Egipat

Da li je neko bio u sharmu, koja mesta da posetim, kakve su cene, koliko mi para treba, kakvi su Egipcani (momci:-)).....Hvala.
 
Pre 4 dana, letela sam padobranom nad arapskim gradom i morem(severo-zapad). Camac vuce padobranom, napred pa nazad(kao krug). Trajalo je 10 min, prelepo je.

p.s. ne salim se.
 
Kao prvo, Devojko, ti nisi letela padobranom, nemas pojma kakav je to osecaj...To sto si ti radila je obican Parasailing....bezveze....to su izmislili za turiste...Vuce te camac, boze koja je to glupost....Kad skocis iz aviona padobranom ukapiraces koja je razlika....Ili idi barem na Paraglajding...A ovo je smesno do besvesti....
 
Ko te *ebe, pametnjakovicu. Vidim da ne predstavljas svoj nick, to znaci da si veci kukavica od mene. Ustvari, da plasis visinu,hehehe... ti nemas muda(ili p****)...

ako nisi znao(la), vecina turista su odbili da lete, jer je suvise visoko(iznad grada). Non-stop duva vetar(ponajvise jutro), pa je najteze spustiti zemlju, da ne bi povredili noge. Nije kao u ostalim zemljama, koji su leteli nisko.
Inace, jako bih volela da probam da skocim iz aviona padobranom. Niko ne daje dozvolu dok ne prodje obuku za padobranstvo.
 
Dakle, zeleo bih u oktobru na krstarenje Nilom, pa me zanimaju vasa iskustva, koju agenciju izabrati za to?

Ja sam nekako bio najblizi Kontikiju, medjutim oni jos uvek nemaju termine za oktobar, a ja moram da zakazem godisnji odmor u firmi, i sad moram da razmotrim i alternative.

Ono sto mi je bitno je da vidim sto vise toga (hocu i Aleksandriju, i Memfis i Sakaru, i Abu Simbel), a kod vecine je tesko iskombinovati sve to... Nekako imam utisak da je vecini agencija cilj da nas sto pre odbace do Hurgade jer tad imaju najmanje brige oko putnika, a meni se bas ne dopada ta varijanta...

Svaka sugestija je dobrodosla:-)
 
belgrey:
Da li je neko bio u Hotelu El Tabia u Hurgadi? Kkavi su utisci?

NIKAKO !!! u taj hotel nemoj da idesh, ja sam bio proshle godine u GOLDEN 5-u i bilo je fenomenalno, preporuchujem ga svima, nalazi si u ponudi Argusa, ima 5 zvezdica, odlichnu plazzu, itd ... Ako te zanima neshto vishe, pishi na pp
 
Jolly travel?
Oni imaju Nil plus Kairo plus nešto plus Hurgada (Hurgada je opciona) , i na popustu je sad (oko 500e)
ili...samo da se setim ko ono beše radio individualne aranžmane....u majku mu...kad se setim javiću ti.
 
pa, resio sam da rizikujem i isplatilo se:-) kontiki je juce objavio 20. oktobar koji mi se savrseno uklapa tako da od nedelje uplacujem rezervaciju...

jolly mi se definitivno ne svidja, imaju dan manje u kairu, dan manje na brodu, pa se vise vremena provodi u hurgadi, al' to me ne zanima... a i skuplji su 30 evra, barem po onome sto im pise na sajtu.

tako da... vidimo se u egiptu:D
 
drago mi je da je rešeno :D
btw. UVEK apdejtuj info sa sajtova...ume da se desi da ga ne ažuroraju na vreme (ne joly baš ali onaj sajt putovanja.com...)
 
Da li neko zna, da li neka agencija nudi aranzman koji ne predvidja letovalista na Crvenom moru, nego samo obilazak piramida i ostalih istorijskih i arheoloskih znamenitosti? Mnogo bi mi znacilo ako neko odgovori. Hvala. :-)
 
Mislim da postoji takva varijanta, posto bi ja voleo da odem na tako nesto...varijanta krstarenje Nilom...bili su neki prijatelji...ajde ako saznam ime agencije javljam...ako ne...pokusao sam...;)
 
Egipat je idealna destinacija za letovanje, ja sam se pre 5 dana vratio iz Egipta 12 dana, a bio sam vec 2 puta u poslednjih 6 godina. Super je, naravno pun avion i ima turista.
Ja sam bas obisao mnogo destinacija za letovanje celu Evropu, srednju Ameriku i Afriku (idem obavezno 2-3 puta godisnje), i Egipat je potpuno drugaciji od ostalih, i vredi otici tamo, a mogu reci i najjeftiniji :)
Hurghada je super i dosta povoljnija od Sarma.
Imam jedan savet za nove, posto imam iskustva.
Nemojte ici na eskurzije za Kairo i Dolinu kraljeva preko Vase agencije tj. nase, idite sami preko lokalnih. Slobodno, ne postoji ni jedan autobus koji moze ici sam od letovalista do Kaira bez policijske pratnje i konvoja SVI IDU U ISTO VREME i SA ISTOG MESTA. Uplatite te ture isti dan kad ide i vasa agencije u nekoj lokalnoj agenciji, to kosta 25-30 Eura, a vasa agencija ce vas odrati od 60-80 EURA, verujte procete bolje. Vodic vam i onako nije bitan mora da bude Egipcanin.
I ture po pustinji sve je bolje i jeftinije lokalno.

poz
 

Back
Top