Egipat

Vakcine nema ...ali malaricnih komaraca oko Nila naravno ima..haha
Za zastitu od sunca koristiti bar 30-faktor!
Piti iskljucivo flasiranu vodu!Ne treba jesti nista sto termicki nije obradjeno!Salate i voce zaboravite!
Obavezno poneti vecu kolicinu sredstava za dijareju!
 
Ples dervisa i trbusne plesacice imate u svakom hotelu u okviru obaveznog programa ,tako da nema potrebe da posebno placate oko 20 eura da bi otisli u hotel preko puta i gledali iste likove!Da ne poverujete jel da?
Zamolila bih apotekarku da opise te sadrzaje u Hurgadi!!
Svi hoteli su bukvalno na plazi,smestaj je svuda dobar,sa hranom treba biti jako oprezan.Ako zelis napisi mejl poslacu ti slike!
 
Dva puta sam letovala u Hurgadi , i moj zakljucak je da se Egipat ili voli ili ne voli.Najgore je kad ljudi putuju u arapski svet , a zele da vide stenovite plaze umesto peska ili mozda borove sume, umesto palmi, i naravno vrate se nezadovoljni.Tako du su utisci zaista razliciti.Ja sam odusevljena crvenim morem, plaze su uglavnom fenomenalne i hotelske , tako da se slazem sa osobom koja je spomenula Desert Rose , jer je prelepo.Sto se tice nocnog zivota ima dosta kafica , kao i diskoteka na plazi, pa smatram da se moze sasvim lepo provesti.Mozes da pogledas i hotel SEA STAR, ma da je udaljen od centra , ali je super.Naravno treba biti svestan , u kakvu se zemlju putuje,i ako zaista volis nesto misteriozno, razlicit svet od naseg, nece ti smetati konvoj milicije , kao i ne bas uredne ulice, vec ces uzivati u ronjenju, beduinskom selu obilasku Kaira , i dr.
Moj savet , ako dozivis Egipat na pravi nacin , vecno ces se zaljubiti u tu zemlju.
 
Hotel Sea Star je dobar,tamo je prosle godine bila smestena grupa nasih mladih ljudi sa kojima smo se sretali na izletima..oni su bili odusevljeni sa svim sto ih je okruzivalo...mladost!Tako da se slazem sa hurgadicom..Meni se Egipat dopada naravno,niko nije zamisljao borovu sumu,ali smo ocekivali da ce na ostrvu gde treba da zamolite nekog za mesto ispod suncobrana,biti mesto gde moze da se kupi VODA!Dakle opet bih ja isla na RAJSKO OSTRVO..ali bez dece a ponela bih klopu i cugu uz dobro drustvo..!!I suncobran..iperaja i masku i MERDEVINE!
U Kairo,ako hocete da odete da vidite piramide,ne mozete da vodite decu ispod dvanaest godina...Obavezno ovo pitajte u agenciji..Mada zavisi i od agencije..nece da kazu!
Definitivno Egipat nije za porodice sa malom decom!
 
Deci ispod dvanaest godina se ne preporucuje poseta Piramidama u vrelim letnjim danima kad temperatura dostize na platou Gize i do 50 stepeni.Autobusi ne iskljucuju klimu i uvek su u blizini turista a ceo obilazak piramida ne traje vise od sat vremena pa ukoliko i povedete dete a ucini Vam se da bi takva temp.razlika mogla da mu naskodi moze da saceka i u autobusu..sto je bio slucaj u nasoj grupi!Samo hrabro zasto da dete od cetiri god. ne vidi piramidu?
Uostalom mali Egipcani su po ceo dan na platou,prodaju razglednice i zadovoljno se smese,valjda su navikli na toplotu!
 
Sada cu ja da ti kazem pravu stvar.

Sharm El Sheikh je mesto iskljucivo za ronioce, to je jedan od najjacih ronilackih centara na svetu zbog koraljnog grebena.

