...da igram dok me ne sruše... i da znam gde ću kad padne noć

scarlet.ohara

Zainteresovan član
Poruka
454
kad vas on nervira. a ne znate kome biste to rekle. neću da kažem mami, da je opterećujem, neću da ona misli loše o njemu ili našoj vezi. neću da kažem drugaricama, one umeju da budu zlobne. a ionako nije neko veliki problem. npr, ja stalno pravim ručak za određeno vreme, a on redovno dolazi kasnije. mislim, **** te ručak, neću da ga pravim...

da pišem dnevnik, nekako mi uvek bilo strano. a i reči ostaju, reči napisane u besu kasnije izgledaju previše...

šta vi radite kad ne znate šta da radite?
 
razgovaraj sa NJIM!
ON je tvoj izbor, bas kao sto si ti njegov izbor...
i niko od pomenutih u tvom postu nije u stanju da promeni vase odnose...osim VAS!
Ulozi svu svoju kreativnu energiju u jedan dobar razgovor koji ce vam sigurno prijati.
Nisam najpametnija za te stvari...i sama sam u braku koji ima pun kofer problema (moj kofer se puni godinama....i zajedno sa malim srebrnim stvarima nase srece, pod prasinom stoje i mnoge tuzne, ljute, zlocaste, naopake...svakakave sitnice iz zivota)....samo ti pisem sta bih JA URADILA!
 
aom_nut:
Tek sam sada uocila tvoj nick name :)))


scarlet ima odgovor na tvoje pitanje:
"O tome cu misliti sutra!" :)

ZopP

oh, kako je to drugačije od mene...
ja samo želim da budem kao ona. jedina nam je sličnost što i ja kad hoću da presečem onda baš presečem, i što uvek ustajem na kraju, koliko me god jako nokautirao život...
 
scarlet.ohara:
kad vas on nervira. a ne znate kome biste to rekle. neću da kažem mami, da je opterećujem, neću da ona misli loše o njemu ili našoj vezi. neću da kažem drugaricama, one umeju da budu zlobne. a ionako nije neko veliki problem. npr, ja stalno pravim ručak za određeno vreme, a on redovno dolazi kasnije. mislim, **** te ručak, neću da ga pravim...

da pišem dnevnik, nekako mi uvek bilo strano. a i reči ostaju, reči napisane u besu kasnije izgledaju previše...

šta vi radite kad ne znate šta da radite?

Cekala sam da dodjem na dno!
 
ustati na kraju je znak snage....
treba da budes ponosna.
patetika nikada nikome nije donela dobro...nema svrhu (osim ponekad u umetnosti :))
nokautiraj ti njega...mislim zivot
tako sto ces u svakom danu pronaci nesto lepo za sta ces se uhvatiti.CARPE DIEM!
u vasem odnosu koji je danas zaskripao zbog kasnjenja na rucak pronadji zabavu....(kresni ga pre rucka, da se snicle skroz stvrdnu, pa cik nek se zali na kvalitet hrane :))
pokusavam da ti izmamim osmeh...ja sam takva kao ti svaki put kad udjem u PMS! :)
 
scarlet.ohara:
oh, kako je to drugačije od mene...
ja samo želim da budem kao ona. jedina nam je sličnost što i ja kad hoću da presečem onda baš presečem, i što uvek ustajem na kraju, koliko me god jako nokautirao život...
Mozda i previse primas k srcu neke stvari , a i da bi promjenila trenutnu situaciju u kojoj se nadjete trebate popricati , jer zasto sluze rjeci.Ali , ponekad trebas osjetiti i kada je ugrozen njegov ego , pa se na pola sata povuci iz igre, jer ljudi u afektu kazu najcesce stvari koje ne misle i onda se napravi problem tamo gdje ga nema.Zato se morate uklapati , kada je on nervozan , nemoj dolivati ulje na vatru , pusti ga neka se ohladi , a isto tako njemu reci da kada si ti nervozna, da i on tebe pusti da se saberes , a ne da ti tera inat.
 
Jeca je skroz u pravu
ponekad je dobro malo se zavuci u tisinu....da oluja stane!
Ali nikako nemoj dozvoliti da vam se zivot pretvori u "sliku bez tona" jer komunikacija je jedini kljuc u dobrom odnosu!

Dobra stvar svake dobre svadje je njen kraj....
(ja volim kad se zavrsi orgazmom, a ti?)

Jeco, utakmica je ponekad vazna....znas kako volim da se uvalim u krilo i da zvacem kikiriki i citam knjigu dok on gleda utakmicu...tada MORA da me ceska po ledjima...uslov da bi gledao utakmicu na miru :)
Jednom sam cak isla na stadion da gledam fudbal...brojala sam lampice na semaforu, umrla sam od dosade...ali sam sebi pribavila aduta za neke odlaske ne mesta koja samo ja volim :) (pitaj staru vesticu....sve fazone u trgovini sam naucila!)
 
aom_nut:
Jeca je skroz u pravu
ponekad je dobro malo se zavuci u tisinu....da oluja stane!
Ali nikako nemoj dozvoliti da vam se zivot pretvori u "sliku bez tona" jer komunikacija je jedini kljuc u dobrom odnosu!

