Monitor Acer
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Monitor Acer

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Monitor Acer

Ukratko,moj drug je kupio monitor Acer 19 inca LCD al1916w.E sad na njemu nema drajvera,prepoznaje se samo plug and play.Da li je to takav monitor koji samo tako radi ili ipak ima drajvera za njega? Inace mu je rezolucija 1440*900 i podesn je na 70 Hz,I nije bas najbolja slika. Ako nema drajvera vec je takav tip monitora koji tako radi kako da optimizuje sliku podesavanjima i ima li neki programcic za to. Hvala

Obećava
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Monitor Acer

Mora da ima disk sa drajverima uz njega ako je nov, naravno moze i sa net-a skinuti drajvere

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio cor
    Mora da ima disk sa drajverima uz njega ako je nov, naravno moze i sa net-a skinuti drajvere

Kupio je nov monitor i nema drajvera na disku.Dobio je neki disk i na njemu neke gluposti ali drajvera nema.Cak je svracao u jednu drugu prodavnicu i pitao ovo sto ja sada pitam a prodavac je pred njim raspakovao isti takav monitor iz neotvorene kutije i isto nije bilo diska sa drajverima.

Zainteresovan član Nenad-Click-ME (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio MonteCarlo
    Kupio je nov monitor i nema drajvera na disku.Dobio je neki disk i na njemu neke gluposti ali drajvera nema.Cak je svracao u jednu drugu prodavnicu i pitao ovo sto ja sada pitam a prodavac je pred njim raspakovao isti takav monitor iz neotvorene kutije i isto nije bilo diska sa drajverima.
    Iskreno,drajver mu nije neophodan zato sto ubedljivo svaki monitor moze raditi na plug and play ili default sistemskom prilagodjenom drajveru,tako da na plug and play slobodno pusti da funkcionise monitor i rezoluciju stavi na 72hz ili 75hz i neces imati ikakve razlike odnosno gubitke za razliku sa drajverom monitora...

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Ajd da pitam ciji je to ACER, mene su pokusali da ubede sa ACEr-om umesto Samsumng 940N (slicno :-)) u Merkatoru ali bez uspeha
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Obećava
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

na tom disku ima drajvera, samo se ne pokrece instalacija sa diska, nego ides u device menager --- monitor --- update driver i pretrazi cd

Aktivan član *P*A*B*L*O* (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Na tom disku nema drivera !! Ima samo manual na nekoliko jezika i Win monitor prepoznaje kao Plug&Play i odmah dobijesh rezuluciju 1440x900..... Refresh rate podesi na 60 Hz ( nije to CRT pa da vazi shto vishe to bolje ) i imacesh oshtru sliku..... A shto se tiche download drivera sa neta na oficijalnom site-u ih necesh naci shto znachi da ih nema.....

Obećava
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Naravno da ima drajver-a ako ne na disku na net-u sigurno

http://csd.acer.com.tw/acer/URMUL1.NSF/1?OpenView&Start=4.46&Count=50&Expand=4#4

Samo odaberi model i eto drajvera
    Poslednji put ažurirao/la cor : 20.09.2007. u 17:03

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio cor
    Naravno da ima drajver-a ako ne na disku na net-u sigurno

http://csd.acer.com.tw/acer/URMUL1.NSF/1?OpenView&Start=4.46&Count=50&Expand=4#4

Samo odaberi model i eto drajvera
    O chemu ti prichash ?? Kakav driver ?? jel ti vidish da je to .pdf dokument ondnosno User's Guide ?? A reci mi zashto driver nebi doshao na CD-u sa monitorom ??

Pogledaj na oficijalnom site-u dali ima driver:
    http://www.acer.com.sg/products/monitoral1916w/p_monitoral1916w.asp

Obećava
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Nisam obratio paznju, u pravu si

Primećen član MasinacCcC (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ma imam isti monitor i ni ja nisam dobio driver al on i ne treba a slika je odlicna i stvarno sam zadovoljan njime.Samo ne znam da li da ga spojim na DVI ili analogni ulaz,trenutno je na analognom,da li tu i da ostane?

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Da ne ostane tu... Razliku izmedju DVI i analognog prikljuchka necesh videti......

