Mojih top 10 omiljenih muzickih grupa...

Mintaka

Zainteresovan član
Poruka
111
Volela bih da saznam koja ce se grupa najvise kotirati na no.1 mestu... A uz vasu listu dopisite i zasto je "prva bas prva". Evo mog izbora:

1. Sex Pistols
2. The Clash
3. Alice Cooper
4. The Ramones
5. Nightwish
6. Doors
7. Depeche Mode
8. Red Hot Chili Peppers
9. Green Day
10. 30 seconds to Mars

Mislim da su reci suvisne.. Najveci buntovnici, sokantni, destruktivni, borbeni, jedinsveni, energicni, otrovno- intelegentni, beskompromisni, jaki, originalni, inventivni, nikad dosadni, neustrasljivi, sexy... Sve u svemu, pravi prikaz da muzika pored uzivanja uvek moze da pruzi i savrsenu poruku koja se lako transformise u jedan od osnovnih principa zivota. Mene su Pistolsi naucili da se borim za svoja prava, verujem u sebe, nikada ne zanemarujem svoje zelje i pruzim otpor kad god je potreban bez imalo straha i ustezanja. A, sta je vasa no.1 grupa promenila u vasem zivotu???
 
1.QUEEN
2. Led Zeppelin
3. Prljavo kazalište
4. Jethro Tull
5. Zabranjeno pušenje
6. Azra
7. Nightwish
8. Deep Purple
9. Nirvana
10. Ortodox Celts
______________________________________________________________________________________________

Sta da kazem za Queen...? Jednostavno-NEPONOVLJIVI! 8-)
 
1.Def Leppard
2.Jackson 5 (the jacksons)
3.Aerosmith
4.Metallica
5.Bon Jovi
6.Whitesnake
7.Iron Maiden
8.DuranDuran
9.ZZ top
10.gunsi


Def Leppard zato sto sam se pronasla u nihovoj muzici, najjednostavnije receno!!!Cist rok, fenomenalan glas, super pesme, odlicni koncerti...Jedna od boljih grupa 80' , jednostavno moj ukus...najvise mi prijaju da ih slusam
 
1) The Beatles
2) Led Zeppelin
3) Rolling Stones
4) ACDC
Ja vise preferiram solo pevace, tako da ovo sledece i nije po redu:
5) Guns 'n' Roses
6) U2
7) Pink Floyd
8 ) Deep Purple
9) Queen
10) Talking Heads

Beatlesi- jednostavno neponovljivi. Sa Talking Headsima sam poceo, ali sam ih prevazisao, te zauzimaju 10. mesto.

I jos nesto:
11) R.E.M
 
Nightwish
Lacuna Coil
Darkshines
Within Temptation
Kosheen
Cranberries
Tatu
Aeternia
Colonia
Boneyard

Prvo mesto Nightwish, naravno dok je u sastavu bila Tarja, jer ima nevidjen glas uklopljen sa fenomenalnom muzikom koja je kao stvorena za nju, a za izgled da ne pricamo
A zahvaljujuci njima sam pocela da slusam metal 8)
 
1.guns n' roses
2.metallica
3.prodigy
4.marilyn manson
5.nirvana
6.pantera
7.skid row
8.led zeppelin
9.rage against the machine
10.scorpions

gunsi su mi promenili zivot i upravo su me oni povezali sa par osoba koje mi sada puno znace.narednih pet bendova volim kao i njih,ali ako se vec pravi lista...
 
A jer u obzir dolaze samo strane grupe ili mogu i domaće? Da li mora grupa ili može i solo pevač? 'Ajde, staviću i strane i domaće, a samo grupe...

Neke će možda da začudi grupa koju sam stavio na prvo mesto ali objasniću...

1. Queers
2. Screeching Weasel
3. Riblja čorba
4. Groovie Ghoulies
5. Bajaga & Instruktori
6. Tegan and Sara
7. Young Dubliners
8. Alisa
9. Ramones
10. Smugglers

"Kvirsi" (nisu stvarno pešovani, tako su se nazvali iz fazona) su grupa čiji stil muzike je dosta sličan Ramones-ima, ali se meni sto puta više sviđaju jer su im pesme bolje, žešće, a tekstovi mnogo provokativniji. Imaju i neke pesme s lepim romantičnim tekstovima kao i neke druge prepune psovanja, ali velika većina njih mi je ušla u uši gotovo prvi put nakon što sam slušao. Jednostavno, kao što vi kažete, pronašao sam se u njihovoj muzici... ekstra su mi! Ako neko voli muziku Ramonsa savetujem mu da posluša Queers-e.
 
STRANA

1. Queen / The Beatles
------------------------------
2. Alice Cooper
3. The Doors
4 Bob Marley and The Wailers
4. Europe
5. Whitesnake/Rainbow
6. UB40
7. Deep Purple/Pink Floyd
8. Kiss
9. Eagles
10. Led Zeppelin

DOMACJA:

1. Kerber
2. Film
3. Psihomodo Pop
4. Idoli
5. EKV
6. Chorba
7. Bajaga
8. Idoli
9. Galija
10. Cutura/Babe

Ovo sam na brzinu pisala..ali to je to,u sushtini ;)
 
Dakyorlando:
A jer u obzir dolaze samo strane grupe ili mogu i domaće? Da li mora grupa ili može i solo pevač? 'Ajde, staviću i strane i domaće, a samo grupe...

Neke će možda da začudi grupa koju sam stavio na prvo mesto ali objasniću...

1. Queers
2. Screeching Weasel
3. Riblja čorba
4. Groovie Ghoulies
5. Bajaga & Instruktori
6. Tegan and Sara
7. Young Dubliners
8. Alisa
9. Ramones
10. Smugglers

"Kvirsi" (nisu stvarno pešovani, tako su se nazvali iz fazona) su grupa čiji stil muzike je dosta sličan Ramones-ima, ali se meni sto puta više sviđaju jer su im pesme bolje, žešće, a tekstovi mnogo provokativniji. Imaju i neke pesme s lepim romantičnim tekstovima kao i neke druge prepune psovanja, ali velika većina njih mi je ušla u uši gotovo prvi put nakon što sam slušao. Jednostavno, kao što vi kažete, pronašao sam se u njihovoj muzici... ekstra su mi! Ako neko voli muziku Ramonsa savetujem mu da posluša Queers-e.
znas kako nas zabole da nam objasnjavas
klosaru pankerski
 
Strani:

1.System Of A Down
2.Hatebreed
3.R.A.T.M.
4.Korn
5.Marilyn Manson
6.Exploited
7.G 'n' R
8.Pantera
9.Deftones
10.Tool
11.Sepultura

Domaci:
1.Ritam Nereda
2.Eyesburn
3.Agresija
4.Goblini
5.K.B.O.
6.EKV
7.Trula Koalicija
8.Kraljevski Apartman
9.Ortodox Celts
10.Cokule
11.Block Out

Mada ove liste variraju iz dana u dan...a i bendovi nisu poredjani od naj. do najgoreg, nego random...
Recimo da ove bendove slusam najvise zadnjih 2 meseca (manje vise)...
 
Dakyorlando:
A jer u obzir dolaze samo strane grupe ili mogu i domaće? Da li mora grupa ili može i solo pevač? 'Ajde, staviću i strane i domaće, a samo grupe...

Neke će možda da začudi grupa koju sam stavio na prvo mesto ali objasniću...

1. Queers
2. Screeching Weasel
3. Riblja čorba
4. Groovie Ghoulies
5. Bajaga & Instruktori
6. Tegan and Sara
7. Young Dubliners
8. Alisa
9. Ramones
10. Smugglers



"Kvirsi" (nisu stvarno pešovani, tako su se nazvali iz fazona) su grupa čiji stil muzike je dosta sličan Ramones-ima, ali se meni sto puta više sviđaju jer su im pesme bolje, žešće, a tekstovi mnogo provokativniji. Imaju i neke pesme s lepim romantičnim tekstovima kao i neke druge prepune psovanja, ali velika većina njih mi je ušla u uši gotovo prvi put nakon što sam slušao. Jednostavno, kao što vi kažete, pronašao sam se u njihovoj muzici... ekstra su mi! Ako neko voli muziku Ramonsa savetujem mu da posluša Queers-e.

Naravno da mogu i domace grupe, zasto ne bi mogle?! A mozete i da napisete i solo izvodjace, ako preferirate taj tip izvodjenja muzike.. Bitno je samo da se slusa dobra muzika :) . Prihvaticu tvoj savet za Queers!
 
Sad ću ja ono,dus dibidus različito da kažem,ali lepo je to kad ima i razlike među muzičkim ukusima.Daklem moj redosled je sledeći:
1.Buena Vista Social Club
2.Bajaga i instruktori
3.Galija
4.Cubanismo
5.Gypsie kings
6.Apsolutno romantično
7.Love Hunters
8.Orthodox Celts
9.Prljavi inspektor Blaža i kljunovi
10.Garavi sokak
 

Back
Top