Srbi & Crnogorci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Altar

Obećava
Poruka
86
Crnogorci su narod koji se eto na svojoj teritoriji ponosi poreklom, tradicijom, nekakvim vojnim pobedama i sl. Medjutim, za razliku od nas jako su skloni asimilaciji bilo gde da se rasele po svetu. Cesto se barata brojkama oko 10, 12, pa cak 15 miliona Srba koliko nas navodno zivi na zemaljskoj kugli. Mislim da se bez preke potrebe gubimo u tom napumpavanju i primanju svega i svakog u nas narod (Crnogorci, Cincari, Vlasi, Rusini, Romi....) i neke zaostale nacionalromanticarske iluzije gajimo. Bolje je da nas je 4 ili 5 miliona pa da znamo ko smo i sta smo i da se okrenemo ekonomskom, kulturnom i svakom drugom razvoju i po tom uspehu merimo svoju velicinu a ne da "pumpamo" nasu brojnost. Pogotovo sad nakon najavljenih 250 000 gostiju iz Crne Gore.(Koliko je samo tu novih direktora, upravnika, ambasadora, sportskih radnika, bankara....) Da u Crnoj Gori zivi toliko Srba nebi se Milo koprcao 24 sata a kamoli raspisivao referendum. Ruku na srce Crnogorci kroz istoriju imaju taj epitet ratnickog naroda. Al pitam se ko nama tu osobinu zalepi? Mi nismo ni ratnicki ni ratoboran narod. Nasa nesreca je ta sto smo se naselili tu gde jesmo pa smo radi opstanka uzimali oruzje i to u krajnjoj nuzdi. Mi smo vredan, domacinski, miroljubiv narod. Problem je u tome sto nas zadnjih 100 ili cak 200 godina jasu uljezi i tudjinci koji se nelegalno sluze nasim srpskim imenom. Izgleda da smo prokleti pa nam je drazi Seselj, Draskovic, Milosevic, Bozovic.... od nasih ljudi. To u CG ne prolazi. Iako su sa nepunih 40% Crnogorci manjina u svojoj zemlji sva rukovodeca mesta su u njihovim rukama. I Navodna kupovina nekretnina i zemlje od Rusa je laz. To su "domaci Rusi". Samo mi je zao sto partije na nasoj sceni koje iole dele ove stavove nemaju mnogo izgleda u borbi sa "patriotskim" strankama koje odreda predvode Crnogorci. Uostalom, ova ujdurma i trka oko dvojnog drzavljanstva je najvise radi njih samih a ne radi borbe za ugrozene Srbe. Valjda cemo se osvestiti kad nam Amfilohije Radovic preuzme kormilo SPC. Nasukivanje je neizbezno
 
Ма ово је неко ко глуми улогу Србина, и гура причу дебилних састављача montenegrine.com.

Овако нико не говори, представља се за неког "староседеоца" (чега ли је он староседелац?) и прозива све Србе "западно од Дрине" (гле чуда!) да нису прави Срби. Исто ради и Руфим, и то је тактика ђукљанске мафије интернет аматера.

Говори о томе како у Црној Гори нема Срба, већ су Срби неправедно окупирали и војно освојили Црну Гору, где су Црногорци тобоже ратовали против Срба. Исто прича и Руфим.

Говори како језик у Црној Гори није исти као и језик у Србији, и користи дебилне аргументе о тумачењима која се штампају уз Горски Вијенац. Исто говори и Руфим и тај аргумент је (C) ђукљанске школе.

Чућемо га шта још има да каже, али убеђен сам да то ако није Руфим лично, онда је у питању неки његов колега који се представља као Србин. Није у питању ЛДП и Чанкова реторика, јер они користе другачију аргументацију. Ову аргументацију су смислили и једино је користе
untitledea5.gif
,
mirassotonaoy8.gif
и њихова духовна деца.
 
