poshta

andja_stay_cool

Domaćin
Poruka
3.784
ne znam da gde da postavim ovaj topic..al rekoh, cure ce ipak znati odgovor... =)
nego...decko mi je iz engleske...i mislila sam da mu posaljem neke zaebancije...tipa- teglu ajvara, paket chipsija...zato sto to obozava..
jel moguce da se to posalje...mislim hrana?
i koliko su cene...gde da se raspitam malo opsirnije...inace nisam iz bgd-a...
 
ne moze bre hrana sem da posaljes po nekom gastarbajteru koji putuje,pa da promuva,nece evropa srpske bakterije :? moze da prodje postom ali kako mi se cini nije dozvoljeno
 
pajamaca:
može poštom!
odeš lepo na štajgu u poštu i pošalješ šta ti srce ište,
ali mora biti u "original" pakovanju, sa deklaracijom.
može bwe.
Evo maca zna... Moze nesto, ne moze sve. Slatkisi bez problema, ja dobijala. Ne moze npr majonez u kesici ali moze u tubi. Ajvar cisto sumnjam da moze, tj mozda moze kupovni (rado u plasticnom pakovanju, ne znam da li moze stakleno a i puno je tesko, odrace te), domaci nece pustiti jer nije fabricki zatvoren. Meso takodje cisto sumnjam da moze.
 
hanibal77:
jao jeste,i krem i cokolade i svasta,ali mislim da to sindika nije prijavila na salter,a?
Mora da prijavi hani, trkeljisu svakako na carini, ne verujem da paketi izlaze iz zemlje a da ih nisu pregledali. Mozda gresim ali meni je I. slao bas sa carine u Beogradu, tamo odmah kazu sta moze a sta ne moze. Nisu dali da mi posalje majonez u kesici. :sad: Volim Polimark! :razz: Slao mi je i eurokrem, svakakve slatkise, nije bilo problema. Dobijala sam i po boks cigareta sve dok ovi majmuni ovde nisu jednom ostavili paket na carini (prvi put posle 10 bez problema dobijenih paketa) i pitali me da li mogu da ga otvore i carine (iako je carinjen u Beogradu). Bile cigarete unutra pa sam morala da vratim paket nazad sa sve slatkisima jer bi me odrali da su carinili. :-( Od tada ne dobijam pakete. Kupim neke slatkise u Svedskoj kada odem da me zelja mine...
 
choko raspitaj se mora da ima neka nasa radnja,ja sam nasla tu bakalnicu u obliznjem gradu neki ljudi iz vrnjacke banje i svasta sam nasla:euro krem,sir,cajne,vikend romani :lol: ,kore za oblande,listovi za sarmu,sir u paprici,cvarci,one seljacke lesnik karamele mhmmhhm,pastete
 
hanibal77:
choko raspitaj se mora da ima neka nasa radnja,ja sam nasla tu bakalnicu u obliznjem gradu neki ljudi iz vrnjacke banje i svasta sam nasla:euro krem,sir,cajne,vikend romani :lol: ,kore za oblande,listovi za sarmu,sir u paprici,cvarci,one seljacke lesnik karamele mhmmhhm,pastete
Nema, veruj mi... :cry: Ima kod arapa da se nadje poneki proizvod, najvise hrvatskih. Vegeta, napolitanke, Ornel omeksivac, neke podravkine supe u kesici, fant zacin i slicno. Jednom sam videla plazma keks, oci su mi ispale. :lol: Nemaju ni to vise. :-( Ima glavica kiselog kupusa da se kupi zimi, varazdinski. Srpskih proizvoda ima bas malo. Zato u Svedskoj nakupujem kada odem, oni uvoze, ovi moji nece. :x
Rekla mi prijateljica da je negde na pumpi kupila next sok od pomorandze, ja trazila ali nisam nasla.
Jel one u zutom omotu sa nacrtanim lesnikom? :D
 
bila jednom emisija na b92 o tom slanju hrane u beli svet.. neverovatno sta sve ljudi salju, od kupovnog i zapakovanog do sarmi.. al nesto se ne secam da je to islo regularnim putem, mislim da su slali "po nekome"... jbg...
 
chokolada:
Nema, veruj mi... :cry: Ima kod arapa da se nadje poneki proizvod, najvise hrvatskih. Vegeta, napolitanke, Ornel omeksivac, neke podravkine supe u kesici, fant zacin i slicno. Jednom sam videla plazma keks, oci su mi ispale. :lol: Nemaju ni to vise. :-( Ima glavica kiselog kupusa da se kupi zimi, varazdinski. Srpskih proizvoda ima bas malo. Zato u Svedskoj nakupujem kada odem, oni uvoze, ovi moji nece. :x
Rekla mi prijateljica da je negde na pumpi kupila next sok od pomorandze, ja trazila ali nisam nasla.
Jel one u zutom omotu sa nacrtanim lesnikom? :D
daaa,mi smo ih zvali seljacke karamele,ali je l da da su super?:-D
 

Back
Top