Hrvatska investicija u RS

ljuta_mamba:
kaj zelis rec tim postom...nemogu ga citat,predugo je i gusto kucano
pojasni u 2-3 reci
:confused:
pa da imamo potrebne elemente da si osiguramo ulogu liderstva u regiji eto to...

jer osim što smo koliko toliko uspijeli sačuvati one vitalne grane u privredi imamo i dobru infrastrukturu i standard a i položaj unutar CEFTE
 
tokyo:
:confused:
pa da imamo potrebne elemente da si osiguramo ulogu liderstva u regiji eto to...

jer osim što smo koliko toliko uspijeli sačuvati one vitalne grane u privredi imamo i dobru infrastrukturu i standard a i položaj unutar CEFTE
Лако је вама када нисте имали ничимизазване неправедне санкције.
Иначе, и код нас кажу да је Србија лидер у региону.
Све сами лидери...
 
ma ti si pogresno ocenio crnu goru...oni brate ne koracaju u stroju sa nama vise.....oni su negde na nekim svojim stazama
pazi kyo,meni nikad nece biti jasno,kako neka drzava koja nije clan EU...niti ce uci u skorije vreme
dobije dozvolu da za svoje platezno sredstvo koristi eure
tako da mi to samo govori...da su oni negde na "zagrevanju" dok mi trcimo :):):)
 
ljuta_mamba:
ma ti si pogresno ocenio crnu goru...oni brate ne koracaju u stroju sa nama vise.....oni su negde na nekim svojim stazama
pazi kyo,meni nikad nece biti jasno,kako neka drzava koja nije clan EU...niti ce uci u skorije vreme
dobije dozvolu da za svoje platezno sredstvo koristi eure
tako da mi to samo govori...da su oni negde na "zagrevanju" dok mi trcimo :):):)

iskreno ni meni nije to sasvim razumljivo zašto je to tako

al pusti ti EU i oni sigurno muljaju nije sasvim slučajno da su dopustili oni crnogorcima da koriste eure kad već nemaju vlastitu valutu

čudne su tu rabote u pitanju 8-)

uostalom da to EU izravno šteti začas bi im ovi iz kako neki ovdje kažu "Jevrope" smislili valutu kako su smislili konvertibilne marke bosancima :D
 
tek to je sprdnja sa konvertibilnom markom
jos ta valuta ima kao jak odnos prema dinaru....dali bese 1-40 ili 30 u korist km
neznam odnos prema kuni
a jeli,koliko je realan odnos euro-kuna
1-7.80
jel vama stvarno toliko jak standard,da kad onaj u milijunasu dobije 32.000 kuna pokupi na cetvrtom pitanju maltene koliko nas na 15 :):)
 
ljuta_mamba:
tek to je sprdnja sa konvertibilnom markom
jos ta valuta ima kao jak odnos prema dinaru....dali bese 1-40 ili 30 u korist km
neznam odnos prema kuni
a jeli,koliko je realan odnos euro-kuna
1-7.80
jel vama stvarno toliko jak standard,da kad onaj u milijunasu dobije 32.000 kuna pokupi na cetvrtom pitanju maltene koliko nas na 15 :):)

1 euro - 7,3 kune

1 konvertibilna marka - 3,6 kune :shock:

pa 32 000kn je negdje 320 000 dinara
pa dobra je to lova
(to ti je nekih 10ak solidnih netto plaća)
 
pa pazi,dok je bio na bk televiziji bio je 3.000.000 dinara
sada je 5.000.000,ali neznam dali se emituje
to mu dodje hm
grubo oko 65.000 eura
a bilo je jedva 35.000
pa definitivno je dinar truo onda....ako je to realna neka cena za euro u hrvatskoj
ovde je 80...mada znas i sam to
pa ti bi se ubio od para kad bi tamo kupovao evre,a ovde prodavao :):):)
 
ljuta_mamba:
pa pazi,dok je bio na bk televiziji bio je 3.000.000 dinara
sada je 5.000.000,ali neznam dali se emituje
to mu dodje hm
grubo oko 65.000 eura
a bilo je jedva 35.000
pa definitivno je dinar truo onda....ako je to realna neka cena za euro u hrvatskoj
ovde je 80...mada znas i sam to
pa ti bi se ubio od para kad bi tamo kupovao evre,a ovde prodavao :):):)

pa zato je meni bilo čudno kad sam bio u Srbiji odkud sad toliko para :lol:

jer u hrvatskoj nigdje nisam našao da možeš promjeniti kune u vaše dinare...nego sam prvo promjenio u eure i kad sam došao u Beograd opet mjenjao ovaj put eure u dinare i još bio ljut kako ću sad zbog dvije transakcije izgubit pare kad li ono :lol:
al zato kad sam išao kući ono dinara šta mi je ostalo nisam natrag mjenjao u kune (pametno)
rekao sam sebi ah spremit ću da pokažem prijateljima stranu valutu a i onako ću opet doć :-D
 
