Egipat

Bio sam i u Hurgadi i u Sharmu.
Temperature oko 40 stepeni ali je vazduh suv pa to i ne osecate.
Hurgada ima lepse plaze.
Sharm je svetsko letovaliste sa Sheratonima,Hiltonima,Hajatom,Meriotom,Hardrock kafeom,Pica hatom itd...

Eto toliko...
Za blize informacije na E mail
 
zelela bih tamo da odem, pa me zanimaju iskustva ljudi koju su tamo bili ili koji su culi nasto u vezi toga...koje agencije su ok, koje su shit?
 
345:
zelela bih tamo da odem, pa me zanimaju iskustva ljudi koju su tamo bili ili koji su culi nasto u vezi toga...koje agencije su ok, koje su *?
Bili smo u Egiptu u septembru.Super je.Ne ici u martu i od jula do kraja avgusta.Obavezan snoring.Kontiki sada radi turu koja je najbolja.Let do Hurgade, brodom do Shar el sheika, autobusom do Kaira. Vidi se najvise.
 
Kakvi su hoteli u Egiptu, ja cu da vodim dete(ici cemo u septembru ili oktobru) i zelim da ne brinem. Planiram da izaberem neki sa 4 zvezdice. Kontiki ima Kairo+Hurgada i Kairo+Sarm el Seik. Koja je bolja varijanta? Kakva je hrana? Pisite detaljno oni koji ste bili, please
 
Predlazem da putujete krajem oktobra, zbog temperatura koje su i tada oko 40 stepeni!Ako je dete malo, odaberite aranzman koji ne ukljucuje krstarenje. Ipak mislim da je greh ici u Egipat a ne videti bar znacajnije kulturno-istorijske spomenike, kao na primer Luxor, Karnak, Komombo, Abu Simbel, Asuan...Argus tours pravi vrlo lepe arnzmane za Egipat! Bolji su od Jolli toursa! Srecan put! Da, Hurgada je nesto veca od Sharm el Sheika, ima vise mogucnosti za izlete.
 
tamo vam je strava. ja sam bila u septembru i bilo je ok. temperatura vazduha je oko 35-40, a vode oko 25 sto je mnogo dobro! videcete prelepe korale, skoljke, meduze koje se kupaju sa vama (bezopasne naravno) i poneku morsku zvezdu kada je plima! kairo je cudo od grada, piramide su jos vece cudo, ne propustite ni jedan izlet! da li treba jos nesto da kazem? naravno: putujte sa kontikijem jer oni su ipak zakon. hocu ponovo da odem tamo jer mislim da ima toliko toga jos da se vidi.
 
:D jos nesto: ako volite izlaske idite u Hurgadu ili Sarm el Seik a ako hocete mirniju varijantu onda je to Ein Sohna. A sto se hrane tice, ima svih svetskih kuhinja ali na ulici nikad ne jedite(barem ja nisam imala hrabrosti), samo u hotelu :).
 
gost333:
:D jos nesto: ako volite izlaske idite u Hurgadu ili Sarm el Seik a ako hocete mirniju varijantu onda je to Ein Sohna. A sto se hrane tice, ima svih svetskih kuhinja ali na ulici nikad ne jedite(barem ja nisam imala hrabrosti), samo u hotelu :).
:idea: DA,SAMO SE HRANITI U HOTELU.VOCE OBAVEZNO DOBRO PRATI...IZBEGAVATI SALATE, :!: :!: :!:
 
Egipat je zaista drzava u kojoj se svako oseca opusteno i lepo. preporucujem hurgadu gde je more temperature oko 30 stepeni nije tako toplo jer stalno duva vetar hrana je fenomenalna i jeftina a hotel najbolje samo sa 4 i 5 zvezdica i sto blize centru.
 
Egipat je zaista drzava u kojoj se svako oseca opusteno i lepo

Ha,ha,ha.Da li si možda bio u Kairu ?
Pa tamo ni Arkan ne bi smeo da ide ulicom bez dvocevke.

A da je Džon Vejn bio u Luksoru,ne bi snimio ni pola filmova,jer bi ga progutao mrak na samom početku.
Svojim očima sam video kako kolju magarca na ulici,šišaju ljude na istoj,i vrše veliku nudždu na istoj,bez da se imalo sklone sa sredine.