Tamo plaza nema! To je sve koraljni greben i obala je takva da od kraja obale na nekih 30cm dubine ide koraljni greben sirine mozda i do 10-15 metara po kome ne moze i ne sme da se seta jer bi se sva izrezala, kao zileti. I ispred svakog hotela imas pontonski most koji vodi do kraja grebena i onda uskaces u more na dubini od 3m i vise. Retko ko se kupa u moru iz razloga velikog broja ajkula, barakuda i raznih drugih riba koje su opasne.
Znam sta pricam zato jer sam stari ronioc i bila sam tamo.
Znaci poludela bi od dosade tamo i ostalo bi ti samo da se izlezavas na bazenu. Osim ako ne zelis da zavrsis brzi kurs iz ronjenja i bavis se time, ali za to obezbedi oko 800 dolara.
To jeste Monte Carlo Egipta ali na klasicnu predstavu o moru, plazama i kupanju zaboravi.

Ako zelis normalno da se kupas, ulazis u more po pesku i ostalo idi u Hurghadu. E tamo imas plaza a i mogucnost posete koraljnim grebenima da vidis kako to izgleda.
 
I jos, to nisu klasicni gradovi na moru kako ih nasi ljudi zamisljaju, svi ti hoteli tamo su ti zasebni resorti. I oni se protezu od Naama Baya do 30km uz put.
Znaci nista ti nije u gradu, nego neki od hotela imaju male buseve koji imaju satnicu i voze za centar. Imas i taxi, za sve moras da se cenjkas i kada ti ponudi cenu uvek je smanji na pola. Znaci nekih 10-12 funti.
Cuvaj se arapa i ne dolazi ni u kakav intimniji dodir sa njima, uvek neka neko bude pored tebe.
Hrana je super, samo sto vecina nasih ljudi koja ode tamo ima stomacnih problema. Ne zbog prljavstine, nego zato sto oni ne mogu da odole da u svu hranu stavljaju svoje zacine koje nasi evropski stomaci tesko podnose.
Pij dosta vode 2-3litre na dan, temperature su ti do +50C.
Idi na sve te izlete koje organizuju.
 
Da li je moguce da je tacno da se niko ne kupa u moru? Da li stvarno ima ajkula i barakuda? Da li jos neko moze da odgovori na ovo pitanje osim osobe koja je to navela?
 
Tesko da ce ti neko drugi reci nesto o tome, zato jer ne znaju.
Ja sam ronioc i perfektno dobro znam sta se nalazi u moru. Pored toga tamo u moru su i vrlo jake struje tako da i jako dobrog i snaznog plivaca moze malo da odnese ako se udaljis od obale.
Prvo i osnovno pravilo nista ne diraj u moru!
Tamo je sve puno Fire Coral - koralj koji ako se oceses od njega moze haos da ti napravi na kozi, i ima mnogo zajebanih riba, da ne koristim sada strucnu terminologiju.

Sto se tice ajkula i barakuda one u principu ne napadaju iz razloga sto je tamo more bogato ribom. Taj pojas je nacionalni park i ribolov i iznosenje bilo cega iz mora je strogo zabranjeno i kaznjivo, cak dotle da ako te uhvate na izlasku iz zemlje sa komadicem koralja, velike su novcane kazne i zabranjen ti je ponovan ulazak u Egipat.
Nemoj da se zacudis kada vidis da tamo na meniju nema ribe osim jedne vrste koja dolazi iz Aleksandrije, znaci lovi se u Sredozemnom moru.

Ako mislis da vodis dete tamo, prvo nemoj ici u sezoni zato jer nije normalno koliko je vruce i idi u Hurgadu kako bi klinci mogli fino da se igraju na pesku i brckaju u moru.
 
acropora:
Imas i taxi, za sve moras da se cenjkas i kada ti ponudi cenu uvek je smanji na pola. Znaci nekih 10-12 funti.
Cuvaj se arapa i ne dolazi ni u kakav intimniji dodir sa njima, uvek neka neko bude pored tebe.


Ovo za taxi je zaista SJAJNA preporuka.Kad god sam u Kairu uzimao taksi,uvek sam glumio ludilo na pocetku voznje,kao nista ne razumem.Kada stignem na odrediste,jednostavno taksisti dam POLA od onoga sto trazi I ON SE ZAHVALI. Znaci da smo se dobro razumeli.I ON MENE,I JA NJEGA.
Obisao sam pola sveta i nisam video pokvarenije i mizernije ljude nego u Egiptu.To nema veze sa siromastvom,oni su jednostavno takvi.U svemu tome je sreca sto policija UVEK staje na stranu stranaca,jer znaju kakvi su oni.Dogodilo mi se da je policija prebila vodica kamila sa drvenim palicama,kada sam poceo da vicem na njega posto smo se posvadjali,bez da su uopste upitali o cemu se radi.