Иритира ме наслов твоје теме. Не можеш стављати у исту раван Срби и Црногорци. Срби јесу народ, црногорци нису. То ти је исто канда си ставио Срби & Сремци.
Не постоји црногорска нација, црква, језик... а кад те црногорце узимаш негативно у своја уста, знај да су то (наша) браћа Срби. И мани се те поделе на Србе дођоше, староседеоце, избеглице, партизане, четнике... Данас се одричеш Црне Горе, а сутра ћеш Косова и Метохије. Као што су измислили бошњачку, црногорску нацију, сутра ће и измислити косоварску. Сачувајмо свој идентитет, ето теби прилике да почнеш да пишеш својим писмом- ћирилицом. Поздрав.
 
У памћењу ловћенског донебесја и камења, докле је одјекивало звоно Иваново са звоника Цетињског манастира нема знаменитог Црногорца за ког има доказа да није био Србин. Сви владари српске државе Зете, свети краљ Владимир, Војислављевићи и Балшићи, и сви владари Црне Горе, Црнојевићи, кнез Иван и Ђурђе, и Петровићи, владике и митрополити Данило Шћепчев, стратег истраге потурица почетком осамнаестог вијека и родоначелника династије Петровића, Василије, Сава, Свети Петар Цетињски, Владика Раде-Његош, књаз Данило и књаз-краљ Никола, били су Срби и обновитељи српске државности, владаоци с канђелима Светога Саве, мудраци, свеци и пјесници. Српски псалмопојац Владика Раде, наличан псалмопојцу старозавјетном цару Давиду, у својим несмртним пјесмотворима је теолошки, пјеснички, философски и политички дефинисао српску нацију, опјевао славу српске народности. У црногорској библији “Горском вијенцу” је сажето витешко искуство људства Ловћенског донебесја и оглашен Косовски завјет, чиме су се гријала срца низа нараштаја Његошевог рода, у коме нико није слутио злу клицу данашњих злих јеретика и крстоломаца, који хуле на све свето и велико из Његошевог завјета, ругају се Његошу, пошто су му посјекли Ловћену главу и његову камилавку плаву, који данас, на почетку трећег хришћанског миленијума, кликују по Цетињу: “Ми нијесмо Срби!” и урлају: “Од Цетиња па до Трста, крстиће се са два прста!” Нико није могао да слути да ће икада на Цетињу, “српском почивалу”, ико икада урликати бијесно противу Српства и гађати камењем Кивот Светога Петра Цетињскога, псујући митроплита и јереје његове. У безбожном лудилу већ више од деценије, крајем двадесетог вијека и почетком трећег хришћанског миленијума Цетиње је постало ритачница и букачница слуђеника и безбожника које слуђује и помамљује мирис тамјана, а кад виде митру владичанску заурличу као да их набијају на турско коље, и псују као Влах с коца светиње која вјековима чува Цетиње. Како је за пола вијека некадашње побожно Цетиње владика и господара Петровића претворено у ђаволово гумно на ком ђавоље копите вршу црно жито за паклене колаче, то се може објаснити само жестином атеизма и његовог терора под којим је тадашње Цетиње исцурило и претворило се у садашње станиште аветиње која не разликује иконописе и демонографите. Ако је антихрист игдје коначио у Црној Гори онда је конаковао баш на Цетињу. Недалеко од Цетиња је насеље Сотонићи, из кога је и Титов Темпо, који је поздравио у побједничком јару испод крвавуше петокраке стрељачки строј који је стријељао његовог брата свештеника Луку, само да покаже свом Маршалу како црногорски револуционари олако убијају своју браћу за славу и сатанско име Лењина.
 
наставак....

Да “цар јунака” књаз-краљ Никола и његови народни главари, потомци јунака из “Горског вијенца”, прваци народни из Катунске, Љешанске, Црмничке и Ријечке нахије, баш онда кад данашњи врући Црногорци урличу испред Дворца и испред Биљарде, сатанохорски: “Ми нијесмо Срби!” и “Ми нећемо пушке!”, како хуле на јунаштво и гусле. И бурличу неумивени и пијани: “Ми хоћемо у Европу!”, помислили бише да су се нашли у ћафирстану (ђавољостану) и да је Цетиње спопала напад пошљедњег времена. Прорицали су народни гатари и пророци и “Цару јунака” да ће му по Цетињу скакати канџилузи с рошчићима и папцима, руњогузи репати и кезила на све светиње, али није Господар слутио да је то вријеме било близу и да је брзо дошло на Цетиње. Зар је могао слутити Господар Петровић да ће се родити Петровићи који ће се изјашњавати да нијесу Срби и да су “католичко-ортодоксне” вјероисповјести, и да ће његов потомак долазити из Европе у циркуским бермудама на његову пресахрану на Цетињу, те да ће са шишкама циркусантским бијеналисати по Цетињу и постављати унакажене иконе људским изметом, подржавајући антисрпски бијес по Цетињу и јеретике у анатемисаној од четири православна патријарха: васељенског, сверуског, српског, и антиохијског такозване “Црногорске православне цркве” и њеног распопа Мираша Дедеића. Шта би казао војвода и пресдједник Сената Његошевог мудри Стеван Перков Вукотић и његов син велики војвода Петар Стеванов, “с Кчева славна српски војвода”, да чују данашње Вукотиће, лише Тупе, како се бију у прси и бусајући вичу да нијесу Срби? Би ли војвода Петар пресијецао сабљом по тројицу, ужаснут пакленим поклицима? Знано је да би сасјекао злопутце и губу истрјебио из торине. А шта бише рекли Мрваљевићи Драшко и Вукота да чују своје потомке како ричу до небеса да нијесу Срби ? Како би само Кођошија Вујовић или кнез Јанко из “Горског вијенца” поступио са потомцима који хуле на све српско по Цетињу и по Кчеву, скоро испражњеном? Како се древни Озро намрштио да чује Озринића како се одричу Српства? О Никцу Томановићу и Вуку и да не говоримо како бише надгледнули своје потомке гледајући их како газе њине јуначке завјете? Потомци Мићуновића Вука, за кога Његош каже “Српкиња га још рађала није” данас се у јарости црњој од турске заклињу пред европском погузијом како се стиде од Вуковог јунаштва и да Вуку сличне данас треба предати тужитељки Хашког трибунала успаљеној србомрзанки Карли кур Понте. Они се тако препоручују европским лихварима! а гуслар на Цетињу пјеваше прије неколико дана: “ Из лобање Мићуновић Вука/ расрбљена црноперка (кукавица) кука!” Неће данашње гусле испсоване заборавити данашњу црногорску пуцибруку. Како бише сердари Ђурашковићи отрпјели своје потомке обезбожене који хуле на њине завјете, вјерни Бушу и давца за доларе душу? Шта бише предузели данас јунаци Црмнице “турачке гробнице”, или што су гонили Турке од куле Ђуришића, а шта освајач Жабљака Кењо Јанковић и његови саборци, када бише видјели данас потомке своје како шене пред туђином? Са Његуша Иван Поповић и Његошев ујак Пророковић Лазо како бише отрпјели потомке који се веселе што је Ловћену посјечена глава и његова камилавка плава, Олтар Његошев, гурнута низ амбисе? Бише ли се отвориле витешке гробнице и заплакали преци и свеци над садашњим духовним сломом и поломом Црне Горе, чији властодршци газе светиње и пазе аветиње у италијанским најскупљим одијелима, подвезаних дробова свиленим италијанским машнама, да лакше подригују из дробова јагњећијех масовних гробова, из којијех на мјешине драна блеје стада “Зеленога плана”? Свакако, свакако. Умрла је велика Црна Гора. Ову данашњу погузију погрешно је звати Црногорцима! Ово су скитнице и застиђа, слуге најгорег свијетског милета и забављачи туристичких баба, само да кусају џаба без рада и да се ками хране од јада.
Стара Црна Гора, коју имам у виду у овом ламенту над њом, чињеле су само четири нахије: Катунске, Љешанска, Ријечка и Црмничка, а од ње су три пута шири Васојевићи, једно од Брда некадашње Црне Горе и Брда, ако би прегла данас да буде засебита државица, била би толика да је може у једноме пишу препишкити куратије Црногорче. И ко би ту печуркицу државицу издржавао и бранио од арнаутске дјеце? Руски цар је убијен, а нови Бог зна када ће се родити. Црну Гору више неће ни лажицар руски Шћепан Мали походити, никада више.