Zaista sam se osečao OPUŠTENO.
 
Sto se tiče Hurgade, turističko je mesto i sve je ok,
to znači lepo toplo čisto, govore po tri jezika (ne baš tečno i razgovetno), prodaju rođenu majku uz cenkanje i tome slično.
Kad dođeš u Kairo, nema srednjeg utiska, ili je glamurozno ili tuga.
Hoteli, krstarenja, pogled na Kairo, Gizu, sve je to super, a ako poželiš da uveče prošetaš u suknji do kolena, ponesi i sačmaru sa krupnim zrnom.
Ozbiljno, 100 metara od hotela Šeraton prosjaci spavaju po mostovima. :(
Ovo za kratku suknju je lično iskustvo i to veoma neprijatno.
Inače u Kairu svaki 100-ti govori engleski, ali to ne uključuje taksiste, policajce i konobare.
 
U Šeratonu u Kairu sam video najveće mačke na svetu koje se ladno šetaju po kuhinji,a ponekad se zalete i skoče na sto za kojim jedete,a lokalci to proprate sa osmehom simpatije.Dobro je,znači da nema MNOGO pacova !
 
345:
zelela bih tamo da odem, pa me zanimaju iskustva ljudi koju su tamo bili ili koji su culi nasto u vezi toga...koje agencije su ok, koje su *?
Imam vrlo pozitivno iskustvo sa "Kontikijem", ne ici u periodu od marta do septembra. Hraniti se u hotelima, eventualno restoranima brze hrane(Pizza hut, Mc Donalds), piti iskljucivo flasiranu vodu, izbegavati sveze voce i salate jer je to sve prano njihovom vodom(sa cesme). Otici na sve izlete, svi su sjajni. Aranzman sa Hurgadom nudi vise njih, izdvajam Luksor(u okviru toga se obidje i Karnak, grobnice kraljeva i kraljica), ali ne propustiti ni safari, ronjenje, podmornicu. Sarm el Seik nudi manje izleta ali je vrlo impresivan(mada i prilicno naporan) odlazak na Sinajsku goru. Sarm ima(makar tamo gdle sam bila, a mislim da je to celom svojom duzinom) koralnu plazu pa je potrebno poneti maske; tu nema potrebe ici na gnjurenje na neko od obliznjih ostrva, tu mozete posmatrati podvodni svet sve vreme boravka u ovoj predivnoj zemlji.
 
Lola_bgd:
Obisla sam gomilu foruma do sada i svuda je postavljano isto pitanje, a nigde konkretnog odgovora. Ajde neko ko je bio, sta je bolje, po pitanju izlazaka, plaza, obilazaka? I koji hotel preporucujete?
Sta ne propustiti, sta zaobici?
Ajde ljudi pomozite !!!

Evo ja cu da odgovorim,kad niko nece :)
Sharm el Sheikh je ekskluzivno mesto,sa hotelim od 5 zvezdica u samom centru grada ili okolini Nama baya gde je smesten sav dnevni i nocni zivot.Mesto je ludilo,imas da vidis sve redom od engleza,preko rusa,amerikanaca,kineza,nasih.Provod je fantastican,a izbor fakultativnih izleta je ogroman.
Jedino sto se meni licno nije svidelo je sto ima dosta hotela(5 zvezdica) medjutim koji su jako jako udaljeni od grada,po 15 km i zato su prilicno jeftini (170,180,200 evra).Ukoliko nisi u mogucnosti da rentiras auto u nekoj od agencija Sharma,onda odlazak u grad moze da ti predstavlja jako veliki problem.
Naravno podrazumeva se da je Sharm za nijansu skuplji od Hurgade.Medjutim,Hurgada po meni ne zaostaje za Sharmom nimalo.Provod je takodje fenomenalan,fakultativnih izleta mnogo,ukoliko imas decu,i za njih ima bezbroj opcija.Hoteli su sjajni zaista.tu je nezaboravna voznja kroz pustinju i jos mnogo ostrva koje treba posetiti.Nocni zivot je sjajan.
Gde god da odes od ova dva mesta bice ti fenomenalno.U oba mesta imas aerodrom,koji je manje vise blizu(dobra okolnost,ne moras da putujes 200km od aerodroma do grada)Ja sam bila odusevljena stvarno,nije bilo problema ni u jednom trenutku.Hoteli su odlicni,svaki ima svoje povoljnosti.Neces se pokajati gde god da odes.Lepo se provedi :)
 
Hvala!
Vac sam mislila da me svi kuliraju ovde :cry:

Nemam decu, i vise bih otisla da se provedem i obidjem sve sta ima da se obidje tamo. Gledam opise hotela za Sharm, i svuda pise 2km od centra, 5 km od centra...nita u centu, a da je pristojno. Uostalom sta se tu podrazumeva pod centrom?

