provalnici..

koopi opasno kooče.....paoona.....on je ukrasna živooljka i najbolji branilac poseda.......jedino što krešti u kasne sate.......napiši :otrovano pesticidima, .......nemoj da stavljaš ogradu sa stroojom...ne što ćeš nekog da usmrtiš...nego su gadni ti sporovi....ja bih koopio paoona....
 
U mom kraju se cesto desavaju razne pljacke i provale.Nije mi svejedno kada znam da zivim sama sa cerkom u stanu.Imam legalno oruzije,znam da rukujem sa istim.........ali uvek postoji neki strah,neka strepnja.Mozda je meni mala olaksica sto zivim u zgradi,koja se uvece zakljucava,mada ti lopovi uvek nadju nacin kako da se uvuku gde treba.Sto se tice ljudi koji zive u kucama,mislim da pas dobro resenje.Pustiti ga nocu da seta po dvoristu,moze da zaplasi lopova.Ili neki alarmni sistem,sta znam.Zaista uzasan osecaj je kada znas da neko moze da tu upadne u kucu,nocu kada su ti deca tu,otkud znas sta moze da mu padne napamet,da li je naoruzan.Inace ja svoje dete ucim da nikad ne prica drugarima iz skole i ulice sta smo kupile,koliko to kosta,itd.Jer na taj nacin do mnogih lokalnih lopova dodje informacija ko ima novca,a ko ne.Uglavnom im neko prenese(deca naprimer pricaju po kraju)i oni natipuju tu porodicu.Tako je naprimer do doslo do one davne nesrece u Pohorskoj ulici.Klinci iz skole su komentarisali kako deca ovih ljudi imaju dobre patike,pa se to prosirilo po kraju,pa su ona dva monstruma odlucila da ih pobiju i opljackaju.Tako izgubise zivot majka i dvoje dece,zarad glasina,malo zlata i par stotina maraka.Uzas.
 
Gozno je kada se desi provala,i kada zateknes ispreturan stan ali jos uzasnije ako se neko nadje u njemu...stradaju ljudi ni krivi ni duzni.
Jos je gora cinjenica da u nasoj zemlji ne postoji ona fora"zastita kucnog praga"i da ako ubijes lopova i u svojoj kuci mozes da odgovaras..tako mi je bar rekao pandur kada su mi lopovi protumarali kroz stan...
Kao ako i imas oruzje(ja ga nemam!)najpre metak u plafon-kao opomenula sam ga..pa u noge..ali to je prica za iskusne...
Ja sam za mere predostroznosti..ukljucim alarm,imam video interfon..pa mirno spavam..
Pas je takodje za kuce sa dvoristem dobro resenje,mada kad vec neko pomenu Pohorsku,u njoj je stradalo i ono kuce..koker cini mi se. :?
Mislim da ako se lopovi namere,nema za njih prepreke. :sad:
 
6 saveta za siguran dom dok ste na odmoru

Bilo da ste se uputili na izlet, letovanje ili zimovanje, bilo da na putovanje krećete sopstvenim automobilom, autobusom ili avionom, bilo da odsedate kod rođaka na selu ili iznajmljujete smeštaj u centru Beograda, jedna stvar je ista, a to je napuštaje doma. Deca i pored toga što se raduju putovanju, nešto nostalgičnije reaguju na napuštanje kuće u odnosu na odrasle. Međutim, roditelji na drugačiji način razmišljaju o kući kada je napuštaju, a svodi se na to da bude i ostane sigurna.

Belano stan na dan vam nudi 6 važnih saveta za sigurnost doma tokom odmora.

Dvostruko i trostruko proverite sva vrata i prozore pre nego što odete

Uverite se da je vaša kuća zaključana i sigurna u vašem odsustvu. Ne zaboravite vrata koja vode do garaže. Obavezno ostavite neke žaluzine otvorene da date iluziju da je neko u njoj. Lopovi imaju tendenciju da primete kuću koja je jasno zatvorena i napuštena.

Razgovarajte sa pouzdanim susedom o tome da vam pomogne dok niste tu

Vaš sused može stvoriti iluziju da u vašoj kući nekoga ima. On može koristiti vaše kante za đubre i sakupljati poštu, novine i sve isporučene pakete. Nagomilana pošta i novine zajedno sa praznim kantama za smeće mogu biti jasan znak svima da niste kod kuće. Ako idete na zimovanje, zamolite suseda da provoza svoj auto po vašem dvorištu kako bi ostavio tragove guma, kao i da prošeta do vaših ulaznih vrata kako bi se napravila iluzija da je neko ipak kod kuće. Ako uzimate produženi letnji odmor, platite nekome da vam pokosi travu.

Dajte rezervni ključ komšiji


Ne zaboravite da rezervni ključ odnesete direktno komšiji u kog imate poverenja, umesto da ga ostavite pod otirač ili ukras za baštu. Važno je ostaviti ključ u slučaju hitnih slučajeva, ali je takođe korisno da neko proveri vaš dom s vremena na vreme kako bi se utvrdilo da neko nije već ušao. Ostavite broj telefona na koji komšija može da vas kontaktira dok ste odsutni.

Ostavite upaljena svetla

Izaberite nekoliko soba u vašoj kući gde ćete ostaviti upaljena svetla kako biste smanjili šansu da lopovi primete da vas nema. Imajte na umu da svetla kuća pozdravlja poželjne goste, a mračna kuća pozdravlja nepoželjne.

Ostavite radio i ugasite zvono na vratima

Radio koji radi na bateriji je praktičan, a odaje utisak kao da je neko u blizini. I pošto mnogi provalnici zvone ili kucaju da vide da li će neko otvoriti, pokvareno zvono u kombinaciji sa glasnom muzikom učiniće da lopovima ne bude jasno da li je kuća prazna ili gazda kuće jednostavno ne čuje vrata.

Ne oglašavajte svoje putovanje

Prilično je uobičajeno da ljudi objavljuju svoje predstojeće putovanje na društvenim mrežama, Što više ljudi zna da će vaša kuća biti prazna, veća je verovatnoća nepoželjne provale. Slično tome, ne ostavljajte poruku na telefonskoj sekretarici da ste van grada.

Provale nikada ne mogu biti istinski iskorenjene iz društva, ali to ne bi trebalo da utiče na vas tako da živite u strahu. Uzmite ove jednostavne savete u obzir kako biste osigurali svoj dom i smanjili šanse od napada dok niste u njemu.

Izvor: Pozitivne.info
 
Tuzna istina je da provalnike niko ne moze spreciti da upadnu na neciji posed. S druge strane, nista im ne garantuje da ce izaci odatle, ako razumete o cemu vam govorim. Vatreno oruzje sa prigusivacem je mozda i najefikasnije resenje ako zivite u gusto naseljenom mestu gde bi previse buke privuklo paznju komsiluka. Ako ste na nekom izolovanom mestu, onda mogu kavkaski ovcari koji cerece provalnike dok ovi vriste u agoniji.
 

Back
Top