Извор: Збиља
 
Пипо, прочитај ово и...
ispricavam se sto nisam pisao na latinici. Pipo, procitaj ovaj gore tekst i...
TISINAAAA!
P.S. Moji preci su porijeklom od Niksica Srbi, od pre par stotina godina. Nemoj ti meni
govoriti o mojim precima. Ti si izgubio svoj nacionalni identitet, otpao si od korijena.
Dzabe lelemudas na ovom forumu i `dokazujes` ono sto se dokazati ne moze.
 
Vaso Kraso Oto Pipo Ozro:
U ta vremena u opkolini Nikšića su živjeli doseljenici iz stare Duklje, to jest iz zetsko-bjelopavlićke ravnice.
Ne postoji nijedan jedini dokument o Srbima iz 1800 godin u tom kraju.
Ti Drinjača oćeš da projektuješ svoj nacionalni osjećaj na pretke?

Љууууди, ја нисам ни знао да сам по националсти Дукљанин. Хвала Играчино
што си ме просвијетлио. Сада могу ићи да спавам срећан.

Јупи, јупи ја сам Дукљанин а нисам нити Србин нити Банаћанин :D

Гуд најт свима. Чујемо сутра ако Бог да.
 
...Rufime hoces li ti kad ispucas sve kombinacije Kraso, Oto, Pipo, Vaso, Ozro da ne stanes i prestanes da smaras...
...ili mozda imas platu za ovo sto radi...jel dobijas evro po post-u ili radis na satnicu... :lol:
 
Altar:
Crnogorci su narod koji se eto na svojoj teritoriji ponosi poreklom, tradicijom, nekakvim vojnim pobedama i sl. Medjutim, za razliku od nas jako su skloni asimilaciji bilo gde da se rasele po svetu. Cesto se barata brojkama oko 10, 12, pa cak 15 miliona Srba koliko nas navodno zivi na zemaljskoj kugli. Mislim da se bez preke potrebe gubimo u tom napumpavanju i primanju svega i svakog u nas narod (Crnogorci, Cincari, Vlasi, Rusini, Romi....) i neke zaostale nacionalromanticarske iluzije gajimo. Bolje je da nas je 4 ili 5 miliona pa da znamo ko smo i sta smo i da se okrenemo ekonomskom, kulturnom i svakom drugom razvoju i po tom uspehu merimo svoju velicinu a ne da "pumpamo" nasu brojnost. Pogotovo sad nakon najavljenih 250 000 gostiju iz Crne Gore.(Koliko je samo tu novih direktora, upravnika, ambasadora, sportskih radnika, bankara....) Da u Crnoj Gori zivi toliko Srba nebi se Milo koprcao 24 sata a kamoli raspisivao referendum. Ruku na srce Crnogorci kroz istoriju imaju taj epitet ratnickog naroda. Al pitam se ko nama tu osobinu zalepi? Mi nismo ni ratnicki ni ratoboran narod. Nasa nesreca je ta sto smo se naselili tu gde jesmo pa smo radi opstanka uzimali oruzje i to u krajnjoj nuzdi. Mi smo vredan, domacinski, miroljubiv narod. Problem je u tome sto nas zadnjih 100 ili cak 200 godina jasu uljezi i tudjinci koji se nelegalno sluze nasim srpskim imenom. Izgleda da smo prokleti pa nam je drazi Seselj, Draskovic, Milosevic, Bozovic.... od nasih ljudi. To u CG ne prolazi. Iako su sa nepunih 40% Crnogorci manjina u svojoj zemlji sva rukovodeca mesta su u njihovim rukama. I Navodna kupovina nekretnina i zemlje od Rusa je laz. To su "domaci Rusi". Samo mi je zao sto partije na nasoj sceni koje iole dele ove stavove nemaju mnogo izgleda u borbi sa "patriotskim" strankama koje odreda predvode Crnogorci. Uostalom, ova ujdurma i trka oko dvojnog drzavljanstva je najvise radi njih samih a ne radi borbe za ugrozene Srbe. Valjda cemo se osvestiti kad nam Amfilohije Radovic preuzme kormilo SPC. Nasukivanje je neizbezno


Ајде ајде, слободно.
А што се ти и теби слични толико вређате, па Црногораца је јако мало наспрам вас, правих Срба. Самим тим, имате више и квалитетнијих људи. Ајде ајде...
Сад чекам да се за коју годину одрекнеш и Војводине.
 