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Ovakav odgovor sam dobio na ES-u od nekog ko je serviser monitora.
    Citiram:"svaki monitor a i svaki periferni uredjaj mora imati drajvere, bilo oni koje sam XP prepozna ili genericki ili posebni koji dodju na cd i sl.
    a svakako kad se kupi monitor moras dobiti cd sa drajverima a ako nemas mozes skinuti sa sajta proizvodjaca
    srecom monitori su plug n play pa i nije neophodno imati drajvere za njih
    ali u nekim situacijama su neophodni (recimo za tacno prepoznavanje dostupnih rezolucija i refresh rate-ova)
    medjutim kvalitet slike monitora nece zavisiti od drajvera

postavite refresh rate na 60Hz

nadjite neku sliku, pozadinu, neki patern...znaci svugdje da je isto i po mogucnosti sive boje
    odradite Auto setup (auto kalibraciju), jedan od tastera na monitoru

slika bi trebala da bude zadovoljavajuca ako monitor nema neki defekt "

I dalje nemam pojma.

Ističe se Klothius (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio *P*A*B*L*O*
    Da ne ostane tu... Razliku izmedju DVI i analognog prikljuchka necesh videti......
    Zavisi od monitora. Neki su osetljiviji na te stvari od drugih. Preporucujem da postavis na DVI. Nemas nista da izgubis. Samo mozes da dobijes.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

I ovo je odgovor sa ES-a :

"I ja sam kupio isti monitor. Dobio sam disk sa drajverima ali su samo za Win Vista. Na Acerovom sajtu ima drajvera za XP ali ni jedan ne mogu da instaliram. Meni radi ok u igrama, ovako na "suvo", da li je neophodno da instaliram drajvere, ne znam, ali znam da nekad ume prilicno da iritira, npr. sad dok ovo kucam a ovaj dosadni spell check u mozili podvlaci svaku rec, poneka slova umeju da se iskrive. .
    Kad mi bude bilo dosadno,instaliracu vistu pa cu videti sta se desava.
    Ako ti treba ovaj drajver sto ja imam za vistu, javi se.
    Poz!

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Ja nerazumem koji je sad problem ??
    Taj monitor sme da radi sa windowsovim driverima ako je napolju sunchano i nesmesh da palish kompjuter sredom od 16:58 do 17:53 i subotom od 11:40 do 11:49 inache ce se pixeli na njemu pokvariti......

Ističe se Klothius (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

^^^ ?????

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Klothius
    ^^^ ?????
    To je bio sarkazam zato shto chovek tera po svome da instalira drivere koji nepostoje nego su generisani u Windowsu.....

"If ain't broken don't fix it !!"
    Poslednji put ažurirao/la *P*A*B*L*O* : 21.09.2007. u 15:26

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio *P*A*B*L*O*
    To je bio sarkazam zato shto tera chovek svoje da instalira drivere koji nepostoje nego su generisani u Windowsu.....

"If ain't broken don't fix it !!"

Pa ne teram ja svoje druze,nemam sta da teram da znam nesto nebi pitao.Ja samo kazem sta kazu neki drugi ljudi na drugom forumu pa se pitam ko je u pravu.Ja ne poznajem licno ni tebe ni njih,nemam razloga da nekom vise verujem ili ne,ja samo hocu da budem siguran sta je istina.

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio MonteCarlo
    Pa ne teram ja svoje druze,nemam sta da teram da znam nesto nebi pitao.Ja samo kazem sta kazu neki drugi ljudi na drugom forumu pa se pitam ko je u pravu.Ja ne poznajem licno ni tebe ni njih,nemam razloga da nekom vise verujem ili ne,ja samo hocu da budem siguran sta je istina.
    Pa dobro ali pitaj tih na ES forumu nek ti da download link za te drivere ako postoje ja mora da sam corav kad ih nisam video na oficijalnom site-u.....

Znam ja shta pricham ja imam ASUS 19" sa istom rezolucijom kao taj ACER ( 1440 x 900 ) i nisam dobio nikakve drivere sa monitorom a monitor je nov !! Dobio sam samo User Guide..... A na oficijalnom site-u drivera nema....
    Windows XP mi je prepoznao rezoluciju 1440 x 900 i odmah sam je setovao i nije bilo problema...... Chak i na Visti ultimate x64 mi radi odlichno odnosno i Vista je bez problema prepoznala rezoluciju od 1440 x 900......

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •