Fantom

D

divlja

Gost
Ljudi, imate li vi svog "fantoma" koji vam dolazi u snove da vodite ljubav, a iskustvo bude toliko intenzivno, da pomesate san i javu?
Ima li nekog psiholoskog objasnjenja za ovakve slucajeve?
Prvi put je "dosao" kad sam isla u osnovnu skolu. Iskustvo nije bas prijatno, nekako je spooky, kad god se pojavi, moja svest hoce da me probudi, al' mi se telo uvek paralise, bukvalno utrne, ne mogu da mrdnem. Trip je kao da ste budni, sve vidite oko sebe, al' ne mozete nista da uradite?
I kad se konacno probudite, fizicki osecate da vam se to zaista desilo.
Malo neobicna tema, al' bas me zanima...
 
Najozbiljnije. Malo pre mi se ponovilo iskustvo, ranije sam i pisala o njemu u svojim pricama.
Kad se pojavio prvi put (kapiram da je to neki trip iz glave) bila sam u osnovnoj, izgledao je kao crna senka. Jednom je izgledao kao svetlost koja izlazi iz mene. Treci put je bila ruka u pitanju, tad je dosao, a partner je bio pored mene. Malo pre sam mu videla glavu, ali samo glavu, poljubio me je tako agresivno, da kad sam dosla sebi, bridela mi je faca.
Mislim, sve je to san, al' ne kapiram zasto toliko traje i zasto je osecaj uvek isti i zasto je tako intenzivno da ostavlja fizicki trag.
 
imam taj ja ga nazivam trip....
vise puta sam ga sanjala...nikada mu zaista nisam videla lice,ali se uvek pojavljuje kao crna senka,ili osoba neverovatnog cudnog prisustva....zastrasujuc,ali me opet snazno privlaci....
mozda su to samo gluposti,tj ja smatram to glupostima...ali kad ga sanjam,osecam se u isto vreme bezbrizno a i uplaseno...
ma gluposti...
nekako kao da uvek trcim prema njemu,uvek ga trazim a on se pojavljuje iznenada....niti prica,niti besni....samo se pojavi i ja se oduzmem od miline i straha....tesko mi je da dojem sebi posle takvog sna...
trip...
 
Vidis ti to i moj ne prica. :lol: Medjutim, ja ga nikad ne trazim, uvek dodje sam.
Ma mora da postoji neko psiholosko objasnjenje, samo mi je cudno da se prvi put pojavio dok sam isla u osnovnu.
 
ja se i ne secam kad se prvi put pojavio....ali uvek ga sanjam kao da nije skroz ljutsko bice....
i uvek zudim za njim,on dodje na kratko i ode..
najgore mi je sto ne mogu da ga opisem....
ne trazim ga ni ja u snovima,dodje on sam ali uvek je to kratko...
 
mozda je to deo tvog nesvesnog,neka tvoja mracna strana,koja pokusava da "poprica" sa tobom,a ti se uplasis i paralises,jer je jos uvek nisi spoznala......
moja koleginica mi je ispricala kako ju je godinama spopadao "necastivi" i kako je pokusavao da je poyebe....na kraju je morala da prodje kroz proces "isterivanja djavola"...
meni se dogadja da,u ranim jutarnjim casovima,osetim kako mi "neko" sklanja kosu sa lica ili me ljubi u obraz,celo....nakon toga pocnem da propadam i u sekundi se trgnem iz sna....to bi pre podvela pod onu "sto je babi milo"...... 8-)
 
Ako je opterecenost sexom u pitanju, mozes da sanjas i bivse, jel'?
Akcenat je na strahu. Drugo, seksualni sadrzaji snova kod seksualno zrelih osoba, ne nose nuzno i seksualna znacenja. Tako mi je rekao bar neko ko se bolje razume od mene u psihologiju.
 
orgazmma:
mozda je to deo tvog nesvesnog,neka tvoja mracna strana,koja pokusava da "poprica" sa tobom,a ti se uplasis i paralises,jer je jos uvek nisi spoznala......
moja koleginica mi je ispricala kako ju je godinama spopadao "necastivi" i kako je pokusavao da je poyebe....na kraju je morala da prodje kroz proces "isterivanja djavola"...
meni se dogadja da,u ranim jutarnjim casovima,osetim kako mi "neko" sklanja kosu sa lica ili me ljubi u obraz,celo....nakon toga pocnem da propadam i u sekundi se trgnem iz sna....to bi pre podvela pod onu "sto je babi milo"...... 8-)


Gde si bre?:razz:


Ma to sa djavolom je posebna prica, nije ovo djavo. Sanjati djavola je povezano sa nasim potencijalom kreativnosti. Mada nemam pojma...zato otvorih temu...:lol:
 
divlja:
Ako je opterecenost sexom u pitanju, mozes da sanjas i bivse, jel'?
Akcenat je na strahu. Drugo, seksualni sadrzaji snova kod seksualno zrelih osoba, ne nose nuzno i seksualna znacenja. Tako mi je rekao bar neko ko se bolje razume od mene u psihologiju.
ti si moj veJiki bawo!
 
ne znam dali je to moja mracna strana...meni ne izgleda tako,samo me fascinira njegova pojava...izgleda toliko visoko i mocno da me to uplasi,poput nekog sto kaze Divlja fantoma....
nikad ne mogu da mu vidim lice...i mozda su sve ovo gluposti,ali kad je Divlja pomenula nisam mogla a da se i ja ne prikljucim...jer sanjala sam ga vise puta...a kad sam pocela da ga sanjam vise se i ne secam!
 

Back
Top