Vaso Kraso Oto Pipo Ozro:
Dukljanin si porijeklom, ili Crnogorac, kako ti drago. To je isto.

Crnogorac није никако. Црногорац већ може бити.
А теби би било најбоље да комплексе лечиш код своје куће, код свог психијатра Јеврема.
 
Vaso Kraso Oto Pipo Ozro:
Dukljanin si porijeklom, ili Crnogorac, kako ti drago. To je isto.

Да ли може особа црногорског порекла да буде Банаћанин, а да не буде "издајник"?

Овде у Банату има нешто црногорских колониста из 1945. Нема пуно, има мање од 10.000, и тачно се зна по којим су селима настањени. Имам једног пријатеља који је већ трећа генерација црногорских досељеника и сматра се Банаћанином, али му је незгодно због својих сународника из Црне Горе, да га не оптуже да се "асимиловао" или да је "издајник", пошто много поштује своје црногорско порекло, и изјашњава се као Црногорац на попису, али волео би да буде прихваћен као Банаћанин, а не странац, а да у исто време Црногорци не помисле да их се одрекао. Да ли је то могуће?

У питању је пријатељ мог млађег брата, који сад уписује факултет у Београду, и незгодно му је како тамо да се представља. Сматра се Банаћанином, а не Црногорцем, али у исто време не жели да се одрекне свог порекла, јер се њиме поноси. Да ли је он изрод ако престане да буде Црногорац, али се не одрекне свог порекла? Не знам да ли се разумемо, у питању је дечко који отеже по лалински када говори, прича екавицом, слуша рок и банатске тамбураше и баш не воли гусле (али их поштује). Чак и изгледом подсећа на Банаћанина, јер је мало нижи и пунији. А оба родитеља су му пореклом Црногорци из истог села, није из мешаног брака.
 
Drinjaca ne kenjaj. Umoran sam od tog Srbina- Crnogorca i tog dvonacionalizma ili kako da ga nazovem. Ne m ože se bit i Crnogorac i Srbin. Ne treba Crnogorce ma kakvi da su poistovecivati sa Banacanima ili Hercegovcima. Ovi drugi nisu imali drzavu i sl vec su samo geografski pojam. Crnogorci su potpuno drugaciji narod od nas. Podjite u Cg pa se uverite.
 
Altar:
Drinjaca ne kenjaj. Umoran sam od tog Srbina- Crnogorca i tog dvonacionalizma ili kako da ga nazovem. Ne m ože se bit i Crnogorac i Srbin. Ne treba Crnogorce ma kakvi da su poistovecivati sa Banacanima ili Hercegovcima. Ovi drugi nisu imali drzavu i sl vec su samo geografski pojam. Crnogorci su potpuno drugaciji narod od nas. Podjite u Cg pa se uverite.
Hajde nam pojasni malo te razlike izmedju Srba iz Crne Gore i Srba iz Srbije...primetio sam da imas dobar smisao za humor,sto se ovih stvari tice...
 
pa bre minose,ti me bar ne iznenadjuj :):)
kako,pa crni,visoki,bar 190 teski oko 100kg
nose kozne jakne,firmirane crne farmerice.....talijanske salonke
naocare...iskljucivo versaci
oko vrata nose debeo lanac...nekim idiotskim priveskom,tipa znak mercedesa ili tako sta
voze audi ili bmw
osisani kratko i imaju ogromnu glavu ko crtanu sestarom:)
eto moj minose...ajd mi nadji negde takvog srbina;););)
 
...ajde namesti da u isto vreme Vaso Kraso... i Altar budu online... hehehe

...a nasao si sliku pored da stavis iz knez mihajlove...sto ti je fora...

...a svi znaju da su crnogorci najveci hvalisavci i foliranti...dizu halabuku oko svega...
 
