Crko hdd samsung sv 2042 h

PIVOPIJA

Početnik
Poruka
3
Odjednom se izgubio hard disk - sistem ga ne prepoznaje. Iako je prikljucen nema ga ni u dos-u. Disk je isporbavan na mestu drugog koji inace radi na istom kompu. Sta preporucujete? moja ideja je bila da menjam elektroniku ukoliko pronadjem isti model. Da li bih dobio neko resenje, Sta predlazete? Unapred zahvaljujem svima!
 
Idi redom proveri DATA kabel mozda se malo izvukao (sam od sebe :)) onda proveri kad si vec tu naponski kabel ako ni onda ne dize sistem. Kupi nov predhodno proveri BIOS koju ti maximalnu velicinu harda prepoznaje. Kad proveravas naponski kabel: Ne cupaj za zice nego uhvati za plastiku izvadi i malo uguraj zice. Zna da pravi problem ako cesto menjas hardove
 
Izgleda da nisam bio dovoljno jasan, hard je radio skoro 7 godina bez problema.
Pre par dana odjednom, iz cista mira, pocinje blokada prilikom podizanja sistema. Probane sve opcije vezane za kablove. Jedino me cudi situacija sto u nekim pokusajima pocinje da podize sistem i onda se ucuti. Bilo je slucaja kada ga uopste nije ocitavao i situacija kada je pocinja da dize sistem pa se onda zablokira. Sta je veca verovatnoca da je crkao disk ili elektronika?

Hvala svima koji su me udostojili odgovora!
 
Jasno je meni da hard treba da ide u zasluzenu mirovinu. Medjutim ima nesto sitno materijala koje bih da prenesem na novi hdd. Istovremeno nije toliko vrednih fajlova koji zasluzuju stotine evra koliko traze "strucnjaci" za spasavanje podataka. I meni se nesto javlja da je elektronika i pokusacu da to resim sa plocom nekog drugog diska istog tipa ukoliko budem imao srece da dodjem do njega.
 

Back
Top