muska solidarnost

Poruka
4.422
sta mislite o muskoj solidarnosti i koliko daleko ona ide...
gdje se ona gubi i nastaje konkurencija...

:Opšta muška podrška maskulinitetu

· Solidarnost kroz grupni i etnički identitet

· Solidarnost kroz bratimljenje i kumstvo

· Solidarnost kroz militarizam, militarizaciju i uniformnost

· Solidarnost kroz krvno srodstvo

· Solidarnost kroz nasilje

· Muška solidarnost ka spolja
 
otkacena slavonka:
sta mislite o muskoj solidarnosti i koliko daleko ona ide...
gdje se gubi i nastaje konkurencija...

p.s. i onako usput..zasto moraju uvijek u drustvu na WC.. :confused:

Samo zbog toga sto se vidjaju i pricaju onda se pojavi ta solidarnost a ide daleko do tog trenutka kad se pojavi neka devojka, pa se onda solidarisu uz nju jer devojke uvek imaju da im nekog ogovaraju, da im kazu, da ih prosvetle i oni su lak plen i onda vise nema muske solidarnosti.
 
idemo da stavimo tampon ob u uši. da ne sloošamo kako žene padaju sa wc šolje jer piške stojeći.......popnu se i uhvate za kazanče....pričala nama kafe koovarica....kao... otkood tragovi štilki na daskama u toaletu....i ne bude ona lenja...i ima šta da vidi...penjačice...... inače, mooški su samo kolegilani....pišaj i ne obaziri se na toođe pišalice...gledaj dole ..ili pravo....to je kolegilanost...a ne solidarnost...
 
moonja:
idemo da stavimo tampon ob u uši. da ne sloošamo kako žene padaju sa wc šolje jer piške stojeći.......popnu se i uhvate za kazanče....pričala nama kafe koovarica....kao... otkood tragovi štilki na daskama u toaletu....i ne bude ona lenja...i ima šta da vidi...penjačice...... inače, mooški su samo kolegilani....pišaj i ne obaziri se na toođe pišalice...gledaj dole ..ili pravo....to je kolegilanost...a ne solidarnost...


daj covjece..jos jednom nije tema o piiiisanju ..manite se wc-a---evo sada cu to da izbrisem..pa idemo od pocetka.. :?
 
moonja:
pa prvo ti objasni sebi šta je solidarnost...da bi izašla iz wc-a.....pa nanovo sve... ( :


Pokušaću da otvorim nekoliko mogućih tačaka o kojima se svakako može diskutovati dublje,
· Opšta muška podrška maskulinitetu

· Solidarnost kroz grupni i etnički identitet

· Solidarnost kroz bratimljenje i kumstvo

· Solidarnost kroz militarizam, militarizaciju i uniformnost

· Solidarnost kroz krvno srodstvo

· Solidarnost kroz nasilje

· Muška solidarnost ka spolja


je li sada jasnije..?
 
shpric mi hans...

Zaboravila si da na Balkanu muzhjaci ne samo shto ne idu zajedno na shanjepi, nego nerado uopshte idu u wc kad su u izlasku. Mnogo je sladje zapishati nechiji prozor u suterenu ili deo urbanog mobilijara.
 
· Opšta muška podrška maskulinitetu
Kod mene je to više kroz neko sprdanje sa femizmom, sa svim tim stavom mi žene: majke, sestre, ljubavnice, džak za udaranje, a oni muškarci: lažnjivi, prljavi, nezreli, bljak.

· Solidarnost kroz grupni i etnički identitet
Od kada sportski komentatori češće spominju šta je kupila supruga nekog fudbalera i poslednji grupni identitet je izgubio svaki smisao. A etnička solidarnost muškaraca?Da li je to kada se ispred dragstora skupe par njih nad krmačom i psuje strance što dolaze da ebu "naše" žene?

· Solidarnost kroz bratimljenje i kumstvo
Ovo prvo, previše odgledanih filmova. Ono drugo kako kome, meni je svetinja i nije isključivo muško (naprotiv).

· Solidarnost kroz militarizam, militarizaciju i uniformnost
Tri "pojma" iz besvesti. Militarizam samo dovodi do toga da se gomila mužjaka nađu zajedno na jednom mestu gde mogu, a ne moraju, da razglabaju o čem bilo i prepričavaju kako je svak preturio pola svog sela. Takođe i da rade sve one zanimljive stvari koje nisu naučili kod kuće: spremaju hranu, čiste za sobom, ribaju WC... Rat je već neka druga fora, i ne bih o njoj. A uniformnost je više ženska, ne "žene vole oficire", već tolika sličnost u stilu oblačenja, doterivanju, stavovima, kao što neko reče, da pomisliš kako negde postoji fabrika u kojoj ih štancuju i šalju na ulice.

· Solidarnost kroz krvno srodstvo
Jako smo solidarni prema krvnim srodnicima, oba pola i svih uverenja. To nekome smeta?

· Solidarnost kroz nasilje
Žene se lože na nasilje, ne muškarci. Barem ne odrasli.

· Muška solidarnost ka spolja
Trudim se da oni koje imam nameru da podržim znaju da ću biti tu za njih, kao i da ne treba da se na mene oslanjaju.

otkacena slavonka:
je li sada jasnije..?
Nije. Ali ni teme koje drugi postavljaju nisu smislenije, tako da nemaš za čim da žališ.
 

Back
Top