U svakom slucaju O P R E Z N O !!!!
 
Ehej,treba mi sto vise podataka o Hurgadi.....
Ko je bio tamo,da li moze da me uputi na neka zanimljiva mesta,oblasti i tome slicno...
Ovo mi je prvi put da idem u Egipat a toliko sam znatizeljna da bih volela da obidjem sve sto m0ogu.....Zato mi treba pomoc..
Help! :D :D :D
 
Ja sam prosle godine bio u Hurgadi. Obavezno idi na ekskurzije koje se organizuju. Nemoj da te neko nagovori da ides preko lokalnih agencija, jer to je totalna propast, jeste jeftinije, alinije ni blizu onome sto organizuju nase agencije. Ako hoces da zaradis koju kintu ponesi love da nakupujes kozu, zlato i bisere jer prava je bagatela. Obavezno se cenkaj sta god da kupujes i ni slucajno nemoj da platis vise od polovine cene koju ti traze. Sto se tice nocnog zivota, ima nekoliko zanimljivih kafica i diskoteka, ali sve zavisi od tvoga ukusa.
 
Ljudi plizic ako je neko bio u Egiptu u ovom periodu, kakva je temperatura? Moze li se u more? Ne mogu ranije nikako, a valjalo bi da se okupam.
Hvala unapred
M
 
Izabrala si najbolji period,to je ustvari predsezona!Tamo glavno desavanje upravo pocinje sredinom oktobra!Zamisli ove likove koji odu u Egipat u julu i avgustu!Pa tamo sada ima najmanje 50 stepeni!Kada upece zvezda a oni u Luksoru ili ne daj boze na safariju u Sahari u obilasku beduinskog sela!Uzas!Suncanica zagarantovana i opekotine treceg stepena,najmanje!Nista ne brini divno ces se provesti u tom periodu!I ne zaboravi tamo se temperatura u cak januaru ne spusta ispod 25!
 
I ja idem uskoro u Hurgadu. Kako stvari stoje trenutno, idem u neki hotel Empire sa 3*, da li je neko video ili cuo kako to izgleda? S obzirom da idem s zenskim drustvom, da li mogu ocekivati neke probleme? Koliko kostaju izleti?
Kako se dan polaska priblizava, sve me veci strah hvata :( , volela bih da krenem sa sto vise korisnih informacija, pomagajte!
 
IZABRLA SI PRAVO VREME!BILA SAM PROŠLE GODINE OD 8-20 OKT. I BILO JE OKO 32 STEPENA.RANIJE JE PRETOPLO,POGOTOVU ZA RAZNE IZLETE KOJI SE ORGANIZUJU.
SUPER SMO SE PROVELI I TOPLO TI PREPORUČUJEM HURGADU.
NARAVNO,OBAVEZNA JE POSETA KAIRU!LEP PROVOD. :D :D
 
Sve jedno je da li nosite dolar ili euro. Ali pare ne menjajte u hotelima, vec u bankama, mnogo je bolji kurs, npr: hotel 100 eura 720 ili 725 funti, u banci se dobija 760-765 (mislim na Hurgadu)
Ja sam bio u hotelu Regina, 4*, fantasično je, ne propustite izlete za Luxor, kao ni SNORKLING (ronjenje, ribice, korali itd).
 
Koliko je bezbedno? Moji prijhatelji su isli pre nekih mesec dana i kazu da ih je od Kaira do tog drugog mesta gde su isli pratilo obezbedjenje (naoruzana policija). Ja sam planirala da idem u septembru u Egipat, ali kad sam cula to bas mi nije prijatno da idem pod takvim uslovima. Da li je jos neko imao takva iskustva?
 
Turista-avanturista:
Koliko je bezbedno? Moji prijhatelji su isli pre nekih mesec dana i kazu da ih je od Kaira do tog drugog mesta gde su isli pratilo obezbedjenje (naoruzana policija). Ja sam planirala da idem u septembru u Egipat, ali kad sam cula to bas mi nije prijatno da idem pod takvim uslovima. Da li je jos neko imao takva iskustva?

