skole stranih jezika u Nišu

Imam iskustva. Sa Fer-Plejom. Kvalitet im je dosta opao vremenom. To znam jer sam u tu školu išao puniiiih... pa 10 godina. I onda sam rešio da se spremam individualno kod profesorke.
Zavisi šta želiš. Ako želiš da lagano podižeš nivo svog znanja bez ikakve jurnjave za nekom svetski priznatom diplmom, onda idi tamo. Ako želiš da uzmeš proficiency na primer, ne gine ti privatna profesorka/profesor.
Inače, cena u Fer-Pleju je sada 2400 dinara mesečno. Svake godine cenu podižu za 200 dinara bez obzira da li ima inflacije ili ne. Tek tako podignu i pravdaju se nekim glupostima.
 
Koji jezik te interesuje?
Ako je engleski, imas dobrog profesora, koji drzi privatne casove, blizu pravnog fakulteta.
Profa je extra, ides svaki dan, sem subote, a mesecna cena je 4000 *bar bilo tako pre dva meseca).

Ako je nemacki, ubedljivo je najbolja skola Angele Fischer.

Imala sam i neka iskustva sa italijanskim.

Pozdrav
 
Piccadilly skola engleskog u centru grada je jedna od najboljih u kojoj sam bio, a bio sam na kursevima na radnickom i kod Angele Fisher. Imao sam neke individualne casove kod i bas sam se odusevio kako rade (ponavljam da su to individualni casovi), planiram da kod njih upisem upperintermediate. Uostalom u septembru imaju i neki popust od 20% tako da ceo kurs izadje na 10400 ili 2600 dinara mesecno. Ali najvise mi se svidja sto je individualni cas za njihove polaznike 200 a za ostale 400 din. Ah da, imaju i sudskog tumaca. Ostalo cu vam reci kad pocne kurs. Ako hoce neko da mi pravi drustvo na upperintermediate kursu njihov tel je 246-293
 
Za engleski i nemacki mogu da ti preporucim profesorku kod koje sam ja isla i zaista sam prezadovoljna.Njoj je nemacki maternji jezik tako da je to jos jedna prednost.
Znam da sprema za A1 certifikat zbog vize za Nemacku i da su ljudi uspesno zavrsili.
Drzi skolu ali ja imam samo njen mobilni: 063/426-435 Zove se Suzana
Sigurna sam da cete na najlaksi nacin nauciti nemacki i engleski.
 
Ono sto je problem naseg naroda je sto se strahovito zalepi za etikete, pa juri tamo...zapitaj se koliko ti kvalitet daje skola koja ima 5 ucionica i 10 profesora koje primi po konkursu...ko garantuje za kvalitet njihovog rada?...ime skole??? Ja sam posla u "Piccadilly" i dopadaju mi se jer su mladi, jer mi izlaze u susret za termine, tj. kad meni odgovara...imaju brdo materijala...Mozda nemaju bombasticnu reklamu, ali bar su normalni, ne fiksiraju svoja pravila, nego kako se dogovorite...nisam to srela u zadnje vreme...a u centru su, preko puta Meka...
 
Za nemacki je najbolje ici kod Angele Fischer. U pitanju je profesor nemackog jezika i knjizevnosti, dva meseca ucim kod nje i izuzetno sam zadovoljan. Video sam ljude koji su zavrsili 4 kursa kod nje kako simultano prevode sa nemackog na srpski i vice versa bez ikakvih problema.

Sada zelim da usavrsim engleski ali ne mogu da se opredelim izmedju svih ovih skola. Neki preporucuju kurseve na radnickom ali nisam jos uvek licno od nekog cuo iskustva.

Zna li neko kakvi profesori predaju na radnickom, ili neku skolu u kojoj predaju profesori kojima je engleski maternji?
 
Kvalitet diplome nigde nije dobar... :)
Sve te diplome, koliko ja znam, su nezvaničnog tipa, odnosno ništa ne znače, samo su mrtvo slovo na papiru. Ne možeš ti da ih poneseš na primer, u neku firmu, pokažeš, i da time potvrdiš znanje jezika. Jedino što tu pomaže su zvanični sertifikati poput TOEFL-a, CPE-a, itd...
 

Back
Top