Dobra stvar svake dobre svadje je njen kraj....
(ja volim kad se zavrsi orgazmom, a ti?)

Jeco, utakmica je ponekad vazna....znas kako volim da se uvalim u krilo i da zvacem kikiriki i citam knjigu dok on gleda utakmicu...tada MORA da me ceska po ledjima...uslov da bi gledao utakmicu na miru :)
Jednom sam cak isla na stadion da gledam fudbal...brojala sam lampice na semaforu, umrla sam od dosade...ali sam sebi pribavila aduta za neke odlaske ne mesta koja samo ja volim :) (pitaj staru vesticu....sve fazone u trgovini sam naucila!)
O to za ceskanje, pa to je kod mene u kuci obaveza, ali ipak...fudbal mi nije najbolji drug... ali mom dragom ne bi bilo dosadno da gleda sam utakmicu naucila sam sva pravila , pa se pridruzim, jer drzim se one "drzi prijatelja blizu sebe, a neprijatelja jos blize"
 
aom_nut:
ustati na kraju je znak snage....
treba da budes ponosna.
patetika nikada nikome nije donela dobro...nema svrhu (osim ponekad u umetnosti :))
nokautiraj ti njega...mislim zivot
tako sto ces u svakom danu pronaci nesto lepo za sta ces se uhvatiti.CARPE DIEM!
u vasem odnosu koji je danas zaskripao zbog kasnjenja na rucak pronadji zabavu....(kresni ga pre rucka, da se snicle skroz stvrdnu, pa cik nek se zali na kvalitet hrane :))
pokusavam da ti izmamim osmeh...ja sam takva kao ti svaki put kad udjem u PMS! :)

Sa dna nema dublje, gde ces? Da probusis dno pa da ides u podzemlje? Kako sam to lepo rekla...
 
mojra:
ako se to ponavlja, onda jednom izadji, prosetaj...pa kada on dodje, neka sam upali svetlo i neka ga saceka tisina u stanu...neces morati nista da mu kazes, bice mu sve jasno.
tisina je nekada recitija od rasprave
Joj mojra pa to je malo previse tuzno....ali ako je zasluzio, zasluzio je :D Ma najbolje mu je posluziti mahune, bez zaprske i naterati ga da ih i progita...eeeeee onda ce da shvati koliko je sati :lol:
 
[npr, ja stalno pravim ručak za određeno vreme, a on redovno dolazi kasnije. mislim, **** te ručak, neću da ga pravim...]

Pa neka ti to određeno vreme bude kasnije, kad on redovno dolazi....
I nema nerviranja.
Pojednostavi kuvanje, onda to ne izgleda toliko važno
Zabavljaj se onim što ti čini radost i nećeš baš ni primetiti da kasni
Kukaj na forumu
Ne moraš uvek da budeš kod kuće kad on dolazi s posla, ume i sam da jede
Uzmi svoj život u svoje ruke i dožvoli njemu da drži svoj
Raduj se onom lepom između vas
 
ne znam, ljudi, nekako mi je to sve tužno, kao da se zapravo udaljavamo iako se objektivno sve više zbližavamo... zajedno smo par godina, živimo zajedno, čak smo počeli i da planiramo svadbu... ali, s druge strane, imam utisak da mu više nije baš tako kul da provodi vreme sa mnom, da mu ja više nisam baš skroz sexi kao ranije, da mu zanos splašnjava,... ja njega volim, i iako možda onaj prvi zanos splašnjava, ja ga volim dublje, jače, mirnije... ali ne znam da li i on tako, ili se jednostavno hladi... kao i ovaj ručak koji sad već sigurno nije nikakav...
 
jeca2007:
Joj mojra pa to je malo previse tuzno....ali ako je zasluzio, zasluzio je :D Ma najbolje mu je posluziti mahune, bez zaprske i naterati ga da ih i progita...eeeeee onda ce da shvati koliko je sati :lol:

pa vidi, ako kazes lepo, par puta, objasnite se, on i dalje kasni...neces valjda da rucas u 19h00 uvece zato sto on ima sopstveni zivot? lepo jedes, izadjes pa kad dodje, dosao je...sam spremi, sam jede, razmisli malo u tisini koliko mu se to svidja. bar ne sedis u kuci i gledas u sat dok njega nema ni od korova...a da brljam u kuhinji mogu, ali treba ja to posle da jedem sa njim. neka, ja izlazim :)
 
