Šefovi - direktori

Razbaruseno pile

Zainteresovan član
Poruka
140
Neki ljudi stvarno nemaju granice.Moja Direktorka ima stav MOJ RESOR JE MOJA KUCA, RADIM SHTA HOCU I KAKO HOCU. Poshto u firmi nemamo cistacice duzni smo posle radnog vremena da sredimo svoj prostor, ali nije samo obrisati prashinu sa radnog stola i baciti smece, vec se podrazumeva svakog petka pranje : vrata,plocica,sanitarija,prozora itd.Kad udje u kancelariju trazi da svi ustanemo sa radnog mesta jer je sedenjem potcenjujemo, u toku dana zna da udje i po nekoliko puta pa to izgleda : USTANI-SEDNI-USTANI...
Vishe mi je muka od svega,odbila sam da radim takve poslove ,dva sata je vrishtala i mahala mi ispred nosa reshenjem mog radnog mesta na kome je stavka : raditi poslove po naredjenju predpostavljenog, zalila sam se predsedniku sindikata - koji se samo smeshkao i ponavljao : VIDECEMO, STRASHNO .... A onda u listi za platu sam pronashla stavku umanjenje mog licnog dohodka za 20 %
Sutra je PETAK - muka mi je od njega i od nje. Inace jurim drugi posao, a kad budem odlazila svashta cu joj reci, ima sve da seva.
Kakav Vi imate odnos sa svojim predpostavljenim ?
 
Bila sam u takvoj situaciji...znaci pre rada, cistila pod, iznosila smece, usisavala, kuvala kafu, prala sudove...itd....i kad obavim sve to( 10-15 min ), pocinjem da radim svoj posao...ali u toku radnog vremena operem sudje najmanje 3 puta, ocistim pod...itd....
U sustini sam imala dobar odnos sa seficom i sa njenom majkom koja je odavno bila u penziji i imala gust da gura nos gde mu mesto nije...
Ali je bilo diplomatskog *ebanja u glavu, poturanja, dokazivanja ko je sef, psihickog izzivljavanja...
Njena mati mi je konstantno disala za vrat...kad usisavam ona stoji iza mene i ukazuje...evo tu jos malo, stavi ovo na usisivac, povuci ovde, nije tako dobro, uradi ovako...pa onda mi otme usisivac i usisava...i onda pocne *rkanje kako njima nije potreban neko da cisti vec da radi svoj posao ( a od tebe to trazi )..

Na kraju je stela da mi produzi ugovor ( kad joj je bilo najteze )...i kaze kako misli da mi nije uradila nista lose i da ne zeli da nekog drugog uci kako i sta, vec je bolje da tu sicu da meni ( plata je bila jadna..sramota me da kazem a u EU smo ) posto ja znam sta treba i kako da radim...namerno sam joj rekla da cu da razmislim...i tako sam vukla 14 dana i vise i drzala je u nedoumici...kako se je samo ulizivala, tapsala me po ramenu...

Ja u zivotu nisam videla toliko dvolicne i opicene ljude..a bilo je svega i svacega..naravno nisam prihvatila produzenje...

Posao je sam po sebi bio naporan, tempo brz, stresan rad i jos ona se nasla da zvoca...bem ti...kad je neko lud nije malo nego nacisto..

P.s. kod privatnika ti je tako....zaista nisam srela normalnog sefa - privatnika..
 
ako ti je za utehu....
dok sam bila svoj sef....direktor, gazda, general...sta hoces
kao vlasnik privatne ordinacije svakodnevno sam morala da perem svoj prostor. Plocice, stolove, prozor na lokalu (ja sam veterinar, posao je vrlo prljav) svoje mantile sam takodje nosila prala i peglala sama...
Kasnije sam pocela da radim za jednu farmaceutsku kucu, pa sam dobila sekretaricu i cistacicu i kafe kuvaricu cak i vozaca (sefa voznog parka koji je menjao ulje na autu i pazio oko registracija i ostalih stvari)
nije bas lose ponekad raditi za druge veruj mi!

eto...moj slucaj skroz obrnut :)

p.s. nikad nisam htela da uposlim nekog da radi za mene...jer znam da bi me mrzeo kao seficu :)
 
Razbaruseno pile:
Neki ljudi stvarno nemaju granice.Moja Direktorka ima stav MOJ RESOR JE MOJA KUCA, RADIM SHTA HOCU I KAKO HOCU. Poshto u firmi nemamo cistacice duzni smo posle radnog vremena da sredimo svoj prostor, ali nije samo obrisati prashinu sa radnog stola i baciti smece, vec se podrazumeva svakog petka pranje : vrata,plocica,sanitarija,prozora itd.Kad udje u kancelariju trazi da svi ustanemo sa radnog mesta jer je sedenjem potcenjujemo, u toku dana zna da udje i po nekoliko puta pa to izgleda : USTANI-SEDNI-USTANI...
Vishe mi je muka od svega,odbila sam da radim takve poslove ,dva sata je vrishtala i mahala mi ispred nosa reshenjem mog radnog mesta na kome je stavka : raditi poslove po naredjenju predpostavljenog, zalila sam se predsedniku sindikata - koji se samo smeshkao i ponavljao : VIDECEMO, STRASHNO .... A onda u listi za platu sam pronashla stavku umanjenje mog licnog dohodka za 20 %
Sutra je PETAK - muka mi je od njega i od nje. Inace jurim drugi posao, a kad budem odlazila svashta cu joj reci, ima sve da seva.
Kakav Vi imate odnos sa svojim predpostavljenim ?

Ovo je BOLESNO... Sta je ona umislila da ste u osnovnoj skoli ??? Ili ste vi robovi??? Kakvih bolesnika ima,ne verujem...
A na osnovu cega smanjenje plate???
Ebem ti drzavu,svaki bolesnik moze da te drka kako oce!!!
Ja ti zelim svu srecu da nadjes drugi posao sto pre...
 
hm da,ja sam dala otkaz,imala sam tako jednu vesticu,doduse nije bas mogla da mi uvaljuje metlu,ali je to radila na prepredenije nacine.nismo joj ni ustajali s njom smo bili na "idi u pm"
moc je slatka stvar,sladja od sexa i love.ali i opasna,zato ne bi smeo svako da je dobije
 
Razbaruseno pile:
Kakav Vi imate odnos sa svojim predpostavljenim ?
ja sam godinama imala odlicne odnose sa pretpostavljenima... do pre nekoliko meseci, dok nije dosla ONA... izgubljena, sludjena, neorganizovana zena, koja ceo zivot nije dovrsila nijednu stvar kako valja... onda se moj zivot lagano pretvorio u pakao, sa sve fizioloskim problemima koje prati nagomilan stres.

moja sreca je u tome da imam stvoren ugled kod njoj nadredjenih i kod ostalih kolega na osnovu visegodisnjeg dobrog rada... inace bih bas bila u problemu.

zamisli nesposobnu i neorganizovanu osobu koja treba da organizuje posao tima. onda tome dodaj sve lazi i podmetanja koja sluze da se prikrije licni nerad i nesposobnost, a odgovornost svali na druge. umorna sam kao pas, ako ovo potraje jos 6 meseci, moracu da promenim radno mesto.

p.s. da dodam - osoba o kojoj pricam stvarno nije zla, niti zlonamerna, jednostavno zivi bar 20 godina u haosu u koji sada uvlaci i sve ostale clanove ekipe...
 
Grozna stvar kada neko iskomplesiran, frustrira, neurotican, dodje u poziciju da bude glavni, imala sam takvo iskustvo od tri godine, ja sam se drzala uvek tako visoko a njega je to do ludila dovodilo, nije uspeo da izadje na kraj samnom a jos manje da me slomi( mada sam moge noci provela budna sa grcom u stomaku )
 
@tracara
e je l verujes da imam lupanje srca i ostar bol u grudima vec dve nedelje?
znaci zena je luda majke mi... juce sam od 8-18 ispravljala neke obrasce... i danas cu opet... a to je posao koji mogu da uradim za 20 minuta (ako bi neko seo pa mi u JEDNOJ ITERACIJI izlozio sve svoje zelje)... muka mi je jeziva... cekam da se njoj nadredjeni vrati sa puta pa da se zalim... neka me premestaju ili neka nju premestaju...

moja sreca je sto ovi ostali znaju kakva je... znaci sve je jasno, ali se jos ne povlace potezi...

i da dodam jos i ovo - sto jedan los zaposleni moze da upropasti, to deset najboljih ne moze da popravi... strava bozija
 
moje srce:
@tracara
...
i da dodam jos i ovo - sto jedan los zaposleni moze da upropasti, to deset najboljih ne moze da popravi... strava bozija
upravo sam ovo htela i ja da napisem!
sta nam je zena napravila od firme gde si sa osmehom ujutru kretao na posao... ja to ne umem recima da opisem!
 