Kada se ide za Luxor(tri i po - cetiri sata) autobusom) ili za Kairo (7-8 sati) rano ujutro formiraju se konvoji autobusa u pratnji policije. Ti konvoji voze velikom brzinom, prave se pauze u nekim restoranima uz put, a saobracaj se obustavlja na svim prilazima glavnom putu dok prolazi konvoj. Nemas nikakav osecaj neprijatnosti, jednostavno je u pitanju bezbednost i preventiva.
 
Inace to policijsko obezbedjenje ti je velika siguracija. Sve vreme pratnje uglavnom prespavaju u gepeku dzipa u kom se voze. Kada konvoj stane da se turisti osveze, mozes da se fotografises sa njima, mom sinu su dali pusku da se igra, a verujem da bi za par funti dali i da se malo puca po pustinji. :D
Sve je stvar dogovora.

Ako konvoj presretnu teroristi, tesko da bi te ovo obezbedjenje odbranilo, imam utisak da je to vise turisticka atrakcija. A i putovanje brze prodje kad gooza malo zvace :D .

Lepo se provedi, Egipat je super!
 
apotekarkin_muz:
Inace to policijsko obezbedjenje ti je velika siguracija. Sve vreme pratnje uglavnom prespavaju u gepeku dzipa u kom se voze. Kada konvoj stane da se turisti osveze, mozes da se fotografises sa njima, mom sinu su dali pusku da se igra, a verujem da bi za par funti dali i da se malo puca po pustinji. :D
Sve je stvar dogovora.

Ako konvoj presretnu teroristi, tesko da bi te ovo obezbedjenje odbranilo, imam utisak da je to vise turisticka atrakcija. A i putovanje brze prodje kad gooza malo zvace :D .

Lepo se provedi, Egipat je super!

Hvala ti, bas si me utesio! :? :D
 
LepaJeka:
I ja idem uskoro u Hurgadu. Kako stvari stoje trenutno, idem u neki hotel Empire sa 3*, da li je neko video ili cuo kako to izgleda? S obzirom da idem s zenskim drustvom, da li mogu ocekivati neke probleme? Koliko kostaju izleti?
Kako se dan polaska priblizava, sve me veci strah hvata :( , volela bih da krenem sa sto vise korisnih informacija, pomagajte!

e i ja idem u taj hotel sledece nedelje.... cula sam od jednog druga koji je vec bio da je hotel odlican i da je u samom centru grada 200 m od mora.. kaze da je super.. ne znam videcu kad odem:)... e da cula sam i ja to za policiju ali mislim da je to zbog onog incidenta od pre 10 ili koliko vec godina kad su pucali na turiste u kairu.. valjda preventivno, zbog toga....

e da koliko se krece cena tih izleta?
i koliko ti otprilike para treba za tih 12 dana tamo?
 
Anonymous:
Izabrala si najbolji period,to je ustvari predsezona!Tamo glavno desavanje upravo pocinje sredinom oktobra!Zamisli ove likove koji odu u Egipat u julu i avgustu!Pa tamo sada ima najmanje 50 stepeni!Kada upece zvezda a oni u Luksoru ili ne daj boze na safariju u Sahari u obilasku beduinskog sela!Uzas!Suncanica zagarantovana i opekotine treceg stepena,najmanje!Nista ne brini divno ces se provesti u tom periodu!I ne zaboravi tamo se temperatura u cak januaru ne spusta ispod 25!

ee mnogo si se iznalupao/la goste!
moji pritajetelji su bili prosle godine krajem jula i niko nije dobio opekotine treceg stepena, a jos manje ne suncanicu.. sunce moze da bude jako opasno ako ne umes da se cuvas i ako se cvrljis po ceo dan da bi dobio "cigansku boju"!!..
bili su i na safariju i obilazak piramida i nije bilo nista nenormalno! zato nemoj da plasis ljude...
u turskoj temperature dostize po 50 stepeni pa nasi ljudi izginuse da letuju dole...
toplo jeste ali nije nista nenormalno i nista sto se ne moze izdrzati, da je tako u suprtonom ne bi se nista ni organizovalo u tom periodu..
uostalom neka svako odlucuje za sebe..
poz
 

Back
Top