scarlet.ohara:
ne znam, ljudi, nekako mi je to sve tužno, kao da se zapravo udaljavamo iako se objektivno sve više zbližavamo... zajedno smo par godina, živimo zajedno, čak smo počeli i da planiramo svadbu... ali, s druge strane, imam utisak da mu više nije baš tako kul da provodi vreme sa mnom, da mu ja više nisam baš skroz sexi kao ranije, da mu zanos splašnjava,... ja njega volim, i iako možda onaj prvi zanos splašnjava, ja ga volim dublje, jače, mirnije... ali ne znam da li i on tako, ili se jednostavno hladi... kao i ovaj ručak koji sad već sigurno nije nikakav...
Ma pogresno razmisljas.Ja sam u braku dvije godine i 7 mjeseci i sasvim je normalno da strast do jedne granice splasne.Naravno da vam nije isto kao na pocetku , ali to je sve normalno.To sto mozda nemate redovan sex ne znaci da si mu manje privlacna , jednostavno i nima naidje vrjeme kada nisu raspolozeni...a zar se ne kaze da poslje strasti dolazi ljubav i trebas uzivati sada jer se dovoljno poznajete i znate kako ugoditi jedno drugom.Isto tako nakon nekog vremena mozete upasti u kolotecinu koja izaziva takve probleme , a da se to ne bi dogodilo pokazi mu da se i dalje treba truditi oko tebe i nemoj mu govoriti stalno da ga volis i da ti je stalo , jer ce mu to podici samopouzdanje i pomislice da se ne treba vise truditi.Budi ponekada hladnokrvna pa ces vidjeti njegovu reakciju... a i umjesto rucka ponekad mu sebe serviraj na stol, ti ces zaboraviti na rucak koji se ohladio a on ce zaboraviti na glad, i vratice se izgubljena strast
 
scarlet.ohara:
ne znam, ljudi, nekako mi je to sve tužno, kao da se zapravo udaljavamo iako se objektivno sve više zbližavamo... zajedno smo par godina, živimo zajedno, čak smo počeli i da planiramo svadbu... ali, s druge strane, imam utisak da mu više nije baš tako kul da provodi vreme sa mnom, da mu ja više nisam baš skroz sexi kao ranije, da mu zanos splašnjava,... ja njega volim, i iako možda onaj prvi zanos splašnjava, ja ga volim dublje, jače, mirnije... ali ne znam da li i on tako, ili se jednostavno hladi... kao i ovaj ručak koji sad već sigurno nije nikakav...

Bila sam u slicnoj situaciji, spremim rucak - njega nema,
Ljudski odreagujem i pitam da li problem da se javi ako kasni na doticnu hranu - rece da mu hrana i nije vazna i da ne zna zbog cega se nerviram.
Ok, pile moje vishe nisam ni kuvala, niti sam pitala da li je slicajno gladan,niti sam postavljala sto - ako ogladnim pojedem neshto na brzinu ili spremim samo sebi.Sad dolazi na vreme ili se javi ako kasni, cak i pospremi sto posle jela.
Jedno vreme mu je cak bilo glupo da ide sa mnom u grad, opet ista prica - odem sama i lepo se provedem,ispocetka je cutao,pa onda pitao gde idem,pa kad cu doci itd.Na sve lepo odgovorim ali ga ne zovem da ide sa mnom.Ne pravim drame, ali necu ni da se povinujem njegovim novim pravilima, ponasham se normalno,ne zvocam.
 
Prvih meseci braka kod mene je bila slica situacija sa ruckom, skuvam pri tom dam sve od sebe bukvalno se izlomim , a dragog nema. Pa podgrevaj po sto puta, a on kada dodje posle sat kasnjenja recimo obavezno mu nadje manu :-x

E imam ja leka i za tebe, pa nisi ti pametniji od mene. Spremim ja rucak , postavim sto, iskuliram jedno 20 minuta cekajuci, pa napisem poruku " Dragi , sve ti je spremno, ja jela , otisla kod ... ( imala zakazavo), samo ti lepo ledi , prijatno " :evil: Tako jedanput, dvaput, vec treci put je ukapirao sta mu je ciniti.

Sve je u taktici, diplomatiji. I sve je igra , nekad pobedis, neka izgubis. A ti budi mudra pa pobedjuj nista mama, nista prijateljica samo ti i samo on ( muskarci vole pametne zene , one im imponuju) :wink:
 
scarlet.ohara:
kad vas on nervira. a ne znate kome biste to rekle. neću da kažem mami, da je opterećujem, neću da ona misli loše o njemu ili našoj vezi. neću da kažem drugaricama, one umeju da budu zlobne. a ionako nije neko veliki problem. npr, ja stalno pravim ručak za određeno vreme, a on redovno dolazi kasnije. mislim, **** te ručak, neću da ga pravim...

da pišem dnevnik, nekako mi uvek bilo strano. a i reči ostaju, reči napisane u besu kasnije izgledaju previše...

šta vi radite kad ne znate šta da radite?

Ja blogujem, i lepo mi ide....uskoro će mom bloGčetu rođendan,. tu negde oko Festivala BlogOpen
http://www.blogopen.eu [BlogOpen // Balkan Blog Festival]

'će da nazdravimo, bez brige ;)
Slavila sam i kad mu je bio 100. post.....:P


evo ga blog od Betty
www.cyberpoetica.blogspot.com
 

Back
Top