Vaso Kraso Oto Pipo Ozro:
Aj zdravo, vi ćete na Kosovo, a mi u Evropu ... 8-)

КОСОВСКА ТРАДИЦИЈА У ЦРНОЈ ГОРИ

Косовска легенда нарочито обитава у прометејском поднебљу Црне Горе и горње Херцеговинe, као метафора и духовна егзистенција изгубљеног царства.
Ни Марсово, ни Маратонско Поље, немају, узвишенијег витеза, од онога, којим се дичи Обилић Пољана на Цетињу. С тог завјетног прага, Срби Црногорци су у битке за отачаство, полазили са надахнућем за јуначка дела, с којима ће изаћи пред Милоша, “тог апостола” који сваког Србина на оном свијету чека поред Михајила. Архангел ће их питати за крст часни, а Обилић за образ јуначки. Страшна је пресуда козјачког атамана, ”ја сам те родио, ја ћу те и убити”. Но има ли страшније клетве од оне, коју је Његош упутио потурченом Србину, Омер-паши Латасу “да бог да се, на оном свијету с Обилићем у очи погледао”. На Обилића Пољани, су послије битака, најбољи од боја јунаци, примали на прса, најчаснија одликовања, златну Обилића медаљу. На том мјесту, полазећи у ослободилачке ратове 1876. године, књаз Никола је ата узјахао, немањића сабљу припасао, па ускликнуо “за мном Црногорци, да помогнемо браћи Херцеговцима кидати робске ланце, овог пута Косово се мора осветити”.
Прије ослобођења Косова, када би се јунаци вином почастили и манули бригу на весеље, све им је било равно до Косова. Честитим потомцима србских спартанаца, данас је поново актуелна ова пословица, а за оне којима није, актуелна је Његошева клетва “да бог да се , на оном свијету са Обилићем у очи погледали”. Косовском легендом, Његош је црногорску капу осмислио. Србски црвени фес, опточен црвеном свилом, значи, жалост за изгубљеним Косовом. Црвено поље симболише србске земље, за које се пет вијекова крв лије. Пет златних полукругова, који закриљу крст часни, с четири огњила, којима је у 19-ом вијеку дано словно значење САМО СЛОГА СРБИНА СПАСАВА, симболише Црну Гору и њену слободу, која вијековима поштује косовски завјет – Крсту служиш, а Милошем живиш. Наш славни књижевник, Иво Андрић, не нађе страшније лозинке у васцелој историји и књижевности свијета, од оне, која је заснована на косовском завјету “нека буде, што бити не може, нека буде, борба непрестана”.
Када је војска црногорска уснула, да се одмара у ноћи прије сутрашње битке, четрдесет црногораца сањају, један исти сан, колективни сан “ноћас на сан Обилић прољеће, преко равна поља Цетињскога, на бијела хата, ка на вилу”. Обилић је војвода свих битака које су Срби послије Косова водили.
Духовну димензију Обилићког витештва, овековечиле су србске гусле. И дан данас, највише их има у Црној Гори и Херцеговини. Гусле не могу без Обилића, нити Обилић без гусала. Више се у планинама србске спарте певало и приповедало о Косову и Крушевцу, него ли у самом Крушевцу. Без светосавског крста и косовског завјета, Црна Гора не би преживјела, потонула би у исламско море или би постала католички залив. Није залуд књаз Данило I болно јаукнуо “гори су ми Лацмани, но Турци”. Чувени црногорски јунак Никац од Ровина, утврдио је завјеру, са још 39 црногораца, да уљегну у логор међу 30 хиљада Турака “да убију пашу под шатором, макар један не изнио главе”. Јунаке овог оствареног подвига “што рекоше, оно учинише”, епска пјесма назива синови Обилића. Никац се својој дружини обраћа, како пјесма казује, “браћо моја, Срби Црногорци”. Учинити Обилићко јунаштво, значило је, досегнути херојска небеса. Тамо је Обилић. Изнад њега више нема јунаштва.
У васколикој историји Срба , само Бог може пребројати србске Обилиће. Има их доста, знаних и много незнаних. Косовска легенда и светосавска црква православна, повезивали су расејане Србе, где год беше “србска душа која”.
Певао је са Фрушке Горе Бранко “Црна Горо, поносито стење, круне србске, драго си камење”.
Певао је и књаз Никола, “онамо, онамо, за брда она, Милошев кажу пребива гроб, онамо покој, наћи ћу души, кад Србин више не буде роб”.
Име, вјера и косовски завјет народа, обстајали су и на љутом камену, за који само орао и бор својим канџама могу да приону.
Проф. Никола Кулић
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top