Help, please
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Help, please

tuzna
    Guest

Podrazumevano Help, please

Help,please!
    PIII/500.20gb.128, Windows98,Office XP.

Ne znam sta mu je, al ne radi kako treba. Naime, Winamp cesto secka,tj. prekida na par sekundi pa nastavi....Ako sa aktivnim Winampom radim nesto u Wordu ili Exscelu,ponekad potpuno blokira. Pojavi se plavi ekran koji prijavljuje gresku:

A fatal exception OE has occured at
    0028:C0078EC9 in VXD
    SYME vent (02) + 00003EF1. The current application will be terminated….

Pored toga je znacajno usporio u zadnje vreme pa malopre pokrenuh defragmentaciju diska, medjutim, on odradi 10% pa se resetuje, pa opet odradi 10% pa se opet vrati na pocetak……..Pri tom ni jedna druga aplikacija nije aktivna.
    Koji mu je? Dal je losa instalacija u pitanju il je neki hardverski problem? Ja sam prilican laik, pa Vas molim da me savetujete ako neko ima predstavu o tome sta bi moglo biti u pitanju.
    Unapred zahvalna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: Help, please

Citat Original postavio tuzna
    Help,please!

Ne znam sta mu je, al ne radi kako treba. Naime, Winamp cesto secka,tj. prekida na par sekundi pa nastavi....
    Ako imas Winamp 3 ili 5 seckace i te kako(5 ako se ne podesi kako treba secka i na najnovijim masinama)

Ako sa aktivnim Winampom radim nesto u Wordu ili Exscelu,ponekad potpuno blokira. Pojavi se plavi ekran koji prijavljuje gresku:

Ovo je vec mnogo ja sam imao (i jos uvek je ziv) AMD na 300 Mhz i nikad mu nije smetao kad radim u Word-u ili necem tako, cak sam jedno vreme radio i u AutoCAD-u 2002 (preporuen na 500Mhz) i radio je solidno.
    Plavi ekran mise samo jednom pjavio i javio mi je grsku u grafickoj (tj. drajverima za nju)
    Probaj da reinstaliras OS i pravilno instaliraj sve drajvere i trebalo bi da bbude OK (ne drzi me za rec ali ja sam tako resio probleM)
    Pored toga je znacajno usporio u zadnje vreme pa malopre pokrenuh defragmentaciju diska, medjutim, on odradi 10% pa se resetuje, pa opet odradi 10% pa se opet vrati na pocetak……..Pri tom ni jedna druga aplikacija nije aktivna.
    Koji mu je? Dal je losa instalacija u pitanju il je neki hardverski problem? Ja sam prilican laik, pa Vas molim da me savetujete ako neko ima predstavu o tome sta bi moglo biti u pitanju.
    To je bilo i kod mene na 98-ci, moj savet (tako sam ja nekad radio): kad legnes da spavas pustis ga da uradi defragmentaciju iskljucis monitor i za "dobro jutro" ce sve biti sredjeno

Fica
    Guest

Podrazumevano Re: Help, please

Pa postoji mogucnost da ces morati da formatirash hard disk jer izglega nikad nisi radio defragmentaciju.A shto se tiche fatal errora VxD je ekstenzija virtual device drivera.Ako si neshto sje*o o5 cesh morati da formatirash hard. :shock:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Pokušaj pre defragmentacije da odradiš Check Disc.
    Ako ovo 'zaglavi' iz Windowsa onda probaj na sledeći način
    Prilikom starta kompjutera (pre pokretanja Windows-a)pritisni F8 i izaberi Command prompt
    U komandnoj liniji DOS-a otkucaj CHKDSK i pusti ga odradi, ukoliko pronadje neku grešku izaberi Fix.

Primećen član RiSK (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

E, u pravu je covek, ali ako imas malo vremena i zivaca mozda ne bi bilo lose da pustis scandisk i to sa surface scan-om (ili jos bolje ako imas Norton Disk Doctor). Znaci Start->Programs->Accessories->System Tools->ScanDsik (ili iz dosa scandisk c: -autofix).

Cesto se desava da stari hardovi imaju lose clustere kao i diskete sto moze da bude prilican problem. Ako ti je hard u redu, mozes da predjes na Win XP. Sasvim ce dobro da radi na tvojoj masini, a narocito ako poiskljucujes sve nepotrebne servise

SeSh0
    Guest

Podrazumevano Pa da dodam jos nesto.

Help,please!

Ne znam sta mu je, al ne radi kako treba. Naime, Winamp cesto secka,tj. prekida na par sekundi pa nastavi....Ako sa aktivnim Winampom radim nesto u Wordu ili Exscelu,ponekad potpuno blokira. Pojavi se plavi ekran koji prijavljuje gresku:

Unapred zahvalna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Prvo: nabavi neku od verzija Winamp 2.x i instaliraj nju umesto ove koju imas, ako imas 3 ili 5-icu.
    Drubgo: iako kazes da su ti svi programi iskljuceni mozda si zaboravila da iskljucis Screen Saver, zato ti se defragmentacija stalno restartuje. Ona dodje do 10% i onda se ukljuci Screen Saver i momentalno je restartuje.
    Pa to bi bilo to za sada, ako se neceg jos setim pisem.

Zainteresovan član GRESNIK-M (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

skini winamp 2.98 ili 5.02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku