preciznost mu nije jaca strana, ali to je poluautomatsko oruzije, zato se cesto koristi u sacekusama tj, obracunima mafijasa, jbga paljbu heklera tesko da prezivis...
 
Глок јесте супер оружије а још има плус на то што није од метала. Генерално пиштољ је супер и има ту опцију да испали 3 метка одједном али верујем да је превише компликован са расклапање/склапање због чишћења ... с друге стране ако ће да ти стоји у витрини онда је најбоље глок из простог разлога што не може да зарђа ... ал је зато глок скуп у п.м. (о хеклеру да не причам)
 

Back
Top