e tacno,tu bi bio na gubitku,sta sa tolikom shashom dinara koji su cini mi se svuda sem ovde bezvredni
koliko bi kupio kuna za dinare recimo, 1000,kad bi mogao
jel mu to dodje oko 100 kuna
i koliko je to jako tamo...mislim novcanica od 100 kuna
ovde je hiljadarka onako,nije bas slaba...mislim,mozes sa njom stosta nesto....ne sad nesto sega mega,ali onako :):):)
 
ljuta_mamba:
e tacno,tu bi bio na gubitku,sta sa tolikom shashom dinara koji su cini mi se svuda sem ovde bezvredni
koliko bi kupio kuna za dinare recimo, 1000,kad bi mogao
jel mu to dodje oko 100 kuna
i koliko je to jako tamo...mislim novcanica od 100 kuna
ovde je hiljadarka onako,nije bas slaba...mislim,mozes sa njom stosta nesto....ne sad nesto sega mega,ali onako :):):)

hm pa eto tu za 100kn (iliti 1000dinara) možeš u restoranu da pojedeš lignje na pariški, pomfrit, tartar umak, zelena salata, 2 deci vina i dva deci mineralne i još na kraju kolač da pojedeš

i ode 100kuna :-( :D
 
uuuh kyo,ovde nebi mogao da udjes u restoran sa 1000 din.......dobro mozda i bi,ali da jedes neko meso od cetvoronozne zivotinje :):):)
ipak je 100 kuna jace malo
mada ja ti pricam o cenama u bgd restoranima...mada ni po srbiji nije mnogo bolje
ali nebih se usudio da udjem u restoran na rucak sa 1000 din u dzepu
 
ljuta_mamba:
uuuh kyo,ovde nebi mogao da udjes u restoran sa 1000 din.......dobro mozda i bi,ali da jedes neko meso od cetvoronozne zivotinje :):):)
ipak je 100 kuna jace malo
mada ja ti pricam o cenama u bgd restoranima...mada ni po srbiji nije mnogo bolje
ali nebih se usudio da udjem u restoran na rucak sa 1000 din u dzepu

ja pa kako onda živu oni jadni ljudi od 15000dina mesećne plate koju im Mišković daje :confused:
 
ma ne samo miskovic
pazi kyo
u trafici recimo koi rade imaju do 15000 plaafoon sa nocnim radom
u prodavnici privatnoj...ducanu...ribe koje rade....0d 9-15000 raspon,najcesce 12000
cistacice i uopste do sss osoblja u drzavnim firmama,na budzetu,tipa bolnice,skole itd
imaju oko 18000
neznam sad ni sam,vec mi stade mozak,butici recimo....oko 12000
fast food oni ulicni lokali oko 25000...ali kod privatnika,uz veliki rizik da si neprijavljen...tj,da je rekao da te je prijavio,a nije...ili ako te i prijavi,to bude neka tuzna para
neznam...pitaj za neka zanimanja koja te interesuju
vozaci u gsb...oko 30-35000 plafon,sa nocnom i siktama
tipovi koji rade u stranim predstavnistvcima ili bankama imaju mnogo mnogo vise...to je vec druga prica,ali gro obicnog narodda koji pritom nema fax
zivi tako

kako...pa prezivljava...nema ruckova po restoranu,obicnoj srpskoj porodicii je nezamislivo uglavnom da cetvoroclano odu u nedelju u neki dobar restoran na rucak,sa kolacem,jer bi ih to debelo ostetilo
sta znam...vrlo vrlo skromno ljudi zive....ako bi ziveli samo od plate...jbg...dovijaju se

sad vidis kyo....sta smo jedni drugima uradili....a mogli smo da budemo....eh
sve smo mogli mi da je duzi bio dan ;););)
 
ljuta_mamba:
sad vidis kyo....sta smo jedni drugima uradili....a mogli smo da budemo....eh
sve smo mogli mi da je duzi bio dan ;););)
tuga
šta drugo reć....

zapadnoj Europi je to odgovaralo kako i odgovara sad napetost i ratovi na bliskom istoku

za nas im je pasalo da nas osiromaše da nas čim jeftinije pokupuju nakon toga...a za bliski istok im je bilo do nafte...sve je jasno

žalosno da smo nekad kao Jugoslavija bili pojam mnogim istočnim zemljama u Europi

a gle nas sad...trčimo ko prasci za EU vlakom iz kojeg nam mašu poljaci, mađari, rumuni, ...

žalosno
 
ajd mi se raspitaj koliko bi primjerice ja imao platu u Srbiji kao carinik primjerice
eto završavam saobračajni faks u Zagrebu pa me čisto interesira...
mada ovdje s faksom mogao bi bit i na ljepšem mjestu nego samo carinik, recimo šef neke carinarnice ili špediterskog poduzeća
 
tokyo:
ajd mi se raspitaj koliko bi primjerice ja imao platu u Srbiji kao carinik primjerice
eto završavam saobračajni faks u Zagrebu pa me čisto interesira...
mada ovdje s faksom mogao bi bit i na ljepšem mjestu nego samo carinik, recimo šef neke carinarnice ili špediterskog poduzeća

Један човек у Србији је завршио Саобраћајни, ради као директор Контроле Лета и има преко 16.000 ЈЕВРИЋА.
 

Back
Top