NUMIZMATIKA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen: 18.09.2007.
Poruke: 2 Zlatnici i srebrenjaci

--------------------------------------------------------------------------------

Dobar dan.Zanima me bi li mi netko mogao utvrditi barem približnu vrijednost zlatnika iz 1888. god.Zlatnik je od 18 karatnog zlata,zlatnik od 20 američkih dolara.

Isto tako zanimalo bi me za srebrenjake koje imam u svom vlasništvu.Srebrenjaci su od kvalitetnog srebra u vrijednosti pola dolara sa likom Kennedya iz 1964 god
 
He he:)
Inače najviše volim kad vidim da neki cigo tako na buvljaku prodaje punu šerpu novčića đuture za male pare, uzmem sve i redovno pronađem tako dobre primjerke.....:):):)
 
pa da li je moguce da naprave tako dobar fals koji je identican po svemu sa originalom osim po tezini?

To je fals iz tog vremena koji je poravljen da bude proturan dok su bili u opticaju , razlikuje se jos po boji , zvuku, minimalno po rubu i po obodnom natpisu koji nije bas savrseno nacentriran, ali po tezini ga je lako poznati kad ne poznajes materiju tu se nemozes preci, da bi prepoznao ostale parametre jako tesko poznati ako nemas znanje i iskustvo
 
posto sam pocetnik u numizmatici hteo sam da pitam da li je cena od 400 dinara adekvatna za set novcanica iz sfrj u kom se nalaze 5,10,50,100,500,1000 i 5000 din,novcanice nisu koristene tj,najveceg su kvaliteta.hvala
 
Pozdrav svima! Treba mi pomoc u vezi novih kovanica od 2 eura, na njima je bacac diska. Izdate su za vreme Olimpijade u Grckoj 2006, samo 40 000 komada. Receno mi je da ce za par godina biti izuzetno vredne, zato sto je mali broj kovanica pusten u promet. Dali neko zna nesto o tome? Hvala unapred!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top