Koji hotel mi ti savetujes, a da nije daleko od plaze?
 
Lola_bgd:
Hvala!
Vac sam mislila da me svi kuliraju ovde :cry:

Nemam decu, i vise bih otisla da se provedem i obidjem sve sta ima da se obidje tamo. Gledam opise hotela za Sharm, i svuda pise 2km od centra, 5 km od centra...nita u centu, a da je pristojno. Uostalom sta se tu podrazumeva pod centrom?

Koji hotel mi ti savetujes, a da nije daleko od plaze?
Centar je Nama Bay,tako se zove.U centru nemas jeftinih hotela,pa ako ides na more sa pristojnom kolicinom para pre bih ti preporucila hurgadu,ali kako hoces.Ukoliko imas dovoljno para preporucila bih ti Falcon hotel u sharmu ili hotel Fantasia u Hurgadi.Imas hotel Nama Bay u sharmu,on je isto odlican,Sheraton i Ritz su neprevazidjeni.
Ukoliko se odlucis za Hurgadu,hotel Regina style ti je u centru Hurgade i naj najtoplije ti ga preporucujem,jer je u centru svih desavanja.Tu
oko njega su mek,kafici,restorani,ma sve.Bas je za mlade hotel,a i nije skup.
 
Evo i mojih utisaka mozda pomognu!!!Bila sam sa porodicom proslo leto u Hurgadi!!Kao prvo Hurgada nije grad to je selo ,nema kafica,ima neka diskoteka za strance sa belim plasticnim stolicama..to je lux!!Nema sta da se vidi..veoma je sve prljavo..tamo nema ni psa ni macke ...ptice na ulici..valjda ih mestani pojedu.Vlada opsta glad medju stanovnistvom...tuga opsta..mini autobusi puni egipcana su ulepljeni,nigde niste bezbedni..vodic ce vam odmah skrenuti paznju da se krecete u grupama..to vam nece reci u agenciji ...
Sto se hotela tice bili smo u hotelu sa pet zvezdica van grada..sto je super "Sun Rise" smestaj je bio super ali ...svo povrce je samo blansirano dakle krompir je skroz sirov.Termicki ne obradjeno voce i povrce se ne preporucuje..izaziva stomacne tegobe..pa i infekcije,visoke temperatute!Dakle oprez sa hranom!!Najbolje da se informisete kod epidemiologa u higijenskim zavodima...sto sam ja sa dvoje male dece i ucinila pa umalo da odustanem od puta!!Moze da se putuje uz veliku opreznost!
Sto se tice ostrva....u Hurgadi idu svi na RAJSKO OSTRVO..ha ha ha pesak..pesak..pesak..i nista vise
Nece bas ljudi da priznaju da su im uzete pare a...kad tamo?Sat vremena cekate da sidjete sa brodica..uz pomoc takvih merdevina da ako ste slucajno poveli dete morate da ga nosite jer nema teorije da samo sidje...
Nema kafica na ostrvu pa ako niste poneli sok...a na brodu dobijete samo jedno pice..a nema ni da se kupi!!
Mogla bih vam pisati do sutra..
U svakom slucaju verovatno ovaj forum prate agencije pa ce sve ovo demantovati...
Trazite da vidite slike grada!!
Ako se razbolite..kao sto se desilo sa njih 30-ak
proslog leta..bicete smesteni u bolnicu..to ima...
a osiguranje ce da zove da sve to proveri jer nece verovati da je to moguce!!!
O avionu i da ne pricam!!
U konvojima se ide do Kaira...milicija vas prati radi bezbednosti..
U muzeju u Kairu mozete da slikate i snimate...ako vam turist.vodic kaze da to ne radite to znaci da radi na crno..a to je tamo strogo zabranjeno!!
Mislim da je ovo dovoljno...
OPsti utisak:srednje zalosno....
 

Back
Top