Moguća koalicija

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Ako se obistini ono što se priča po kuloarima u skupštini,na pomolu je koalicija SRS-DSS-NS.Većina građana Srbije je priželjkivala tu koaliciju odmah nakon izbora,ako do toga dođe,a 99% hoće,DS će zauvek da nestane sa političke scene Srbije i Srbija će da se osloboditi najvećih lopova i hoštaplera.
 
de to j3b...te....
 

Prilozi

  • kalasnjikov.gif
    kalasnjikov.gif
    7,2 KB · Pregleda: 49
  • toma.gif
    toma.gif
    6,8 KB · Pregleda: 49
  • rumenilce.gif
    rumenilce.gif
    7 KB · Pregleda: 50
drbob:
Ako se obistini ono što se priča po kuloarima u skupštini,na pomolu je koalicija SRS-DSS-NS.Većina građana Srbije je priželjkivala tu koaliciju odmah nakon izbora,ako do toga dođe,a 99% hoće,DS će zauvek da nestane sa političke scene Srbije i Srbija će da se osloboditi najvećih lopova i hoštaplera.

A kako ce one ljige iz DSS da se ponovo transformisu preko noci u saveznike SRS i kako ce SRS progutati to kad su ih onako ljigavo da ljigavije ne moze biti ispalili prosli put, sve da i do koalicije dodje?
 
Titus:
A kako ce one ljige iz DSS da se ponovo transformisu preko noci u saveznike SRS i kako ce SRS progutati to kad su ih onako ljigavo da ljigavije ne moze biti ispalili prosli put, sve da i do koalicije dodje?

Све за Власт.:twisted:

др.Бобе заборавио си да ставиш и Дачића у ту коалицију.
 
adem_ks:
odmas tipujem za ne koalicjii, da su kvarni jesu, ali bas toliko ludi nisu. da podvucem nema koalicije samo zahebavaju narod kojemu je prece igara nego hleba

Све ти је то релативно, а овде није ствар о лудости, већ о правом тренутку за то.

Са гледишта неких управо то је"права ствар", "тада ће Србија бити слободна".
 
drbob:
Ako se obistini ono što se priča po kuloarima u skupštini,na pomolu je koalicija SRS-DSS-NS.Većina građana Srbije je priželjkivala tu koaliciju odmah nakon izbora,ako do toga dođe,a 99% hoće,DS će zauvek da nestane sa političke scene Srbije i Srbija će da se osloboditi najvećih lopova i hoštaplera.

Nije nemoguce, ali u tom slucaju prestat ce da postoji ili DSS ili SRS, odnosno jedna ce se utopiti u drugu, DS vise ne bi kohabitirao i takva koalicija bi bila izlozena udarima sa te strane, toliko da ne bi u opstala duze od godinu dana, najvise. Poslje, naravno na vlast bi dosla koalicija oko DSa i LDPa i Srbija bi konacno krenula da se razvija i napreduje.

Meni je zao sto je Tadic propustio ovu priliku kad su izabrali Nikolica za predsjednika skupstine, trebao je fino raspisati izbore i DSS ode fino ispod cenzusa, gdje mu i jeste mjesto.
 
Mozda sam lud, ali nekako ne verujem u koaliciju koju prizeljkuju i SRS i LDP.

U stvari, mozda bi te dve partije trebalo malo da kohabitiraju. Ionako isto glasaju u Skupstini.
 
Yopa:
Mozda sam lud, ali nekako ne verujem u koaliciju koju prizeljkuju i SRS i LDP.

U stvari, mozda bi te dve partije trebalo malo da kohabitiraju. Ionako isto glasaju u Skupstini.
Pa oni vec i kohabitiraju, Nikolic je direktno za racun Kostunice krao mandate u skupstini Srbije i tako ga odrzao na vlasti, a kad su birali sadasnju vladu mogao je sprijeciti izbor opstrukcijom rada skupstine, on im je to dozvolio.

Ja isto mislim da je malo vjerovatna, jer rekoh vec da DSS onda vise ne bi postojao, otisao bi ispod cenzusa, a i ovako je na tom putu, ti davljenici i jesu najopasniji zato sto vise nemaju sta da izgube.
 
sceliano:
Pa sta mislite da ce biti reflexni potez davljenika? tojest sta ce dss odigrati?

Jedno je sigurno, a to je da ce LDP biti stranka koja ce imati vecu podrsku od DSSa.

Imas dva scenarija, ako vlada prezive proglasenje nezavisnosti Kosova, znaci ako se nedigne prevelika frka koja bi je mogla oboriti, gledamo ih pun mandat, izbori i igranka se nastavlja bez nekih vecih potresa.

Drugi scenario, vlada padne jer je izgubila Kosovo, ali se ne raspisuju izbori vec DSS napravi novu vladu sa Radikalima. Poslje cega obadvije tesko da ce da se oporave ikada.

U svakom slucaju izbori su za 4 godine a DSS se blizi cenzusu.

Licno mi je vjerovatniji prvi scenario.
 

Back
Top