htela sam da otvotim ovakvu temu na forumu, ali sa malo drugacijom konotacijom.
mene naime zanimaju trikovi, nacini, modeli ponasanja koji dovode do toga da te sa ovakvim tipovima ljudi najmanje boli glava.

ja sam ustanovila jedan sitan trik za ovaj moj slucaj.
dakle ako imate sefa koji vam jedan isti zadatak ponavlja u beskonacnoj petlji, a zadatak je skoro dovrsen (ona svakih par sati menja neke sitnice, jer nije u stanju da se koncentrise i odjednom odradi posao revizije) - onda NE TREBA RADITI NA TOME U SVAKOJ IZMENI. nego sacekati da se izmene napune.

ako ste kao ja, koja svaki posao koji dobije sedne odmah da odradi - sa ludim sefovima to nikako nije dobar put, jer oni ubrzavaju ciklus svojih primedbi sto vi brze radite, pa cete na kraju izludeti, uzeti shotgun i pobiti pola grada.
 
za takve treba pitati jasno i glasno sta hoce,ponoviti da ti on potvrdi da si dobro razumela i napraviti nesto da se seca tog momenta kako bi mogla da se pozoves na isti sledecom prilikom.jos bolje bi bilo da ti stavi na papir onda imas crno na belo.treba pokazati da imas izvrsno secanje,da ne bi mogao da ti prica svasta.
npr direktorica je znala da mi pridikuje za stvari kojih se nisam bas najbolje secala,i dok se setim ona je vec olaksala sebi,onda ja dodjem i kaze "kao sto ste mi 05.08. rekli ja sam uradila to i ti" i onda samo bude:shock: tom triku me je muz naucio
ili je znala da prebacuje za gresku koju i sama pravi.
onda kad je napravi ja samo dodjem i kazem " a je l ste vi ovako hteli ili...?" onda joj bude neprijatno i sledeci put mine kaki
ali svako ima svoj fazon,treba prvo dooobro upoznati neprijatelja;)
 
pajamaca:
korespondenica mejlom!!!
za sve zahteve insistiraš da ti napiše mail, jer si toliko u poslu i sluđena, da se bojiš da nećeš zapamtiti;)
i opa! sve imaš napismeno;)
za ove sitnice sto ona meni prica se ne salje mejl.

ali kad si vec kod mejlova - nekoliko puta je rekla da joj ja nisam poslala mejlovesa dokumentacijom, izvestajima... od tada ja za sve bitno stavim BCC direktoru... tesko je sa ludima.
i opet kazem, ova moja bar nije zla
 
ja sam skoro uvek imala sreće sa šefovima i priliku da mnogo naučim od njih. Sadašnji šef je sjajan, nije mnogo stariji od ostatka kolektiva (trenutno smo mala firma, ima nas 9 ukupno sa njim) i imamo odličnu komunikaciju. Možda ima veze i što je stranac, ja sa šefovima strancima imam samo dobra iskustva.
 
razumem te.
ali joj kažeš, dajte da zapišemo, i uvališ joj blok i olovku;)
ja sam tako. imala sam jednu budalu..da ne pričam.
i obavezan bcc, direktoru.
najbezbolnije. a i njemu daš do znanja da tu nešto ne štima;)
i ako je čovek, on obrati pažnju.
 
otkad su me navatali na neke gluposti ja sam sve sve sve stampala,i svoj i njihov posao,onda sam pocela da nedeljno stavljam izvestaje,za koje sam joj trazila da mi potvrdjuje ali qchka nije,kao nema vremena!!!od kad sam joj usput rekla da sve stampam i skladistim posto me je nesto napala a ja joj iznela dokumentaciju malo je pocela da se pazi,e da mi nije mog muza stvarno sam mu zahvalna na savetima
 
hanibal77:
hm da,ja sam dala otkaz,imala sam tako jednu vesticu,doduse nije bas mogla da mi uvaljuje metlu,ali je to radila na prepredenije nacine.nismo joj ni ustajali s njom smo bili na "idi u pm"
moc je slatka stvar,sladja od sexa i love.ali i opasna,zato ne bi smeo svako da je dobije

Zar se kod vas ustaje kad uđe šef? Ja sam mislio da toga ima samo u Japanu...
 

Back
Top